مهاجرت کاری به نیوزیلند و شرایط دریافت ویزای کاری نیوزیلند

ویزای کار نیوزیلند و شرایط کار در نیوزیلند برای ایرانیان به صورت کامل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. کار در نیوزیلند چه شرایطی دارد؟ شرایط اخذ ویزای کار در نیوزیلند چگونه است؟ مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص نیز امکان پذیر می باشد و ویزای کار در نیوزیلند مانند دیگر کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا و استرالیا به صورت امتیاز بندی می باشد. کار در نیوزیلند مستلزم آن است که متقاضیان امتیازات مد نظر دولت نیوزلند را کسب نمایند. اخذ ویزای کار نیوزلند با توجه به سطح اجتماعی و رفاه بالا و اینکه کشوری لوکس محسوب می شود، اقتصاد سالم و دور از فساد اداری، میزان پایین ارتکاب جرایم نسبت به سایر کشور ها و … متقاضیان بسیاری دارد. با توضیح در رابطه با امتیازات و لیست مهارت ها و انواع آن در این مقاله بر آن هستیم تا اطلاعات مفید و مکفی در باب کار در نیوزلند در اختیار شما قرار گیرد. سازمان مهاجرتی ویزایاب با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت مفتخر است شما را جهت محاسبه دقیق امتیازات برای کار در نیوزلند و همچنین کار در سایر کشور ها یاری دهد.

ویزای کار نیوزیلند و شرایط عمومی آن

کار در نیوزلند و در خواست ویزای کار نیوزلند شرایط و ملزومات خاص خودش را دارا می باشد. برخی از ویزاهای کار در نیوزلند منجر به اقامت در این کشور می گردد که این اقامت شامل حق زندگی، کار و تحصیل به مدت نامحدود در این کشور می شود. متقاضیان کار در نیوزلند بعد از 2 سال کار در این کشور می توانند اقامت نیوزلند را به دست آورند. افرادی که از طریق ویزای کار در نیوزلند اقدام به مهاجرت به این کشور را دارند می توانند خانواده خود را در کنارشان داشته باشند و با خود همراه کنند. فرآیند درخواست ویزای کار نیوزلند در دو مرحله انجام می گیرد.

متقاضیان در مرحله ای قرار می گیرند که امتیازاتی از قبیل سن، تجربه کاری، مدارک و پیشنهاد کاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

دولت نیوزلند هر ماه یک متقاضی واجد شرایط را منتخب ورود به این کشور در نظر می گیرد که از این طریق بتوانند اقامتشان را به دست آورند. در این راستا کسب 160 امتیاز از الزامات ورود به نیوزلند می باشد. متقاضیانی که یک کسب و کار جدید در نیوزلند راه اندازی کنند یا کسب و کار موفق خود را به نیوزلند منتقل کنند میتوانند از این طریق اقامت خود و خانواده شان را به دست آورند.

امتیاز بندی مهاجرت به نیوزلند

کار در نیوزلند متقاضیان بسیاری دارد و اگر متقاضیان شهروند یا ساکن نیوزلند نباشند برای ورود به این کشور نیاز به ویزای کار دارند. متقاضیان می بایست یکی از شرایط زیر را داشته باشن:

 • یک پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای نیوزلندی داشته باشند.
 • برای یک هدف خواص که مربوط به کار در نیوزلند می باشد.
 • دارای یک شریک کاری می باشید و برای ادامه کار می خواهید وارد نیوزلند شوید.
 • کسانی که در نیوزلند تحصیل کرده اند و میخواهند در نیوزلند کار کنند.

بیش از 80 نوع ویزا وجود دارد که به شما اجازه می دهد در نیوزلند کار کنید، اما قبل از درخواست باید تصمیم بگیرید که کدام برای شما بهتر است. متقاضیان کار در نیوزلند می‌بایست تجربه کاریشان با سطح مهارت و تحصیلاتی که در آن رشته داشتند مطابقت داشته باشد، کد رشته هایی که انتخاب می کنند می‌بایست با شغل پیشنهادی تطابق پیدا کند.

 • افرادی که از نظر مهارت در سطح 1، 2 و 3 قرار دارند، باید با یکی از روش های زیر اقدام نمایند:
 1. در این مرحله افرادی که دارای 5 سال سابقه کار می باشند با توجه به معیار های مشخص شده می توانند این سابقه کار را جایگزین مدرک تحصیلی خود نمایند. ( صلاحیت متقاضیان در این مرحله سنجیده می شود.)
 2. شغل متقاضیان می بایست در لیست مشاغلی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند وجود داشته باشد و بتوانند شرایط آن را براورده کنند.
 3. برای دریافت ویزای کار نیوزلند شما باید ثابت کنید که در رشته های اعلام شده توسط دولت نیوزلند تجربه و حرفه کافی را دارید.
 • افرادی که مهارت آنها در سطح 4 و 5 می باشد:
 1. اشخاصی که در چهارچوب مشخص شده برای ویزای کار نیوزلند جز Qualifications New Zealand قرار گرفته اند و یا مدارک آن ها در فهرست مدارک معاف از ارزیابی قرار گرفته است. متقاضیان می بایست حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند.
 2. شغل متقاضی باید در لیست مشاغلی که با کمبود نیروی کار مواجه است برآورد شده باشد.
 • مدارک تحصیلی معاف از ارزیابی :

مدارک تحصیلی در این لیست نیازی به ارزیابی توسط اداره صلاحیت نیوزلند (NZQA) ندارد. مدارکی که در فهرست مدارک معاف از ارزیابی قرار می گیرد قابل مقایسه با شخصی که مدارک تحصیلی خود را از نیوزلند دریافت کرده نیست. افرادی که در این لیست قرار میگیرند بدین معنا نیست که بر وضعیت تسریع در ثبت نام یا حقوق و دستمزد آنها یا با هدف استخدام تاثیر بگذارد.

 • واجدین شرایط برای معافیت از ارزیابی:
 • این معافیت در جدول زیر از نظر علمی ذکر شده باشد.
 • نهاد و موسسه اعطای مدرک تحصیلی در جدول زیر ذکر شده باشد.
 • صلاحیت استفاده از این معافیت و سال اعطای آن در جدول زیر ذکر شده باشد.

جدول اعطای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از موسسات:

 موسسه واجد شرایط بودن از سال
دانشگاه علامه طباطبایی 2000
دانشگاه صنعتی امیر کبیر 1997
دانشگاه فردوسی مشهد 1997
دانشگاه علم و صنعت 1997
دانشگاه صنعتی اصفهان 1997
دانشگاه خواجه نصیر طوسی 1997
دانشگاه شهید بهشتی 2000
دانشگاه شهید چمران 2000
دانشگاه صنعتی شریف 1997
دانشگاه شیراز 1997
دانشگاه تربیت مدرس 1997
دانشگاه اصفهان 2000
دانشگاه تبریز 1997
دانشگاه تهران 1997