اخبار مربوط به کسب و کار ایالت ها در استرالیا

در این مطلب قصد داریم در مورد کسب و کار ایالت ها در استرالیا صحبت کنیم. برخی از کسب‌وکارهای این کشور در حال حاضر در وضعیت خوبی به سر می‌برند و برخی دیگر هم ممکن است همچنان به خاطر شیوع کرونا، درگیر دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات خود باشند. هرچند گزارش‌ها نشان می‌دهند که رکود بی‌سابقه‌ استرالیا به پایان خود نزدیک شده است و بسیاری از مشاغل به سودآوری رسیده‌اند. در ادامه می‌خواهیم در مورد کسب‌وکارهای مختلف ایالت‌های استرالیا و مسائل مربوط به تجارت استرالیا با چین که خبرساز شده‌اند صحبت کنیم.

 

طرحی برای کمک به کسب‌وکارهای کوچک در ایالت نیو ساوث ولز استرالیا

کمیسیون کسب‌وکارهای کوچک ایالت نیو ساوث ولز استرالیا، طرحی برای افزایش اعتماد مردم و کاهش هزینه‌ها به دولت استرالیا ارائه داده است. مشاغل کوچک این ایالت، نزدیک به 10 سال است که از پرداخت بدون تماس استفاده می‌کنند، اما شیوع ویروس کوید 19، منجر به کاهش بیشتر استفاده از پول نقد و استفاده از این تکنولوژی شده است.

تکنولوژی پرداخت بدون تماس به کسب و کار ایالت های استرالیا کمک زیادی کرده است تا خدمات سریع‌تر و مؤثرتری به مشتریان ارائه دهند، ولی رشد زیاد آن و مشکلی که اخیراً در شبکه ایجاد شد، خطر از بین رفتن سیستم پرداخت عمده را برای این مشاغل بیشتر کرده است. این کمیسیون، اخیراً گزارش‌هایی در مورد قطع تسهیلات پرداخت بدون تماس برای حدود 32 هزار کسب و کار کوچک در سراسر استرالیا دریافت کرده است. درنتیجه، در این طرح جدید، از دولت استرالیا درخواست شده است که به مشاغل کوچک اجازه دهد از سیستم پرداخت با کارت اعتباری استفاده کنند.

 

فراهم شدن امکان صادرات بیشتر برای مشاغل موجود در ایالت تاسمانی استرالیا

یکی دیگر از اخبار مربوط به کسب و کار ایالت ها در استرالیا در مورد ایالت تاسمانی است. با استفاده از برنامه اتحاد تجاری تاسمانی، مشاغل موجود در این ایالت می‌توانند محصولات و خدمات بیشتری را به سراسر جهان صادر کنند. برنامه اتحاد تجاری تاسمانی، از ارتباطات و خدمات مشترکی تشکیل‌شده است که برای کمک به مشاغل و گروه‌های صنعتی برای رسیدن به بازارهای هدف، عبور از موانع در شروع کار خود و استفاده مفید از صرفه‌جویی به مقیاس طراحی‌شده است.

در اولین برنامه این طرح، شش انجمن صنعتی ایالات تاسمانی، تقریباً 130 هزار دلار برای توسعه فرصت‌های مشارکت کسب‌وکارهای کوچک در پروژه‌های تبلیغاتی، حمل‌ونقل، توزیع و تضمین کیفیت صرف کردند.

در حال حاضر، دور دوم برنامه اتحاد تجاری ایالت تاسمانی، برای انجمن‌های صنفی تاسمانی و سازمان‌های منطقه‌ای با بودجه 25 هزار دلار در دسترس است. کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند با استفاده از این برنامه برای صادر کردن محصولات و خدمات خود به سراسر جهان اقدام کنند.

کمک دولت برای ایجاد کسب و کار در ایالت ویکتوریا

کسب و کار ایالت ها در استرالیا، به دلیل قرنطینه و محدودیت‌های ناشی از کرونا دچار رکود شده بودند. به‌خصوص در ایالت ویکتوریا که محدودیت‌های ایجاد فاصله اجتماعی در آن حدود چند روز ادامه داشت. اما در حال حاضر به دلیل اینکه دیگر هیچ مورد مشکوک به کرونا در این ایالت پیداشده، چنین محدودیت‌هایی هم از بین رفته‌اند. درنتیجه، دولت برای حمایت از مشاغل کوچک و کسب‌وکارهای روستایی و منطقه‌ای در ایالت ویکتوریا دست‌به‌کار شده است. مقامات مسئول ویکتوریا اعلام کردند که با بودجه‌ جدیدی که در اختیاردارند، آماده کمک به شرکت‌ها و کسب‌وکارهای این ایالت بری  رشد بیشتر و جذب سرمایه هستند.

