بسیاری از افرادی که به کشور استرالیا مهاجرت می کنند به فکر خرید ماشین هستند تا بتوانند راحت تر در این کشور به مکان های مختلف رفت و آمد کنند. خرید ماشین در استرالیا شرایط خیلی خاصی ندارد اما دولت این کشور با در نظر گرفتن وام هایی برای خرید ماشین این کار را برای شهروندان آسان تر کرده است. وام خرید ماشین در استرالیا مانند هر کشور دیگری برای رفاه حال شهروندان است جالب است بدانید که تسهیلات ماشین برای تمامی شهروندان اعم از بومیان و خارجی ها در نظر گرفته شده است. البته باید بدانید که دولت این کشور برای ارائه وام خرید ماشین شرایط خاصی را هم در نظر گرفته است در ادامه این مقاله سعی داریم به بررسی چگونگی خرید ماشین در استرالیا بپردازیم.

چگونگی دریافت وام خرید خودرو در استرالیا
برای گرفتن وام خرید ماشین به طور کلی ۴ مرحله را باید طی کنید که در ادامه به آنها می پردازیم.
1)  بانک وام دهنده و یا شرکتی که شما وام را از آن دریافت می کنید، مبلغ مشخصی را برای خرید خودرو به شما می پردازد.
2)  شما هم قرارداد خرید خودروی خود را با فروشنده امضا می کنید.
3)  در این مرحله بانک و یا شرکت وام دهنده هزینه خود را از جانب شما پرداخت می کند.
4)  شما هزینه کلی ماشین را طی چند سال به صورت قسطی پرداخت خواهید کرد.

اطلاعاتی در مورد وام خرید خودرو در استرالیا
در ابتدا باید به دنبال بانک و یا شرکتی باشید که وام خرید خود را به شما پرداخت می‌کند و این یکی از مهمترین و اصلی ترین و روندهای خرید خودرو است. توجه داشته باشید که تمامی بانک ها و شرکت ها شرایط یکسانی برای پرداخت وام به شهروندان ندارند/ف به همین علت شما باید شرکت و یا بانکی را پیدا کنید که نسبت به مابقی بانک‌ها و شرکت‌ها شرایط بسیار بهتری داشته باشد. خبر خوب این است که تعدادی از بانک ها اعتبار خرید خودرو را با کمترین بهره به مشتریان خود ارائه می دهند . البته قبل از  پیدا کردن شرکت و یا بانک مورد نظر خود برای دریافت وام خرید ماشین، ابتدا باید بدانید که قصد خرید چه نوع اتومبیل را دارید. حتماً برای شما هم سوال است که برای گرفتن وام خرید خودرو در استرالیا چه شرایطی باید داشته باشید؟ در ادامه در مورد این موضوع توضیحات کاملی می‌دهیم.

آشنایی با شرایط دریافت وام خودرو در استرالیا
در کشور استرالیا بنا به شرایطی مانند میزان درآمد، هزینه ها، بدهی و دارایی به شما وام خودرو داده می شود. بانک و یا موسسه وام دهنده ام سابقه اعتباری شما را مورد بررسی قرار می‌دهد، این موضوع به این علت است که اگر در گذشته برای بازپرداخت وام همکاری نکرده باشید، وام دهنده مبلغ مورد نظر برای خرید خودرو را کمتر می‌کند، حتی گاهی ممکن است وام دیگر به شما تعلق نگیرد. در کشور استرالیا مانند دیگر کشورها باید در هنگام دریافت وام به نرخ بهره توجه داشته باشید این نرخ بهره و خدمات وام در شرکت ها و بانک ها دارای شرایط مختلفی هستند. در ادامه می خواهیم بدانیم که برای دریافت وام خودرو چه هزینه هایی باید کرد؟

آگاهی از هزینه‌های وام خودرو
برای دریافت وام خودرو باید مبلغی برای ثبت نام دریافت وام هزینه شود. در واقع این هزینه ها قبل از دریافت وام از شما گرفته می شود که شامل هزینه‌های ماهانه،حسابداری و هزینه های مقدماتی برای دریافت وام است. مدت زمان بازپرداخت وام هم بستگی به شرکت و یا بانک وام دهنده شما دارد. برخی از این بانک ها و شرکت ها مدت زمان بیشتری را برای بازپرداخت وام به شما می دهند.

چه کسانی می توانند در کشور استرالیا متقاضی دریافت وام خودرو شوند؟
به طور کلی شرکت ها و موسسات مالی استرالیا شرایطی را برای پرداخت وام به متقاضیان دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
متقاضی باید درآمد مشخصی داشته باشد تا وام دهنده نسبت به بازپرداخت منظم آن اطمینان حاصل کند.
اگر متقاضی شاغل باشد، حتماً باید نامه استخدامی خود را از سوی کارفرما دریافت کند و به موسسات ارائه دهد.
اگر شرکتی دارید حتماً باید سندی مبنی بر فعالیت حداقل دو شرکت خود را برای بانک و موسسه مالی ارائه دهید. جالب است بدانید که وام خرید خودرو به دانشجویان و مستمری ‌بگیران هم ارائه می شود که بهره کمتری برای آنها در نظر گرفته می شود.

مزیتهای وام خودرو در استرالیا
یکی از مزیت های گرفتن وام خودرو در استرالیا این است که دیگر برای خرید ماشین نیازی نیست که از دیگران پول قرض بگیرید.
از دیگر مزیت های این وام این است که نیازی نیست بلافاصله وام خود را باز پرداخت کنید. در برخی از شرکت ها حتی گاهی تا ۱۰ سال هم ممکن است طول بکشد تا مشتریان وام خود را پرداخت کنند.
توجه داشته باشید که نرخ سود وام خودرو نسبت به دیگر گزینه های مالی در استرالیا بسیار کمتر است. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفید در مورد وام خرید خودرو در استرالیا به دست آورده باشید.