کشور استرالیا یکی از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای انگلیسی زبان است که هر ساله مهاجرین زیادی به این کشور می روند زیرا استرالیا کشوری مهاجر پذیر است. روش های مختلفی اعم از ویزای کاری، ویزای تحصیلی و … برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. یکی از نگرانی هایی که افراد زیادی که از ایران به استرالیا مهاجرت می کنند در ارتباط با افتتاح حساب بانکی و نحوه دریافت خدمات بانکی در این کشور است. باید بدانید که افتتاح حساب در کشور استرالیا کار خیلی سختی هم نیست. خبر خوب این است که حتی شما قبل از ورود به خاک استرالیا و از کشور مبدا خود می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی استرالیا کنید. البته باید یک سری اطلاعات لازم را به طور کامل در دسترس داشته باشید. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید اقدام به باز کردن حساب بانکی در استرالیا کنید، ممکن است در قدم اول کمی سردرگم شوید زیرا تنوع حساب بانکی در این کشور بسیار زیاد است. توجه داشته باشید که برخی از این نوع حساب ها دارای هزینه هستند و برخی دیگر هیچ هزینه ای ندارند. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد نحوه باز کردن حساب بانکی و انواع حساب بانکی ها در استرالیا به شما بدهیم.

آیا مهاجران هم می توانند در استرالیا حساب بانکی داشته باشند؟
افراد تمایل دارند بدانند که آیا می توانند در کشور استرالیا افتتاح حساب داشته باشند یا خیر ؟ باید بگویم که افتتاح حساب بانکی در کشور استرالیا برای مهاجرین امری غیر ممکن نیست، برای باز کردن حساب بانکی هم نیازی نیست که حتماً در این کشور حضور داشته باشید و افتتاح حساب بانکی از طریق اینترنت و تلفن در بیشتر موسسات امکان پذیر است. در ادامه به بررسی راههای افتتاح حساب بانکی در کشور استرالیا می پردازیم.

آشنایی با راه های افتتاح حساب بانکی در استرالیا     
برای افتتاح حساب بانکی در بانک های استرالیا  باید به یکی از دو روش آنلاین و یا حضوری اقدام کنید. توجه داشته باشید که افتتاح حساب در بانک های این کشور به حالت قرارداد با بانک انجام می شود، به همین علت توصیه می شود قبل از باز کردن حساب در مورد قوانین و مدارک مورد نیاز به بانک اطلاعات کافی به دست آورید. افرادی که تصمیم دارند به کشور استرالیا مهاجرت کنند می توانم افتتاح حساب اینترنتی برای خود ایجاد کنند تا قبل از ورود به کشور استرالیا تمامی کار های قانونی خود را در این کشور انجام دهند. در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد افتتاح حساب در استرالیا قبل از ورود و بعد از ورود را بررسی کنیم تا در کارها برای شما بسیار آسان تر شود.

بررسی افتتاح حساب قبل از ورود به استرالیا
تصور کنید که شما خارج از کشور استرالیا هستید و تمایل دارید در یکی از بانک های این کشور افتتاح حساب انجام دهید. در ادامه می خواهیم به بررسی این موارد بپردازیم.
در قدم اول باید بانک مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس وارد وب سایت بانکی شوید. زمانی که به وبسایت بانک مقصد مراجعه کردید گزینه Moving to Australia را سرچ کنید. در این حالت می توانید نسبت به حساب بانکی مشخص شده برای مهاجرین اقدام کنید. بعد از انتخاب حساب، باید افتتاح حساب که در ادامه این مقاله به بررسی این اطلاعات مورد نیاز می پردازیم.

. اطلاعات مورد نیاز برای باز کردن حساب کاربری آنلاین
آدرس پست الکترونیکی
نوع ویزا
آدرس محل سکونت و تلفن تاریخ ورود به استرالیا
شهر و ایالت مقصد در استرالیا
معرفی یک شعبه بانکی
در آخر هم باید به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید و کارت بانکی خود را دریافت کنید. البته این مرحله بعد از ورود شما به کشور استرالیا انجام می شود. همانطور که متوجه شده اید افتتاح حساب به صورت آنلاین تنها ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد. البته ایراداتی هم در این نوع افتتاح حساب وجود دارد و آن هم این است که احراز هویت انجام نمی شود و شما فقط می توانید واریز وجه را انجام دهید و نمی‌توانید از حساب خود پول برداشت کنید.

افتتاح حساب بعد از ورود به استرالیا  
زمانی که به کشور استرالیا می روید، باید بانک مورد نظر خود را انتخاب کنید و در این صورت باز هم می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری با مراجعه به یکی از شعب بانک نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در استرالیا
پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر
برگه احراز سکونت
برگه ویزا
شماره موبایل
توجه داشته باشید که برخی از بانک‌های کشور استرالیا به صورت ماهیانه مبلغی را ازحساب مشتری تحت عنوان Maintenance fee کسر می کنند. پس بهتر است با توجه به شرایط خود بانکی را انتخاب کنید که در این موارد هزینه های کمتری را برداشت کنند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد افتتاح حساب بانکی در کشور استرالیا به دست آورده باشید.