استیو جابز هم مهاجر بود

استیو جابز هم مهاجر بود

استیو جابز را می توان آقای تکنولوژی دانست، او در سال 1955 در آمریکا به دنیا آمد. این مرد بزرگ در راه علم و تحصیل خیلی استعداد زیادی نداشت، اما در راه تجارت و بیزینس بسیار موفق عمل کرد. زیرا از همان دوران نوجوانی علاقه زیادی به تجارت داشته است. او در سال 2011 از دنیا رفت و نامی ماندگار از خود در دنیای تکنولوژی و فناوری به جای گذاشت. استیو پاول جابز، دوران نوجوانی خود را در بیم مهندسین الکترونیک گذراند. حتما برای شما هم سوال است که او چگونه سر از دنیای اپل درآورد؟ او در همان سال های جوانی در شرکت نوپای آتاری مشغول به کار شد. جابز همراه با دوستش وزنیاک در سال 1976 شرکت اپل را تاسیس کردند. آنها در ابتدا کار را در گاراژ منزل خودشان شروع کردند، به دلیل هوش و استعداد و تلاش زیادی که داشتند، خیلی زود موفق شدند. آنها مدتی بعد با سرمایه گذاری 250 هزار دلاری یکی از مدیران شرکت اینتل، توانستند فروش بسیار خوبی داشته باشند و شرکت اپل را میلیونر کنند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری از استیو جابز و شرکت اپل به شما خواهیم داد. 

پروژه مکینتاش استیو جابز

 مکینتاش یک پروژه ای است که در سال 1981 توسط استیو جابز در اپل ایجاد شد. مکینتاش به نوعی یک سیستم کامپیوتری کوچک و ارزان بوده است که هر کسی می توانست آن را به صورت شخصی داشته باشد. هدف استیو جابز از اختراع مکینتاش این بوده است که با آن بتوان به راحتی مانند یک توستر کار کرد. او بعد از سه سال توانست پروژه مکینتاش را تکمیل کند و بعد از مدتی جزئی از سهامداران اپل معرفی شد. البته این موفقیت کاملا محدود بوده است زیرا مکینتاش در نهایت به موفقیت نرسید و اختیارات از جابز گرفته شد و او تنها رئیس هیات مدیره باقی ماند. در این بین جابز به رقابت با شرکت اپل پرداخت و در نهایت از شرکت اپل به طور کامل اخراج شد. جابز بعد از کلی تلاش و شکست های پی در پی دوباره به قدرت بازگشت و در شرکت اپل بازگشت. او در این هنگام بسیاری از کارمندان اپل را اخراج کرد و کار را با قدرت بیشتری ادامه داد. 

رونمایی از آی مک 

در نهایت جابز توانست کامپیوتری شخصی و بسیار فوق العاده به نام آی مک را رونمایی کند. آی مک تحولی بزرگ در دنیای تکنولوژی به وجود آورد. در واقع آی مک به نوعی صنعت کامپیوترهای شخصی را کاملا تحت تاثیر قرار داد و در این زمان شرکت اپل دوباره به نقطه اوج خود بازگشت. در سال 2000 هم استیو جابز مدیر عامل ثابت شرکت اپل معرفی شد. در سال 2001 هم استیو جابز تصمیم به تاسیس فروشگاه های Apple Store کرد. با این کار سهم بازار اپل افزایش یافت. استیو جابز با موفقیت های چشمگیری که داشت در نهایت آیفون و گوشی های لمسی را وارد عرصه تکنولوژی کرد. او همواره در سخنرانی هایش در مورد موفقیت و راهکارهای آن در زندگی صحبت کرده است. در ادامه این مقاله به چندین سخن ارزشمند از استیو پاول جابز می‌پردازیم. 

سخنان استیو پاول جابز در مورد موفقیت در زندگی

خیلی از افراد در این دنیا مانند استیو جابز تلاش می کنند و با شکست مواجه می شوند و در نهایت پیروز میدان می شوند. خیلی از افراد دیگر دست از تلاش برمیدارند و خسته می شوند. در واقع تصمیم های شما است که زندگی را برای شما متحول می کند. برای مثال تصمیم به مهاجرت هم نوعی هدف است که نیازمند تلاش است. اگر به سخنان افراد بزرگ مانند استیو جابز دقت کنید، متوجه می شوید که تنها اهداف و تصمیم ها و تلاش شما است که شما را به سمت موفقی سوق می دهد. در این راه ممکن است سختی های زیادی هم وجود نداشته باشد اما در آخر موفقیت در انتظار شماست. 

  1. اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، چه کاری باید انجام دهم؟ چه چیزی را باید تغییر دهم؟ 
  2. جرات نه گفتن در مسائل مختلف را داشته باشید. 
  3. همیشه به فکر قدم بعدی در زندگی باشید و دست از تلاش کردن بر ندارید. بهترین کارها که در نهایت باعث موفقیت میشود، تنها توسط یک نفر ایجاد نمی شود بلکه توسط یک تیم به نتیجه می رسد. 
  4. کاری که شروع به انجام آن می کنید، نقش مهمی در زندگی شما دارد و باعث تغییر در آینده شما می‌شود. از کارهای خود لذت ببرید و ایمان داشته باشید که کارهای بزرگی انجام می دهید. دست از تلاش کردن برندارید و همیشه به حرف قلبتان باور داشته باشید. 
  5. بعضی اوقات زندگی فشارهای زیادی به شما وارد می کند، در این مواقع عم امید خود را از دست ندهید و تنها تلاش کنید. 
  6. جرات این را داشته باشید که به حرف دلتان گوش دهید و به دنبال کاری بروید که واقعا به آن علاقه دارید. همه ما به نوعی می دانیم که با چه چیزی حالمان خوب است. بقیه موارد را در جایگاه های دوم قرار دهید. 

هر تصمیمی اعم از مهاجرت کردن نیازمند قوت قلب و تلاش است. اگر شما هم بتوانیدت مانند استیو جابز فکر کنید و مانند او قدم بردارید، قطعا در شکست ها قوی تر می شوید و با موفقیت ها قوت بیشتری بدست می آورید. فقط کافی است اراده داشته باشید و از جای خود بلند شوید. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد استیو پاول جابز و شرکت اپل و مهاجرت بدست آورده باشید.