ویزای تحصیلی امریکا

چرا امریکا را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنیم؟

تحصیل در امریکا به دلایل بسیاری، انتخاب دانشجویان سراسر جهان است و تعداد آن ها همه ساله افزایش چشمگیری پیدا می کند که نیازمند ویزای تحصیلی امریکا می باشد. بطور کلی مزایای تحصیل و زندگی در امریکا را میتوان به صورت زیر نام برد:

 • برتری علمی و آموزشی
 • تنوع فرصت های آموزشی
 • بکار گیری آخرین تکنولوژی در آموزش
 • امکان پژوهش
 • انعطاف پذیری
 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 • آموزش و پرورش جهانی و بلند مدت
 • چشم انداز شغلی
 • تجربه زندگی در خوابگاه های دانشگاه ها

روند اخذ ویزای تحصیلی امریکا

هر یک از متقاضیان شرایط شخصی و منحصر بفرد خود را دارد و ما این تجربه را داریم که ممکن نیست چند متقاضی شرایط یکسانی داشته باشد. هر متقاضی نیاز به نوع خاصی از مراکز آموزشی در ایالت و شهر خاصی از امریکا را داشته و سابقه تحصیلی علمی متفاوتی را دارا می باشد. بنابراین ممکن نیست یک نوع خدمات به همه ارائه شود، تک تک متقاضیان ویزای تحصیلی امریکا، شرایط ویژه خود را ذارا هستند.

یافتن دانشگاه و یا کالج در امریکا

جستجو برای یافتن دانشگاه و کالج هایی در امریکا که بهتر با شرایط مالی متقاضی منطبق باشند. ما برای یافتن این مراکز آموزشی، بین حدود ۳۰۰۰ کالج و دانشگاه امریکا را بررسی می کنیم تا رشته تحصیلی متقاضی را دارا بوده و شرایط ورود آن مرکز نیز با شرایط متقاضی منطبق بوده و متقاضی نیز از عهده شهریه ها و سایر مخارج آن دانشگاه برآید.

رشته تحصیلی

اکثر متقاضیان در مورد رشته تحصیلی که تمایل به ادامه آن را دارند، ایده آل های خاص خود را دارا می باشند. این رشته ها چه رشته های  مهندسی، مدیریت، حقوق، روانشناسی و یا هر چیز دیگری که بخواهید، ما می توانیم اطلاعاتی در مورد هریک از ۵۰ رشته تحصیلی دانشگاه های امریکا در اختیار متقاضیان خود قرار دهیم. مهم نیست که این رشته مورد نظر شما در کدام دانشگاه و یا کدام ایالت امریکا واقع شده باشد. از رشته کشاورزی گرفته تا طراحی صفحات وب، با استفاده از بانک های اطلاعاتی وسیع در کوتاه ترین زمان دانشگاه مورد نظر ارائه می شود.

فرآیند تقاضا نامه ویزای تحصیلی امریکا

فرم های تقاضا نامه بسیار حساس بوده و موجب سردرگمی متقاضیان می گردد. بسیاری از متقاضیان در مورد مدارکی که باید ارائه دهند و یا آزمونهایی که باید بگذرانند دچار اشکال می شوند.

کارشناسان مرکز ویزایاب اکثر فرم ها را به فارسی ترجمه کرده و متقاضیان فرم های فارسی را پر می کنند.

ارزیابی تحصیلی برای ویزای تحصیلی امریکا

بزرگترین و اساسی ترین مشکل متقاضیان ایرانی که بدون مشاوره به کشور امریکا و یا اکثر کشورهای جهان برای ادامه تحصیل می روند، در ارزیابی مدارک و کارنامه های تحصیلی در ایران می باشد.

فردی از دانشگاه آزاد و یا دانشگاه پیام نور و یا صنعتی شریف و امیرکبیر فارغ التحصیل شده، چگونه هر دانشگاه ارزیابی می شوند؟ در اینجاست که کارشناسان مرکز مهاجرتی ویزایاب این مدارک را از طریق مراکز خاصی در امریکا ارزیابی نموده تا برای دانشگاه و یا کالح مورد نظر قابل استفاده باشد.