 

کسب‌وکارهای ایالت استرالیای جنوبی برای ممنوعیت استفاده از پلاستیک آماده می‌شوند

قانون ممنوعیت استفاده از پلاستیک در استرالیای جنوبی که اعمال آن به خاطر شیوع کرونا به تأخیر افتاده بود، از 1 مارس در این ایالت به جریان افتاد. بر طبق این قانون، کسب‌وکارهای استرالیای جنوبی، در صورت فروش، تهیه و توزیع اقلامی مانند نی پلاستیکی یک‌بارمصرف، کارد و چنگال یا همزن نوشیدنی پلاستیکی، ملزم به پرداخت جریمه خواهند شد.

حتی قبل از اعمال این قانون هم برخی از کافی‌شاپ‌ها تغییراتی را در نحوه سرویس‌دهی خود به مشتریان اعمال کرده‌اند.اکنون برخی از کافی‌شاپ‌ها، به‌جای استفاده از ظروف پلاستیکی، از ظروف قابل بازیافت استفاده می‎کنند.

 

اثر تحریم‌های چین بر کسب و کار ایالت ها در استرالیا

اخیراً تجارت مواد معدنی با کشور چین، به نصف حالت عادی خود تبدیل‌شده است. کشتی‌های حامل زغال‌سنگ استرالیایی که در سواحل چین گرفتارشده بودند، نمایانگر وخامت اوضاع روابط بین این دو کشور هستند. این مشکل زمانی به وجود آمد که استرالیا خواستار تحقیق مستقل در مورد ریشه بیماری همه‌گیر کرونا شد. ازآنجایی‌که چین، بزرگ‌ترین شریک تجاری استرالیا محسوب می‌شود، زمانی که این کشور در زمان سخت شیوع کرونا تحریم‌های خود را بر استرالیا اعمال کرد، اضطراب زیادی در میان صنایع مرتبط جریان یافت. اما اطلاعات موجود در اداره آمار استرالیا یا ABS نشان می‌دهد که توقف تجارت با چین، به‌طورکلی آسیبی به استرالیا وارد نکرده است. درواقع، صنعت صادرات استرالیا در وضعیت بهتری هم قرارگرفته است. بر اساس آخرین داده‌های تجاری سازمان آمار استرالیا، این کشور دارای رتبه چهارم مازاد تجاری در جهان است.

بااین‌حال، هنوز هم عمده صادرات سنگ‌آهن استرالیا به کشور چین است. هرچند این صادرات به‌صورت کاملا دوستانه ادامه پیدا نکرده است. بر اساس اطلاعات سازمان بندرهای پیلبارا، صادرات سنگ‌آهن به چین از 34.44 میلیون تن در ماه دسامبر، به 40 میلیون تن در ماه نوامبر تبدیل شد. بر اساس آخرین اطلاعات در مورد کسب و کار ایالت ها در استرالیا، صادرات سنگ‌آهن به چین از ماه دسامبر حدود 25 درصد افزایش داشته است و هنوز هم تجارت بین یکی از ایالت‌های استرالیا و چین به‌شدت قبل ادامه دارد.

ثبت بالاترین مازاد تجارت در استرالیا

اداره آمار استرالیا از ثبت رکورد 10.1 میلیارد دلار تراز تجاری ماهانه این کشور خبر داد. این میزان در مقایسه با ماه دسامبر، 3 میلیارد دلار بیشتر است. درحالی‌که واردات این کشور حدود 2 درصد کاهش پیداکرده بود، صادرت 6 درصد افزایش یافت و منجر به ثبت چنین رکوردی شد. همچنین فروش سالانه خرده‌فروشی‌ها در استرالیا حدود 10 درصد افزایش پیداکرده است.

 

جمع‌بندی

با توجه به گزارش‌های به‎دست‌آمده، کسب و کار ایالت ها در استرالیا بعد از مقابله با ویروس کرونا، در حال بازگشت به حالت اولیه خود است. هرچند هنوز راه زیادی تا رسیدن به رونق اقتصادی قبل از شیوع کوید 19 در استرالیا مانده است، اما کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ این کشور، در کنار حمایت‌های دولت و مقامات ایالت‌های مختلف، در حال تلاش برای رسیدن به سودآوری و رونق اقتصادی هستند.

فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

ارزیابی سریع دریافت ویزای استرالیا

جهت ارزیابی برای دریافت هر یک از ویزاهای استرالیا از طریق فرم های اقدام کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت استرالیا