هزینه ‌ی مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

ارسال درخواست برای هر نوع ویزای استرالیا، به معنی شروع یک فرآیند قانونی، بر اساس قوانین مهاجرت استرالیا است. برای مهاجرت به استرالیا، باید در تمامی مراحل این فرآیند، شرایط قانونی موردنیاز را داشته باشید و هزینه مهاجرت به استرالیا را بدانید. به‌صورت متوسط، فرآیند دریافت ویزا و مهاجرت به استرالیا، حدود 9 تا 12 ماه طول می‌کشد. هزینه‌ی دریافت هر یک از انواع ویزاهای استرالیا، باهم متفاوت است. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب، فرآیند و هزینه‌‌های کلی دریافت ویزای استرالیا و مهاجرت به این کشور را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

هزینه‌ های مهاجرت به استرالیا

درواقع، هزینه‌ های مهاجرت به استرالیا، به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

  1. هزینه‌های ارسال درخواست ویزا
  2. هزینه‌ی استخدام مشاور امور مهاجرتی استرالیا
  3. هزینه‌های انتقال به استرالیا (این مورد با توجه به کشور مبدأ و وسایلی که متقاضیان همراه خود به استرالیا می‌برند، متفاوت است.)

برای اینکه یک آگاهی کلی نسبت به هزینه‌های ارسال درخواست ویزای استرالیا پیدا کنید، در ادامه هزینه‌های درخواست ویزای مهارتی این کشور را برای شما آورده‌ایم. هزینه‌های ارسال درخواست ویزای مهارتی، به 6 دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند که می‌توانید در زیر آن‌ها را مشاهده کنید.

هزینه ی مهاجرت به استرالیا چقدر است ؟

هزینه‌های مهاجرت به استرالیا

درواقع، هزینه‌های مهاجرت به استرالیا، به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

  1. هزینه‌های ارسال درخواست ویزا
  2. هزینه‌ی استخدام مشاور امور مهاجرتی استرالیا
  3. هزینه‌های انتقال به استرالیا (این مورد با توجه به کشور مبدأ و وسایلی که متقاضیان همراه خود به استرالیا می‌برند، متفاوت است.)

برای اینکه یک آگاهی کلی نسبت به هزینه‌های ارسال درخواست ویزای استرالیا پیدا کنید، در ادامه هزینه‌های درخواست ویزای مهارتی این کشور را برای شما آورده‌ایم. هزینه‌های ارسال درخواست ویزای مهارتی، به 6 دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند که می‌توانید در زیر آن‌ها را مشاهده کنید.

1.     هزینه ‌های اعتبارسنجی تحصیلات و سابقه کاری

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارت و تخصص این کشور، باید ابتدا اعتبار سابقه و تجربیات شغلی خود را ثابت کنید. با توجه به شغل و حرفه‌ای که در آن مشغول به کار هستید، افراد متفاوتی سابقه‌ی شما را بررسی می‌کنند. اغلب افراد حرفه‌ای و هم رشته‌ی متقاضیان، این فرآیند اعتبارسنجی را انجام می‌دهند. زمانی که یکی از سازمان‌های معتبر تشخیص داد که مدارک تحصیلی و سابقه‌ی شغلی فرد، معادل تحصیلات و مشاغل موجود در استرالیا است، اعتبارنامه برای او صادر می‎شود.

هزینه‌ی این درخواست، بستگی به سازمانی دارد که قرار است مدارک و سوابق متقاضی را بررسی کند. معمولاً این هزینه، چیزی حدود 450 تا 4000 دلار استرالیا است. بیشتر مؤسسات معتبر، هزینه‌ای حدود 800 دلار استرالیا برای چنین ارزیابی از متقاضیان دریافت می‌کنند. بعد از پرداخت هزینه و ارسال مدارک، معمولاً حدود 2 تا 3 ماه طول می‌کشد تا اعتبارنامه یا نتیجه‌ی بررسی مدارک، به دست متقاضیان برسد.

2.     هزینه ‌ی مدارک زبان انگلیسی

به‌عنوان بخشی از مراحل دریافت ویزا و مهاجرت به استرالیا، تمامی افراد غیربومی باید در یک امتحان زبان انگلیسی شرکت کنند. آزمونی که مورد تائید دولت استرالیا است، آیلتس (IELTS) نام دارد. همانطور که می‌دانید، در آزمون آیلتس، مهارت متقاضیان در چهار مهارت صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن، موردبررسی قرار می‌گیرد. برای کسب شرایط اولیه‌ی درخواست ویزا، هر فرد باید حداقل نمره‌‌ی 6 را در هر یک از این چهار بخش نامبرده شده کسب کند.

هزینه‌ی آزمون آیلتس برای هر نفر، حدود 300 دلار استرالیا است، که به مسئول آیلتس، در کشور مبدأ متقاضی پرداخت می‌شود.

