در ابتدا باید بدانید که اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا کار دو چندان راحتی نیست و حتماً باید دارای شرایط مربوطه باشید. افراد زیادی هستند که وعده های بسیار نادرست برای اقامت کشور استرالیا به شما می دهند. به هیچ عنوان نباید در دام این افراد بیفتید. توجه داشته باشید که اقامت استرالیا به واسطه خرید ملک،سهام و تولد فرزند و … امکان پذیر نیست. در واقع قوانین کشور استرالیا متفاوت از قوانین کشور کانادا و آمریکا است و شما نمی توانید به واسطه فرزندآوری اقامت این کشور را به دست آورید و تنها راه اقامت فرزند شما در کشور استرالیا دارا بودن اقامت دائم شما است. به طور کلی افراد زیادی تمایل به دریافت اخذ اقامت دائم کشور استرالیا هستند زیرا این کشور از لحاظ اقتصاد و فرصت های شغلی و تحصیلی و بهداشت بسیار پرقدرت است می‌تواند آرزوی هر کسی برای زندگی باشد. دولت استرالیا هم برای پیشرفت بیشتر از افراد متخصص در این کشور دعوت به کار می‌کند. به همین علت است که این کشور تبدیل به یکی از مهاجر پذیر ترین کشورها در دنیا شده است. راه و روش های بسیار زیادی وجود دارند که شما در همان ابتدا اقامت دائمی کشور استرالیا را به دست آورید. اما باید بدانید که راه آسانی در پیش نداریم و نیازمند سعی و تلاش است.  اگر شما از راه ویزاهای موقت همراه وارد کشور استرالیا شوید در نهایت با کمی تلاش می توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای دائم کنید. در ادامه این مقاله سعی داریم بدانیم که چطور می توان موفق به اخذ ویزای دائم کشور استرالیا شد.

 ویزای اقامت دائم استرالیا چه مزایایی دارد؟
در ابتدا بهتر است بدانیم که اقامت دائم در کشور استرالیا دارای چه مزایایی است و چرا افراد زیادی تمایل به اخذ ویزای دائم در این کشور دارند.
1)  بعد از گذشت ۴ سال دولت استرالیا شهروند این کشور را به شما می دهد.
2)  با داشتن اقامت دائم استرالیا می توانید بدون وجود هیچ گونه محدودیتی در هر زمینه ای که علاقه دارید تحصیل و یا کار کنید. البته یکی از مهمترین مزایای اقامت دائم استرالیا زندگی به صورت همیشگی در این کشور است.
3)  در این صورت تمامی هزینه های پزشکی شما هم رایگان می شوند.
4)  این امکان برای شما وجود دارد که اگر بعد از گذشت دو سال موفق به پیدا کردن شغل نشدید، از مزایای بیمه بیکاری در این کشور استفاده کنید.
5) اگر شما دارای اقامت دائم استرالیا باشید و دارای فرزند شوید، فرزند شما به محض بدنیا آمدن سیتیزن این کشور خواهد بود.
6) در این صورت فرزندان شما می توانند به مدت ۱۲ سال در مدرسه های دولتی بسیار خوب تحصیل کنند. 7)  حتی می توانید برای فرزندان خود هم از دولت این کشور کمک برای مخارج بگیرید.
8)  مزایای اقامت دائم استرالیا اخذ وام ۴ درصدی برای خرید خانه است که می توانید مبلغ آن را تا ۳۰ سال قسط بندی کنید.
9)  در این صورت می‌توانید افراد درجه یک خانواده خود را هم مانند پدر و مادر و خواهر و برادر را به این کشور بیاورید و در واقع اسپانسر آنها شوید.
10) با دارا بودن ویزای اقامت دائم استرالیا می توانید در کشور نیوزلند هم بدون هیچ گونه محدودیتی زندگی کنید.

آشنایی با شرایط اقامت در استرالیا
شما با دارا بودن اقامت دائم استرالیا می توانید برای همیشه در این کشور زندگی کنید و به تحصیل و شغل خود ادامه دهید و بعد از مدت زمان چهار سال هم برای شهروندی خود اقدام کنید . نوع دیگر اقامت استرالیا اقامت موقت است که خود به دو دسته تقسیم بندی می شود . در ادامه می خواهیم در مورد راه های اخذ اقامت دائم استرالیا را توضیح دهیم.

چگونگی اخذ اقامت دائم استرالیا
اگر می‌خواهید به واسطه کار و مهارت و تخصص خود اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید، باید ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا را انتخاب کنید.
اگر به واسطه درخواست کارفرما از کشور استرالیا به این کشور بروید برای اقامت دائم استرالیا باید ویزای ۱۸۶ را انتخاب کنید.
بعضی از افراد ترجیح می دهند که از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور استرالیا را به دست آورند که در این صورت باید ویزای ۱۸۸ استرالیا کارآفرینی و سرمایه گذاری را انتخاب کنند.
پدر و مادرانی که فرزندان آنها در کشور استرالیا اقامت دارند به راحتی می‌توانند در این کشور اقامت بگیرند.
بررسی هزینه اقامت دائم استرالیا برای آگاهی از هزینه اقامت دائم استرالیا
ابتدا باید بدانید که ویزای شما از چه نوعی است، زیرا این هزینه به نوع ویزا بستگی دارد اما به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزای حتما باید هزینه هایی را برای ترجمه مدارک، هزینه های وکالت و … در نظر گرفت. بیشترین هزینه ها برای تمامی افراد یکسان است اما هزینه هایی مانند هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا بستگی به دستمزد وکیل شما دارد و می تواند برای هرکس متفاوت باشد.