این روزها مهاجرت و رفتن به کشوری پیشرفته برای آینده ای بهتر، دغدغه افراد زیادی شده است. کشورهای اروپایی که اقتصاد و امکانات خوبی دارند، مورد توجه افراد قرار گرفته اند. هر کشوری دارای قانون و اصول خاصی برای مهاجرین است و شما باید قبل از هر نوع اقدامی اطلاعاتی در مورد کشورهای مورد انتخابی خود بدست آورید. کانادا، آمریکا، آلمان، استرالیا و … از جمله کشورهایی هستند که افراد زیادی آنها را برای مهاجرت انتخاب می کنند زیرا بسیار پیشرفته و زیبا هستند. کشور استرالیا یکی از بهترین کشورهای پیشرفته برای مهاجرت است که آب و هوای بسیار خوبی دارد و اغلب افراد به علت خوش آب و هوا بودن آن را انتخاب می کنند. روش های مختلف اعم از ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … برای رفتن به استرالیا وجود دارد. داشتن اطلاعاتی در مورد این کشور به شما کمک می کند تا خیلی راحت تر مهاجرت کنید و به اهداف خود در این کشور زیبا برسید. در ادامه می خواهیم در مورد وسایل مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا توضیح دهیم. 

اخذ ویزای دانشجویی و سفر به استرالیا

اگر شما به تازگی ویزای دانشجویی استرالیا را گرفته اید و عازم این کشور زیبا و پیشرفته هستید، باید نکاتی را در مورد آن بدانید. در واقع به احتمال زیاد شما در این برهه به فکر جمع کردن وسایل مورد نیاز خود برای رفتن به استرالیا هستید. باید بدانید که مجاز به بردن چه نوع وسایلی هستید. بسیاری از کسانی که از طریق ویزای دانشجویی به استرالیا می روند، سعی دارند وسایلی را با خود ببرند تا در هزینه های خود در کشور استرالیا صرفه جویی کنند و در آنجا نیاز به خرید آن وسایل را پیدا نکنند. اما باید بدانید که هر نوع وسایلی را نمی توانید با خود همراه داشته باشید. در واقع کالاهایی وجود دارند که وارد کردن آنها به کشور استرالیا ممنوع ایست و یا دارای محدودیت هستند. یکی از نکاتی که قبل از رفتن به استرالیا باید به آن توجه داشته باشید این است که از محتویات وسایل داخل چمدان خود به طور کامل آگاهی داشته باشید. زیرا اگر اقلام ممنوعه را با خود ببرید، ممکن است از طرف مامورین فرودگاه جریمه شوید. قبل از اینکه به استرالیا ورود کنید، داخل فرودگاه فرمی به شما داده می شود تا هدف خود از سفر، اقلامی که به همراه دارید و … را اعلام کنید. حتما باید به تمامی سوالات با دقت و صحیح پاسخ دهید. در ادامه به بررسی اقلام ممنوعه می پردازیم. 

مواد غذایی

توجه داشته باشید که میوه و سبزی و غذاهای خانگی که بدون بسته بندی تجاری هستند، از اقلام ممنوعه به کشور استرالیا هستند. اگر هر گونه میوه و سبزی جات و مواد غذایی بدون بسته بندی تجاری در چمدان شما توسط مامورین گرفته شود، ضبط می شوند و مسافر مجبور به دادن جریمه می شوند. اگر هم در بار خود دارای مواد غذایی هستید که بسته بندی دارند، باید در فرم های مربوط به آن اعلام کنید. میزان این اقلام هم اهمیت دارند و باید به میزان استفاده شخصی باشند. 

داروهای مجاز

توجه داشته باشید که به همراه داشتن دارو و تجهیزات پزشکی به کشور استرالیا بسیار سخت است و بهتر است در صورت عدم نیاز هیچ گونه دارویی با خود به همراه نداشته باشید. در صورت لزوم هم باید شرایط زیر را برای بردن دارو داشته باشید. 

  1. دارو را برای مصرف شخصی و یا اعضای خانواده درجه یک که همراه شما سفر می کند به همراه داشته باشید. 
  2. نسخه داروی مربوطه و نامه ای از پزشک خود داشته باشید که میزان دارو و نوع آن مشخص شده باشد. 
  3. حتما داروها را در داخل جعبه اصلی خود به همراه داشته باشید. 
  4. میزان دارو فقط باید به اندازه سه ماه برای شما باشد. 
  5. حتما در سایت سفارت استرالیا مراجعه کنید تا لیست داروهایی که در بدو ورود باید اعلام کنید را بدانید. 
  6. برخی از داروهای تزریقی مانند هورمون های رشد برای بردن به استرالیا نیاز به مجوز دارند و پزشکی استرالیایی باید میزان دسترسی شما به این داروها را مشخص کند. داروهایی مانند انسولین که نیاز شخصی شما هستند، نیاز به مجوز ندارند. 

گل و گیاه 

برخی از افراد به گل و گیاه خود بسیار حساس و وابسته هستند و دوست دارند آنها را با خود به استرالیا ببرند، اما باید بدانید که وارد کردن اغلب گیاهان زنده به استرالیا ممنوع هستند. البته یک راه برای ورود این گل و گیاهان به استرالیا وجود دارد و آن هم این است که از وزارت کشاورزی استرالیا مجوز واردات داشته باشید. جالب است بدانید که وارد کردن دانه های گیاهی به این کشور هم دارای محدودیت هایی است و تنها راه ورود این اقلام این است که جزء لیست مجاز گونه های گیاهی باشند. 

دانه های گیاهی هم برای به همراه داشتن باید یکسری شرایط داشته باشند، برای مثال باید دارای بسته بندی های تجاری باشند و هر گونه آلودگی؛ خاک، برگ، ریشه، اضافات حیوانی و … را نداشته باشند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد اقلام دیگر برای سفر به استرالیا به شما خواهیم داد. 

اقلام دیگر 

توجه داشته باشید که برخی اقلام دیگر هم مانند لوازم آرایشی بهداشتی، لباس های پشمی و چرمی، صدف، فندک، سنگ و … باید در فرم های مرتبط اعلام شوند تا از ضبط و جریمه به واسطه آنها جلوگیری شود. 

به طور کلی اگر عازم استرالیا هستید قبل از اینکه چمدان خود را ببندید به سایت سفارت این کشور مراجعه کنید تا لیست کاملی از وسایل و اقلام مجاز، وسایل ممنوعه و یا دارای محدودیت را مطالعه کنید تا هیچ گونه مشکل و دردسری برای شما در فرودگاه بوجود نیاید و مجبور نشوید وقت و هزینه خود را از دست بدهید. 

سخن پایانی

هر کشوری برای خود قانون و اصول خاصی برای لیست وسایل مجاز و ممنوعه دارد که هر مسافری باید به آنها توجه داشته باشد و چمدان خود را بر طبق اصول و مقررات همان کشور ببندد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد وسایل مجاز برای مهاجرت به استرالیا بدست آورده باشید.