ویزای سرمایه گذاری استرالیا

طرح‌های مربوط به ویزای سرمایه گذاری استرالیا ، این امکان را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم می‌کنند که از طریق طرح‌های سرمایه گذاری مختلف، تابعیت این کشور را دریافت کنند. هدف از ایجاد طرح ویزای سرمایه گذاری استرالیا ، کمک به صاحبان مشاغل یا سرمایه گذاران موفق ، برای مهاجرت و فعالیت در بخش اقتصادی این کشور بوده است. بااین‌حال ، حتی اگر چنین شرایطی را هم داشته باشید ، برای اخذ تابعیت کشور استرالیا ، باید ویژگی‌هایی مانند قبول شدن در آزمون موردنیاز و شرایط اقامت 4 ساله را هم کسب کنید.

در این مطلب ، قصد داریم طرح‌های مختلفی که از طریق آن می‌توانید ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنید، باهم بررسی کنیم.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

شرایط عمومی اخذ ویزای سرمایه گذاری

برای دریافت این نوع ویزای استرالیا، یک سری شرایط عمومی و یک سری شرایط اختصاصی وجود دارد. در زیر می‌توانید شرایط عمومی موردنیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری را مشاهده کنید:

  • سن متقاضیان باید زیر 55 سال باشد.
  • حداقل مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، 800.000 دلار استرالیا است.
  • احتمال دارد متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا، مجبور شوند آزمون کسب امتیاز را با موفقیت پشت سر بگذارند.
  • لزوم ارائه‌ی مدارک تجاری و یا سوابق سرمایه گذاری
  • این ویزا با توجه به حمایت مالی دولت از هر ایالت، به متقاضیان ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که هر ایالت، سهمیه‌ی محدودی نزد دولت دارد.

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

1.     ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری (موقت) یا ویزای 188 استرالیا

صاحبان مشاغل رسمی، یا سرمایه گذارانی که تمایل دارند حداقل 800.000 دلار استرالیا، در این کشور سرمایه گذاری کنند؛ می‌توانند از این طرح اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا استفاده کنند. افرادی که هیچ نوع سابقه‌ی تجاری یا سرمایه گذاری ندارند، می‌توانند با سرمایه گذاری کردن مبلغی بسیار بالاتر از عددی که ذکر شد، برای اخذ ویزای 188 اقدام کنند.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

از دیگر شرایطی که برای اخذ ویزای 188 استرالیا لازم است، این است که متقاضیان باید در جدول امتیازات مربوط به دریافت این نوع ویزای استرالیا، حداقل امتیاز 65 را کسب کنند.

علاوه بر داشتن شرایط عمومی ذکرشده، افراد باید اثبات کنند که در سه یا چهار سال اخیر، دارای حداقل گردش مالی 500.000 دلار استرالیا بوده‌اند. همچنین، متقاضی اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا و خانواده‌ی او، باید در تست‌های پزشکی مورد تائید دولت این کشور شرکت کنند، تا وضعیت سلامت آن‌ها هم مورد تائید قرار بگیرد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

2.      ویزای استعداد تجاری (دائم) یا ویزای 132 استرالیا

این ویزای سرمایه گذاری استرالیا، برای صاحبان مشاغل موفق و یا کارآفرینانی که مایل هستند حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا در این کشور سرمایه گذاری کنند، مناسب است. ازجمله مزایای این نوع ویزای سرمایه گذاری، این است که افراد متقاضی می‌توانند همراه با اعضای خانواده‌ی خود وارد استرالیا شوند و از همان ابتدا، تابعیت دائم این کشور را دریافت کنند.

دریافت ویزای 132 استرالیا هم شرایط خاصی دارد. برای مثال، گردش مالی متقاضیان در دو سال از چهار سال اخیر، باید حداقل 3 میلیون دلار استرالیا باشد. ویزای 132 استرالیا، به دلیل ارائه خدمات درمانی و آموزشی رایگان به متقاضیان، یکی از ویزاهای محبوب استرالیا محسوب می‌شود.

3.     ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری (دائم) یا ویزای 888 استرالیا

این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا، درواقع، مخصوص کسانی است که دارای ویزای 188 هستند و به دلیل داشتن شرایط اقامت خاص و موفقیت در کسب‌وکار، تمایل دارند ویزای اقامت دائم دریافت کنند. ازجمله شرایط خاصی که برای اخذ ویزای 888 استرالیا وجود دارد، این است که متقاضی باید دو سال قبل از اقدام برای دریافت این ویزا، حداقل یک سال سابقه‌ی اقامت در استرالیا را داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

برخی سوالات متداول متقاضیان ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا از ویزایاب

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا
از بهترین روش های سرمایه گذاری در استرالیا، راه اندازی کسب و کار و خرید اوراق قرضه است.
به طور مستقیم نمی توان از طریق سرمایه گذاری، پاسپورت استرالیا را کسب کرد اما پس از گذشت چند سال زندگی در استرالیا می توان پاسپورت این کشور را درخواست کرد.
در روش های سرمایه گذاری استرالیا، مبلغ مورد نیاز بیش از 50000 دلار است؛ بنابراین امکان اخذ اقامت استرالیا با ۵۰۰۰۰ دلار از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

افراد برای دریافت این ویزای استرالیا ، باید سوابق مدیریت کسب‌وکار خود را در استرالیا ارائه دهند و ثابت کنند که در طی مدت اقامت خود در این کشور، هیچ اقدام غیرقانونی انجام نداده‌اند. همچنین، گردش مالی کسب‌وکار متقاضی در طی یک سال، حداقل باید 300.000 دلار استرالیا باشد.

دقت داشته باشید که اگر متقاضی دارای ویزای سرمایه گذاری معمولی یا ویژه است، باید حداقل 4 سال از سرمایه گذاری او گذشته باشد.

برای آشنایی با برخی از سوالات متداول مهاجرت به استرالیا با ما همراه باشید.

جمع‌بندی شرایط مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری یا 188

سه نوع کلی ویزای سرمایه گذاری وجود دارد که بانام‌های ویزای 188، ویزای 132 و ویزای 888 شناخته می‌شوند. متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایط و میزان سرمایه‌ای که در اختیاردارند، برای دریافت هریک از این ویزاها اقدام کنند. به یاد داشته باشید که قبل از هر اقدامی، بهتر است با یک مشاور حرفه‌ای مشورت کنید.