افرادی که متقاضی مهاجرت به کشور استرالیا هستند اولین سوالی که در ذهن آنها نقش می بندد این است که چگونه و استرالیا کار پیدا کنیم؟ چگونه می توانیم برای یک شرکت معروف در استرالیا کار کنیم؟ برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید ابتدا باید کشور استرالیا را به خوبی بشناسید و شرایط کار در این کشور را مورد بررسی قرار دهید. کشور استرالیا از لحاظ مساحت ششمین کشور بزرگ دنیا به حساب می آید که پایتخت آن کانبرا  و بزرگترین شهر  این کشورسیدنی است. اگر بخواهیم از رشد اقتصادی کشور استرالیا صحبت کنیم باید بگوییم که این کشور دارای شرایط اقتصادی بسیار خوبی است و به همین علت بازار کار مناسبی را برای متخصصان داخلی و خارجی در سرتاسر دنیا فراهم کرده است. شما می توانید برای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ویزاهای مختلف اقدام کنید. هر کدام از این ویزاها دارای شرایط خاصی هستند و به طور کلی شما می‌توانید از طریق ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری و… و اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا کنید. در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه می توان در شرکتی معروف در استرالیا کار کرد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی به دست آورید.

ویزای تحصیلی
افرادی که از طریق ویزای تحصیلی به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند هم نیاز به کار کردن دارند تا خرج زندگی و دانشگاه خود را به تامین کنند. دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت در کشور استرالیا شروع به کار کنند اما اگر شما بخواهید به صورت حرفه ای و کاملاً دائمی در این کشور کار خود را شروع کنید حتما باید از طریق SkillSelect  درخواست خود را ارسال کنید. قطعا این طرح مخصوص افراد متخصص و با تجربه است. حتی اگر شما از یک کارفراما هم در کشور استرالیا درخواست داشته باشید می توانید ویزای خود را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید. در واقع شما یک برنامه حمایتی از این کارفرماها خواهید داشت.

 شرایط و قوانین کار در کشور استرالیا
توجه داشته باشید که میانگین ساعت کاری که در هفته می‌توانید انجام دهید ۳۸ ساعت است. البته می توانید به صورت اضافه کار به کار خود ادامه دهید وحقوق اضافه کاری خود را هم دریافت کنید. در مورد مرخصی ها هم باید بدانید که تمامی کارمندانی که در این کشور به صورت دائمی کار می کنن،د در هر سال چهار هفته مرخصی با حقوق دارند. همانطور که می دانید در کشور استرالیا باید مالیات پرداخت کنید و این مالیات که از شهروندان خارجی دریافت می‌شود نسبت به شهروندان داخلی بیشتر است.

  کار کردن در کشور استرالیا به چه صورت است؟
اگر می خواهید شغل مناسبی در کشور استرالیا پیدا کنید حتماً باید حضور فیزیکی در این کشور داشته باشید زیرا در این حالت کار مصاحبه راحت تر می شود. معمولاً بیشتر کارفرمایان زمانی که می خواهند کارمند جدید در شرکت خود استخدام کنند با کارفرمای قبلی ارتباط بر قرار می کنند و نظر آنها را می پرسند.  اگر شما می‌خواهید شغل تخصصی در یک شرکت خوب در استرالیا داشته باشید حتما باید یک رزومه قوی همراه با منطبق با استاندارد های استرالیا داشته باشید. سایت های مختلفی وجود دارند که شما را در پیدا کردن شغل‌های مناسب کمک می کنند. در آژانس های کاریابی می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. کارفرما به طور مستقیم درخواست استخدام خود را در وب سایت قرار می دهد که شما در این صورت باید رزومه خودرو را برای آنها بفرستید. شرکت های بزرگ و نام آشنا درخواست نیروی کار داده باشند، شما را به سایت رسمی شرکت دعوت می‌کنند و از شما خواسته می شود تا یک پروفایل برای خود درست کنید و درخواست کار خود را ارسال کنید. توجه داشته باشید کار کردن در شرکت های معروف در استرالیا کمی زمان بر است و در واقع و رقابت های زیادی هم برای این شغل ها وجود دارد که باید تمامی این موارد را در نظر بگیرید.

مصاحبه کاری
قطعاً در مصاحبه کاری در پیدا کردن شغل مورد نظر شما بسیار اهمیت دارد. اگر تسلط به زبان انگلیسی که یک زبان بین‌المللی است نداشته باشید کار برای شما سخت تر می شود. به طور کلی بهتر است قبل از مصاحبه نگاهی به لغات تخصصی رشته خود بیاندازید و آنها را حفظ کنید. ممکن است کارفرما در این بین سوالاتی از شما داشته باشد که چرا کشور خود را ترک کرده‌اید و کشور استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کرده اید؟ در واقع باید بدانید که مصاحبه در کشور استرالیا خیلی هم سخت نیست و بیشتر شخصیت افراد را مد نظر می گیرند. توجه داشته باشید که یک مصاحبه عادی در این کشور حدود نیم ساعت تا یک ساعت از شما زمان می گیرد.
امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد چگونگی پیدا کردن شغل مناسب در یک شرکت خوب به دست آورده باشید.