ویزای بیزینسی استرالیا

کشور استرالیا با داشتن فرصت‌هایی باورنکردنی برای گشت‌وگذار، زندگی و سرمایه‌گذاری، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرانی است که به دنبال محلی جدید برای زندگی می‌گردند. ویزای بیزینسی استرالیا یا همان ویزای 188، یکی از روش‌هایی است که متقاضیان می‌توانند با استفاده از آن، کسب‌وکار خود را در این کشور تأسیس کنند. ویزای بیزینسی استرالیا، برای افرادی که دارای مهارت‌های تجاری هستند و قصد دارند مشاغل جدیدی را در استرالیا آغاز کنند و یا دریکی از کسب‌وکارهای موجود در این کشور سرمایه گذاری کنند، مناسب است. در ادامه‌ی این مطلب، با ویزای 188 سرمایه گذاری استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

ویزای بیزینسی استرالیا

آشنایی با ویزای بیزینسی استرالیا یا ویزای 188

ویزای 188، یک ویزای اقامت موقت چهارساله است، که در صورت داشتن تمام شرایط تعیین‌شده، امکان اخذ ویزای اقامت دائم، یا ویزای 888 را هم برای متقاضیان فراهم می‌کند. این نوع ویزای بیزینسی استرالیا، به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شود:

ویزای بیزینسی استرالیا
 1. ویزای کارآفرینی: این ویزا، برای اشخاصی مناسب است که قصد دارند یک کسب‌وکار جدید در استرالیا ایجاد کنند و یا می‌خواهند مالکیت و مدیریت یک کسب‌وکار موجود در این کشور را بر عهده بگیرند.
 2. ویزای سرمایه گذاری: این نوع ویزای بیزینسی استرالیا، برای افرادی مناسب است که قصد دارند حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا را دریکی از ایالت‌های این کشور سرمایه گذاری کنند و یک فعالیت تجاری را در استرالیا آغاز کنند.
 3. ویزای سرمایه گذاری ویژه: این ویزا، برای متقاضیانی مناسب است که قصد دارند حداقل 5 میلیون دلار در برخی از کسب‌وکارهای موجود در استرالیا سرمایه گذاری کنند.

 

مزایای اخذ ویزای بیزینسی استرالیا یا ویزای 188

متقاضیان در صورت دریافت ویزای 188، می‌توانند از مزایای زیر برخوردار شوند:

 • مالکیت و مدیریت یک کسب‌وکار جدید و یا یک کسب‌وکار موجود در استرالیا، یا سرمایه گذاری در این کشور.
 • امکان سفر نامحدود در استرالیا و خارج از این کشور به مدت 4 سال.
 • متقاضی می‌تواند اعضای واجد شرایط خانواده‌ی خود را همراه با خود به استرالیا بیاورد.
 • بعد از اخذ ویزای بیزینسی استرالیا، متقاضیان می‌توانند برای اخذ ویزای اقامت دائم 888 اقدام کنند.
 • با دریافت این ویزا، امکان استفاده‌ی رایگان از خدمات آموزشی پایه‌های دبستان تا دبیرستان، برای فرزندان متقاضی وجود دارد.

نحوه‌ی درخواست برای اخذ ویزای 188 استرالیا

قبل از ارسال درخواست برای اخذ ویزای بیزینسی استرالیا، باید ابتدا EOT خود را از طریق SkillSelect، ارائه دهید. همچنین، یک ایالت و یا یکی از مناطق تحت حمایت دولت، باید شمارا انتخاب کند. مراحل ارسال درخواست برای اخذ ویزای 188 را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

 • مرحله‌ی اول، EOI: شما می‌توانید از داخل و یا خارج از کشور استرالیا، EOI را ارسال کنید. در EOI خود باید مشخص کنید که تمایل دارید در گزینش کدام‌یک از ایالات یا مناطق استرالیا شرکت کنید. همچنین، باید مشخص کنید که با معیارهای کدام‌یک از انواع ویزای بیزینسی استرالیا تطابق دارید.
 • مرحله‌ی دوم، کاندید شدن در گزینش ایالت و یا مناطق موردنظر: هریک از ایالات یا مناطق استرالیا، برای انتخاب متقاضیان اخذ ویزای 188، شرایط متفاوتی دارند. برای آگاهی از نحوه‌ی پذیرش هر یک از ایالات استرالیا، می‌توانید با وکلای حرفه‌ای مهاجرت مشاوره کنید.
 • مرحله سوم، درخواست ویزا: بعدازاینکه یکی از ایالات یا مناطق استرالیا، برای درخواست ویزای 188 از شما دعوت کرد، می‌توانید از خارج و یا داخل استرالیا برای ارسال درخواست اخذ ویزا اقدام کنید.
ویزای بیزینسی استرالیا

شرایط لازم برای دریافت ویزای بیزینسی استرالیا

متقاضیان برای اخذ هر سه نوع ویزای 188 استرالیا، باید معیارهای خاصی داشته باشند. برخی از این معیارها را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • باید توسط یکی از ایالات و یا مناطق تحت حمایت دولت استرالیا انتخاب‌شده باشند.
 • باید از متقاضی دعوت شود که برای اخذ ویزای بیزینسی استرالیا درخواست دهد.
 • متقاضی یا همسرش، نباید درگیر فعالیت‌های غیرقانونی تجاری یا سرمایه گذاری شده باشند.
 • متقاضی و تمام اعضای واجد شرایط خانواده‌اش، باید ازنظر سلامتی و شخصیتی دارای شرایط قابل قبولی باشید.

یکی از مزایای دریافت این نوع ویزا، این است که لزومی ندارد متقاضیان مدرک زبان انگلیسی دریافت کنند. ولی درصورتی‌که نمره‌ی آیلتس متقاضی از 4.5 پایین‎تر باشد، باید علاوه بر هزینه سرمایه گذاری، مبلغی هم به‌عنوان جریمه پرداخت شود.

جمع‌بندی شرایط مربوط به اخذ ویزای بیزینسی استرالیا

 

با توجه به موارد ذکرشده، دیگر لازم نیست اشاره‌کنیم که ویزای بیزینسی استرالیا یا ویزای 188، به دلیل سهولت و سرعت رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان، از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر روش‌های اخذ اقامت استرالیا برخوردار است. همچنین، دارندگان ویزای 188، جزو معدود افرادی هستند، که در زمان محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا هم اجازه‌ی ورود و خروج از مرزهای این کشور رادارند.