همه ما می‌دانیم که یکی از اصلی ترین چالش ها برای زندگی هر فردی داشتن خانه است. این موضوع به قدری اهمیت دارد که حتی بسیاری از مهاجران قبل از مهاجرت به استرالیا به فکر خرید ملک در استرالیا هستند. به علت اهمیت این موضوع می خواهیم خرید ملک در استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم. کشور استرالیا به صورت سالانه حداقل ۵ درصد افزایش قیمت خانه ها داشته است و به همین علت خرید ملک در این کشور بسیار خوب و مناسب است. باید بدانید که دولت استرالیا وام‌های بسیار مناسب و خوبی با کمترین بهره در اختیار شما قرار می‌دهد تا به راحتی بتوانید در این کشور صاحب خانه شوید. اگر شما هم به فکر خرید ملک در کشور استرالیا هستید این مقاله را به طور کامل و با دقت بالا مطالعه فرمایید.

خرید ملک در استرالیا برای اخذ اقامت
توجه داشته باشید که خرید ملک در استرالیا هیچ کمکی به دریافت اقامت شما نخواهد کرد. اگر هدف شما از خرید ملک، اقامت در این کشور است بهتر روش های مشخص شده دیگری را امتحان کنید. اگر شما دارای ویزای موقت به کشور استرالیا هستید می توانید اقدام به خرید ملک کنید اما باید بدانید که پس از به پایان رسیدن مدت ویزای خود باید ملک خود را به فروش برسانید و به کشور مبدا خود بازگردید. به طور کلی شما نمی توانید به واسطه خرید ملک اقامت این کشور را بدست آورید. حتماً شما هم می خواهید بدانید که برای خرید ملک در کشور استرالیا چه شرایطی را باید داشته باشید؟ در ادامه این مقاله به بررسی این سوال می پردازیم تا اطلاعات کاملی به دست آورید.

 شرایط خرید ملک در استرالیا
توجه داشته باشید افرادی که دارای اقامت دائم کشور استرالیا هستند بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند با کمال آرامش به خرید ملک در این کشور بپردازند زیرا شما مانند یک شهروند معمولی کشور استرالیا می توانید اقدام به خرید کنید. در واقع شما نیاز به هیچگونه تاییدیه از سازمان FIBR  نخواهید داشت. قطعاً برای کسانی که با ویزای موقت به این کشور مهاجرت کرده‌اند شرایط متفاوت‌تری وجود دارد. همانطور که می دانید متقاضیان اقامت دائم مانند افراد سیتیزن شرایط بسیار خوب و مناسبی دارند و می توانند بهترین وام ها را با بهره کم برای خرید ملک بگیرند. افرادی که دارای اقامت موقت هستند حتما باید از سازمان FIBR تاییدیه و مجوز بگیرند و البته باید کل هزینه خرید خانه را هم پرداخت کنند و این مجوز هم یک سال اعتبار دارد. در زمان خرید خانه باید به یک سری نکات توجه داشته باشید برای مثال باید در زمان خرید، مالیات مشخص شده را پرداخت کنیم و پس از پایان مهلت ویزای خود هم اگر قصد تبدیل به اقامت دائم ندارید و ترجیح می دهید به کشور خود بازگردید حتماً باید خانه را به فروش برسانید. البته بهترین کار این است تا ویزای اقامت دائم خود را دریافت کنید و سپس با خیال راحت خانه خود را هم خریداری کنید.

آگاهی از هزینه های خرید ملک در استرالیا
حتماً شما در دوستان و آشنایان خود مشاهده کرده اید که بعد از ۲ سال ورود به استرالیا خانه ای زیبا را خریداری کرده اند و از این موضوع حسابی تعجب کرده اید. باید بدانید که این موضوع کاملا امکان پذیر است اگر در وب سایت های مختلف در مورد هزینه ملک در کشور استرالیا جستجو کنید متوجه می‌شوید که قیمت خانه در سیدنی و یا در ملبورن از ۴۰۰ هزار دلار شروع می شود. حتما برای شما هم سوال است که فردی که تنها ۹۰ هزار دلار در سال درآمد دارد چگونه می تواند در عرض دو سال خانه را خریداری کند؟ باید بدانید که استرالیا کشوری پیشرفته و مدرن است که در راستای رفاه حال مردم قوانینی به وجود آورده است. بر طبق این قوانین مردم کشور استرالیا دیگر دغدغه خرید خانه در این کشور را ندارند. در واقع دارندگان اقامت دائم در استرالیا می توانند تا ۹۰ درصد قیمت خانه را با بهره ۲ تا ۴ درصد وام دریافت کنند. پس به طور کلی نیاز است تا ده درصد قیمت خانه را فراهم کنید. در اداغمه این مقاله اطلاعاتی در مورد قیمت خانه در استرالیا به شما می دهیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

نگاهی به قیمت خانه در استرالیا
به طور کلی نمی توان برای خانه هایی که در استرالیا وجود دارند قیمت دقیقی بیان کرد. زیرا قیمت خانه در استرالیا به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای مثال ایالت و یا شهر مورد نظر شما و نوع خانه ای که مد نظر دارید بر قیمت آن تاثیر گذار است. قیمت خانه در مرکز شهر نسبت به حوالی و حومه های این کشور بسیار بیشتر است. حتی قیمت اجاره خانه هم در نواحی مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی  نحوه خرید خانه در استرالیا به دست آورده باشید.