افراد زیادی هستند که تمایل دارند به کشورهای پیشرفته مانند کشور استرالیا مهاجرت کنند. یکی از پرمتقاضی‌ترین ویزاها، ویزای کاری است که افراد سعی می‌کنند به هر سختی که شده است این نوع ویزا را دریافت کنند. توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای کار باید مسیری طولانی و پر پیچ و خم راطی کنید. درنتیجه نیازمند صبر و تلاش بسیار زیاد است. قطعاً در مسیری که شما پیش رو دارید ریسک هایی هم وجود دارد. زیرا از همان ابتدا مشخص نیست که آیا می توانید ویزای کار استرالیا را دریافت کنید یا خیر؟ به طور کلی برای بهتر پیش رفتن کارها بهتر است از یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و مجرب کمک بگیرید و شانس دریافت ویزای خود را  بالا ببرید. اگر هدف شما به طور قطعی دریافت ویزای کار استرالیا است بهتر است با جزئیات این نوع ویزا آشنایی پیدا کنید تا در نهایت با اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا به هدف نهایی خود برسید. در مورد ویزای کار استرالیا هم خود دارای انواع مختلفی است که در ادامه بررسی آنها می پردازیم.

 بررسی انواع ویزای کار استرالیا
هرکدام از انواع ویزاهای کاری استرالیا دارای شرایط مختلفی هستند. در ادامه سعی داریم ویزای کاری استرالیا را بر اساس شرایط دریافت مورد بررسی قرار دهیم.
ویزاهای کاری استرالیا از لحاظ شرایط دریافت
ویزای مهارتی
ویزاهای مختص به دانشجوهای رشته مهندسی
ویزای کار به واسطه تحصیل
ویزای کار با اسپانسر شغلی
توجه داشته باشید که هر کدام از این ویزاها دارای مجموعه سه رقمی از اعداد هستند که با آن شناخته می‌شوند. حتما برای شما هم سوال است که چطور می توان برای ویزای کار استرالیا درخواست داد و چه شرایطی باید داشته باشیم؟ قطعاً شرط اول برای ارائه درخواست ویزای کار استرالیا شغل مورد نظر شما است که این شغل باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار گرفته باشد. استرالیا هر سال لیست مشاغل مورد نیاز خود را در سایت قرار می دهد و از افراد متخصص دعوت کند. در ادامه به بررسی مراحل دریافت ویزای کار استرالیا می‌پردازیم.
مراحل دریافت ویزای کاری استرالیا
چک کردن لیست مشاغل کاری استرالیا
مرحله اول باید لیست مشاغل کاری استرالیا را بررسی کنیم و ببینیم و مهارتهای شغل مورد نظر ما در این لیست قرار دارد یا خیر؟
بررسی امتیازات
در این مرحله باید امتیاز خود را مورد بررسی قرار دهید و با توجه به شرایطی که دارید چند امتیاز می توانید دریافت کنید. دولت استرالیا حداقل امتیاز را برای ویزای کار مشخص کرده است که شما باید به این حداقل دست یابید.
توجه داشته باشید که حداقل امتیاز ویزای کاری استرالیا عدد ۶۵ است که شما میتوانید این امتیازها را از آیتم‌هایی مانند تحصیلات، سابقه کار، زبان و … به دست آورید

آشنایی با ویزای کار و حقوق دریافتی
یکی از مواردی که باعث می شود تا افراد از طریق ویزای کار وارد کشور استرالیا شوند، میزان حقوق دریافتی است. نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار پایین است. در نتیجه حقوق هم حتی بسیار بالا است. البته باید بدانید که میزان حقوق دریافتی شما در این کشور ارتباطی با ویزای کاری شما ندارد. تمامی افرادی که به صورت قانونی وارد این کشور می شوند، می توانند از این شرایط استفاده کنند. حداقل حقوق دریافتی در استرالیا ساعتی 20 دلار است. به طور کلی استرالیا کشوری گران قیمت است که البته به همان میزان که گرونی در این کشور وجود دارد، به همان میزان هم درآمدها بالا است.

تمدید ویزای کار استرالیا
همانطور که توضیح داده ایم، شرایط ویزای کار استرالیا متفاوت است. در واقع شرایط کار برای کسانی که تمایل دارند، از طریق ویزای کاربه استرالیا مهاجرت کنند روز به روز سخت تر می شود. در نتیجه اگر شما هم تمایل دارید که از طریق ویزای کار مهاجرت کنید، باید در انتخاب ویزای خود حسابی حساسیت به خرج دهید. برای تمدید ویزای کاری استرالیا حتما با مشاوران مهاجرتی مشورت داشته باشید تا بهترین راه را برای تمدید مجدد ویزای خود در نظر داشته باشید.

سخن پایانی
یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان مهاجرتی این است که اگر شغل انتخابی و مورد نظر ما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا نباشد چه باید کرد؟ در این صورت اگر در رشته های دیگر هم سوابق کاری داشته باشید، می توانید از طریق آنها اقدام کنید. به طور کلی حتما از افراد باتجربه ای که قبلا این مسیر را طی کرده اند مشورت بگیرید.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی بدست آورده باشید.