کمک های مالی تحصیلی از کشور امریکا

تحصیل در امریکا هزینه های نسبتا سنگینی به همراه دارد، که تقبل این هزینه ها چندان ساده نمی باشد. ما بانک اطلاعاتی خود، شامل اطلاعات منابع مالی برای دانشجویان بین الملل که چه به صورت کمک هزینه و یا وام های دانشجویی در مقاطع تحصیلی خاص می تواند استفاده شود، را در اختیار شما قرار می دهیم. بدیهی است که به این معنا نیست که این مرکز قادر باشد برای کلیه متقاضیان، بورسیه تحصیلی امریکا تهیه و دسترس آنها قرار دهد ولی تمام سعی خود را در این مورد انجام خواهد داد.

تحصیلات عالیه در امریکا و کسب مدارک دانشگاهی به صورت آنلاین

بسیاری از مراکز آموزش عالی امریکا موقعیت کسب مدارک دانشگاهی را به صورت آنلاین در اختیار مردم جهان (چه در امریکا و یا خارج از امریکا) قرار می دهند. تعداد زیادی از متقاضیان ویزای تحصیلی امریکا که از عهده مخارج سفر به امریکا و شرکت در کلاسهای حضوری بر نمی آیند، می توانند از تحصیلات آنلاین بهره ببرند.

آزمونهای استاندارد بین المللی (SAT, ACT, GRE, MCAT, LSAT, TOEFL, IELTS)

بسیاری از دانشگاه های امریکا به عنوان یکی از شرایط ورود به دانشگاه، نیازمند مدرک آزمونهای بین المللی فوق می باشند. ولی متاسفانه متقاضیان ویزای تحصیلی امریکا با این اسامی آشنایی کامل ندارند. لذا به صورت بسیار مختصر اشاره ای به این آزمونها می کنیم:

آزمونهایی که بیشتر برای افرادی که برای مقاطع کارشناسی به امریکا می روند مورد نیاز می شود:

 1. SAT: سنجش معلومات دبیرستانی (Scholastic Assessment Test)
 2. TOEFL: سنجش معلومات زبان انگلیسی برای خارجی ها (Test of English as a Foreign Language)
 3. ACT: آزمون کالج های امریکایی (American College Testing)

آزمون های مربوط به فارغ التحصیلان و یا مقاطع کارشناسی به بالا

 1. TOEFL: سنجش معلومات زبان انگلیسی برای خارجی ها (Test of English as a Foreign Language)
 2. Graduate Record Examinations (GRE) – for liberal arts, science, math آزمون برای فارغ التحصیلان علوم انسانی – علوم و ریاضی
 3. Graduate Management Admission Test (GMAT) آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی مدیریت
 4. – for business schools/study for MBA (Master’s in Business Administration) programs • برای مدارس کسب و کار / مطالعه برای MBA (کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار برنامه
 5. Law School Admission Testing Program (LSAT) – for law schoolsآزمون پذیرش دانشکده حقوق
 6. Medical College Admission Test (MCAT) – for medical schoolsآزمون پذیرش دانشکده پزشکی
 7. Dental Admission Testing Program (DAT) – for dental schoolsآزمون پذیرش دندانپزشکی
 8. Pharmacy College Admission Test (PCAT) آزمون دانشکده دارو سازی
 9. Optometry Admission Testing Program (OAT)آزمون پذیرش بینایی سنجی

فارغ التحصیلی در امریکا

 شما پس از فارغ التحصیلی انتخاب های بسیاری پیش روی دارید. می توانید یک دوره کار عملی بردارید و سپس وارد بازار کار شوید و یا می توانید تحصیلات خود را ادامه داده و به مقطعی بالاتر بروید.

ما می توانیم با توجه به استعداد ها و رشته تحصیلی، شما را در این راه هدایت کرده و توصیه های لازم را ارائه نماییم.