همه ما می‌دانیم که خدمات درمانی یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش ها در هر کشوری به حساب می آید. این موضوع برای کسانی که تصمیم به مهاجرت دارند بسیار اهمیت دارد. برای مثال در کشورهایی مانند کشور استرالیا، هزینه های درمان بسیار زیاد است  و افراد حتماً باید تحت پوشش بیمه درمانی باشند. بسیاری از افراد زمانی که پروسه مهاجرت خود را طی می کنند و به این کشور می آیند آنقدر ذوق و شوق دارند و مشغول به تماشای مکان های دیدنی و تازه می شوند که کارهای مهم مانند اقدام به خدمات بیمه درمانی را فراموش می‌کنند. توجه داشته باشید که بیماری که هیچ وقت خبر نمی کند و ممکن است در این زمان شما دچار بیماری شوید که نیاز به بیمارستان و دکتر پیدا کنید. در این صورت مجبور هستید هزینه های سنگین و سرسام آوری را برای درمان پرداخت کنید. حتما برای شما هم سوال است که درمان رایگان در استرالیا مخصوص به چه کسانی است؟ باید بدانید که افراد مقیم دائم شهروندان استرالیایی و حتی کسانی که ویزای موقت دارند و اقدام به دریافت اقامت دائم کرده‌اند و بعضی از افراد که ویزای ساب کلاس دارند، دارای بیمه رایگان هستند. به طور کلی درست از زمانی که شما وارد این کشور شده اید باید اقدام به گرفتن بیمه درمانی خود کنید. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد سیستم خدمات درمانی استرالیا به شما بدهیم.

همه چیز در مورد خدمات درمانی استرالیا
کشور استرالیا خدمات درمانی رفاهی بسیار خوب و جامعی را در اختیار شهروندان خود قرار داده است تا آنها دچار هزینه های سنگین برای خدمات درمانی نشوند. به طور کلی کشور استرالیا سیستم درمانی بسیار خوب و با کیفیتی در اختیار شهروندان قرار می دهد و به نوعی از پوشش درمانی جامعه خود پشتیبانی و حمایت می‌کند. دولت این کشور تلاش دارد تا همه مردم کشور بتوانند از خدمات درمانی خوب بهره ببرند. جالب است بدانید که بیمه درمانی در کشور استرالیا به دو دسته بیمه خدمات درمانی دولتی و یا همان مدیکر و بیمه خدمات درمانی خصوصی تقسیم‌بندی می‌شود. افراد می توانند از یکی از این دو نوع بیمه را برای خدمات درمانی خود استفاده کنند.

خدمات درمانی بیمه مدیکر
شامل هزینه های مشاوره با پزشکان متخصص
آزمایش هایی که در پروسه درمان تجویز می شود
تمامی آزمایش های چشم که توسط پزشک انجام می شود
بیشتر اقدامات جراحی و درمانی که به واسطه پزشک انجام می شود
بعضی از اقدامات جراحی انجام شده توسط دندانپزشک البته باید بدانید که بیشتر اقدامات دندانپزشکی تحت پوشش این نوع بیمه نیست.

چگونگی اقدام به درخواست کارت بیمه مدیکر
در این مقاله متوجه شده ایم که بیمه مدیکر چه نوع خدماتی را پوشش می دهد. حالا می خواهیم بدانیم که از چه طریقی می توانیم نسبت به دریافت این نوع بیمه اقدام کنیم؟ به طور کلی باید بدانید که شرط اصلی و مهم برای دریافت بیمه مدیکر، داشتن اقامت دائم و یا همان پی آر است. در واقع با توجه به هزینه‌های سنگین درمانی حتما در بدو ورود خود به استرالیا اقدام به دریافت بیمه مدیکر کنید. در ادامه در مورد نحوه دریافت بیمه مدیکر صحبت می‌کنیم.

چگونگی درخواست بیمه مدیکر
در مرحله اول باید در مرکز خدمات مدیکر حضور پیدا کنید و تمام افراد خانواده خود را که بالای ۱۵ سال سن دارند هم همراه شما باشد تا برای آنها درخواست دهید. بیشتر محله های شهرهای استرالیا دارای مرکز خدمات مدیکر هستند و شما می توانید به هر کدام از این مرکز که تمایل دارید، مراجعه کنید و اقدام به دریافت کارت مدیکر خود کنید. حتما باید همراه خود پاسپورت و ویزای اقامت دائم خود را داشته باشید. در مرحله بعدی فرم درخواست بیمه مدیکر را همراه با نظارت کارشناس مرکز پر کنید. به این ترتیب کارت مدیکر شما پس از ۳ یا ۴ هفته به دست شما خواهد رسید.

چگونگی پذیرش  بیمارستان ها با کارت بیمه مدیکر
اگر شما دارای وضعیت اورژانسی باشید و مجبور شوید بدون هماهنگی به بیمارستان دولتی مراجعه کنید نیاز به گرفتن نامه از دکتر عمومی نیست. اما اگر شرایط شما اورژانسی نباشد حتماً باید در مرحله اول به پزشک عمومی مراجعه کنید و اگر پزشک عمومی شما را به متخصص معرفی کرد می توانید نزد پزشک متخصص خود مراجعه کنید و در نهایت بازهم اگر پزشک متخصص نیاز دانسته شما در بیمارستان درمان شوید شما را برای درمان به بیمارستان معرفی می کند که شما در این حالت باید در لیست انتظار باشید تا نوبت به شما برسد. البته توجه داشته باشید که در این صورت شما به بیمارستان های دولتی معرفی خواهد شد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد چگونگی اقدام برای بیمه درمانی در استرالیا به دست آورده باشید.