استرالیا مانند دیگر کشورها شهر های مختلفی دارد که هر کدام دارای امکانات خاصی هستند و شرایط آن ها با یکدیگر متفاوت است. اما در این مقاله می خواهیم بدانیم که پیشرفته ترین شهر استرالیا کدام شهرها هستند؟ معمولاً شهری که دارای تمام امکانات از جمله امکانات کار، امکانات رفاهی، امکانات گردشگری، امکانات تحصیل و … باشد به عنوان پیشرفته ترین شهر در یک کشور شناخته می شود. افرادی که می‌خواهند تصمیم به مهاجرت به کشور استرالیا بگیرند تمایل دارند بدانند که کدام شهر ها موقعیت بهتری برای کار کردن دارند؟  در واقع این سوال ذهن بیشتر متقاضیان را را درگیر کرده است. در ادامه این مقاله سعی کردیم به بررسی چند مورد از بهترین شهرهای استرالیا که موقعیت بسیار خوبی برای زندگی و مهاجرت دارند اشاره کنیم. قطعاً این شهر ها جز پیشرفته ترین شهرهای استرالیا به حساب می آیند زیرا امکانات بسیار بهتر و بیشتری نسبت به دیگر شهرهای کوچک دارند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد پیشرفته ترین شهرهای استرالیا به شما بدهیم.

چرا استرالیا تبدیل به یک کشور محبوب شده است؟
استرالیا یکی از بهترین کشورها در کل دنیا به حساب می آید. حتما برای شما هم سوال است که چه عواملی باعث شده اند تا این کشور در موقعیت بسیار خوبی قرار بگیرد و تبدیل به یکی از کشورهای محبوب در کل جهان شود؟ میانگین درآمد افراد در کشور استرالیا نسبت به کشورهای دیگر بسیار بالا است است و همچنین موقعیت کاری در این کشور بسیار زیاد است. جالب است بدانید که کشور استرالیا دارای بیشتر از ۲۴۰ روز آفتاب است. همین موضوع باعث شده است تا استرالیا مقصد مناسبی برای بسیاری از مهاجران باشد که به دنبال مکان جدید و بهتر برای زندگی هستند. اگر شما یک سری به نقشه بزنید، استرالیا در آن قسمت پایین قرار دارد اما همیشه در بالای لیست کشور های محبوب مهاجرین قرار می گیرد. حتماً شما هم در مورد اقتصاد قوی این کشور به اندازه کافی شنیده‌اید که خود یک موضوع بسیار مهم برای انتخاب مهاجرین است. بعد از پروسه طی کردن مهاجرت به کشور استرالیا حالا باید به این فکر باشید که در کدام شهر این کشور سکونت کنید؟ در واقع انتخاب شهر برای افراد بسیار اهمیت دارد. این انتخاب می‌تواند بر اساس وجود دوستان و خانواده در آن شهر و یا وجود شغل و تخصص شما در آن شهر باشد. به طور کلی عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شود افراد شهر مورد نظر خود را در استرالیا انتخاب کنند. در ادامه این مقاله به بررسی بهترین و پیشرفته ترین شهرهای استرالیا می‌پردازیم.

 آشنایی با شهر سیدنی
افرادی که به دنبال شغلی مناسب هستند، شهر سیدنی را در انتخاب های اول خود قرار می‌دهند. سیدنی در کشور استرالیا به قدری معروف است که نماد این کشور را را به دست آورده است. نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۰ هم ۵ درصد بوده است. باید بدانید که در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری بسیار کمتر بوده است و موضوعی که باعث ایجاد افزایش نرخ بیکاری شد، بیماری کرونا بوده است. افراد در شهر سیدنی زندگی بسیار خوب و پر هیجانی خواهند داشت. توجه داشته باشید که مردمان این شهر به صورت میانگین ۶۶ هزار دلار استرالیا حقوق دریافت می کنند که این میزان حقوق تقریباً بالایی است. به طور کلی هزینه های زندگی در شهر سیدنی هم بسیار بالا است که البته با حقوق دریافتی مطابقت دارد. شهر سیدنی برای بسیاری از مشاغل به خصوص مشاغل فنی بسیار مناسب است زیرا بیشتر مشاغل را نیاز دارد.

معرفی ملبورن استرالیا
جالب است بدانید که شهر ملبورن دومین شهر پرجمعیت استرالیا به حساب می آید که میلیون جمعیت دارد. اگر بخواهیم شهر ملبورن را امتیاز بندی کنیم باید بگوییم که از لحاظ مراقبت‌های بهداشتی، گردشگری، تحقیق و توسعه، سرگرمی و … امتیازات بسیار بالایی را از آن خود کرده است. ملبورن استرالیا در فهرست مراکز مالی جهان هم در بین ۱۵ شهر برتر دنیا وجود دارد. ملبورن شهری است که دارای اقتصاد بسیار قوی، معماری بسیار جذاب و فعالیت‌های فرهنگی بسیار زیادی دارد.

بررسی شهر بریزبن استرالیا
از شهرهای بسیار مهم استرالیا شهر بریزبن است که می‌توان گفت یکی از شهرهای بسیار قدیمی استرالیا به حساب می آید. معماری بسیار خاص و جذاب، محیط سرسبز و رودخانه‌هایی که در این شهر جریان دارند، اقتصاد خوب و … همگی باعث شده اند تا شهر بریزبن به مقصدی جذاب برای مهاجرین تبدیل شود. حتی این شهر برای گردشگران هم بسیار جذاب است و طرفداران خاص خودش را دارد. توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در شهر بریزبن استرالیا ۷ درصد است که البته همه ما می‌دانیم این نرخ در این روزها به علت وجود ویروس کرونا است.
در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی پیشرفته ترین شهرهای استرالیا بپردازیم تا شما هم با آنها آشنا شوید. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد پیشرفته ترین شهرهای استرالیا به دست آورده باشید.