3.     هزینه‌ های ابراز تمایل در بخش SkillSelect و دعوت متقاضی برای درخواست ویزا

زمانی که اعتبارنامه‌ی خود را دریافت کردید، باید به‌صورت رسمی و از طریق SkillSelect، برای درخواست ویزا و مهاجرت به استرالیا، ابراز تمایل کنید. سپس باید صبر کنید تا از طرف دولت استرالیا برای درخواست ویزا دعوت شوید. این مرحله از دریافت ویزای استرالیا، هزینه‌ای ندارد.

4.     هزینه ‌ی درخواست گزینش دولت استرالیا

اگر می‌خواهید اقامت یکی از ایالات استرالیا را بگیرید، گام بعدی در این فرآیند، کاندید شدن در گزینش یکی از ایالات دولت استرالیا است. روش کار و مدارک لازم برای هر یک از ایالات استرالیا متفاوت است، ولی هزینه‌ی شرکت در چنین گزینشی، اغلب حدود 800 دلار استرالیا می‌شود. زمان تصمیم‌گیری در مورد درخواست متقاضیان هم معمولاً بین 1 تا 4 هفته طول می‌کشد.

5.     هزینه ‌های ارسال درخواست ویزا

در این مرحله باید درخواست ویزای خود را ارسال کنید. این کار به‌صورت آنلاین انجام می‎شود و متقاضیان باید کپی‌های معتبری از اسناد مربوط به سوابق کاری، ترجمه‌های معتبر و سایر اسناد رسمی خود را ارسال کنند. هزینه‌های ارسال درخواست ویزا برای مهاجرت به استرالیا، به شرح زیر است:

  • هزینه‌ی ارسال درخواست ویزا برای نفر اول: 375.500 دلار استرالیا
  • در صورت وجود هر متقاضی بالای 18 سال دیگر: 187.500 دلار استرالیا
  • در صورت وجود هر متقاضی زیر هجده سال دیگر: 94.000 دلار استرالیا

درصورتی‌که متقاضی مهاجرت به استرالیا یا هریک از اعضای خانواده‌ی او که بالای 18 سال باشند، نتوانند به‌صورت متوسط انگلیسی صحبت کنند، باید هزینه‌ی اضافی 4.890 دلار استرالیا به ازای هر نفر پرداخت شود. این افراد بعد از ورود به استرالیا، می‌توانند از 500 ساعت کلاس رایگان آموزش زبان انگلیسی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، استفاده کنند.

6.     هزینه ‌های آزمایش‌های پزشکی و اعتبارنامه‌های پلیس

برای مهاجرت به استرالیا، متقاضی و تمام اعضای واجد شرایط خانواده‌ی او، باید از نظر هویتی و ویژگی‌های سلامتی، مورد تائید قرار بگیرند. بعد از ارسال درخواست ویزا، متقاضی و تمام اعضای خانواده‌اش، باید تحت نظر یک پزشک محلی که مورد تائید سفارت استرالیا است، معاینه شوند. در برخی موارد، حتی اعضای خانواده‌ی متقاضی، که قصد مهاجرت ندارند هم باید این آزمایش‌های پزشکی را انجام دهند.

همچنین، اداره‌ی مهاجرت از افراد می‌خواهد که یک اعتبارنامه‌ی پلیس، از هر کشوری که طی ده سال گذشته، به مدت 12 ماه در آن زندگی کرده‌اند، ارائه کنند. این اعتبارنامه یا گواهی پلیس، باید از پلیس محلی، محل زندگی متقاضی دریافت شود.

هزینه‌ی معاینه‌ی پزشکی، برای هر نفر حدود 275 دلار استرالیا است، که به‌صورت مستقیم به پزشک محلی و رادیوگرافی مربوطه پرداخت می‌شود.

هزینه‌ی دریافت اعتبارنامه‌ی پلیس هم بستگی به بخش پلیس محلی کشور موردنظر دارد. در بسیاری از موارد، برای دریافت این اعتبارنامه، لازم نیست هیچ هزینه‌ای پرداخت شود.

هزینه‌ های مشاوره برای مهاجرت به استرالیا

از دیگر هزینه‌هایی که هنگام مهاجرت به این کشور با آن مواجه می‌شوید، هزینه‌ی مشاوره با وکلای مخصوص مهاجرت به استرالیا است. این هزینه هم با توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کنید، وکیلی که برای مشاوره انتخاب می‌کنید و نوع خدماتی که تمایل دارید از آن‌ها برخوردار شوید، ممکن است متفاوت باشد.

جمع‌بندی

همانطور که اشاره کردیم، هزینه‌ها‌ی مهاجرت به استرالیا، به سه دسته‌‌ی کلی‌‌ تقسیم می‌شوند. تخمین هزینه‌ی درخواست ویزای استرالیا، ساده‌تر است و می‌توانیم نمایی کلی از مبلغی که باید برای این مرحله از فرآیند مهاجرت هزینه کنیم، در اختیار داشته باشیم. سایر هزینه‌ها هم به مواردی که خود متقاضیان انتخاب می‌کنند، بستگی دارند.