۵ نکته مهم برای ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

سرآغاز مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

سوال مهم: برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص ، دانشجویان بین المللی متقاضی به چه نکات مهم و کارسازی باید دقت کنند تا مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص برای آنها راحت تر شود؟!

در این مقاله می خواهیم به ۵ مسئله اساسی اشاره کنیم که به ترتیب آن ها را برای ایجاد یک فرم درخواست موفق برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص باید مدنظر قرار دهید:

نقش زبان انگلیسی در مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

زبان انگلیسی یک عامل کلیدی برای رسیدن به نمره ی قبولی در مهاجرت تخصصی است و نیازمند تایید یکی از مراجع ارزیابی زبان است. در صورتی که دارای پاسپورت از انگلیس، آمریکا ، کانادا، ایرلند و یا نیوزیلند هستید، نیازی به انجام آزمون زبان انگلیسی نیست.

هم اکنون همه ی آزمون های ایلتس ، OET، پیرسون ، کمبریج ، و تافل برای مهاجرت پذیرفته می شوند. اما نیازی به اخذ مدرک ازهمه ی مراجع ارزیابی زبان نیست.

نتایج آزمون زبان ، به مدت سه سال برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص اعتبار دارند، توصیه می شود که برای آزمون زبان انگلیسی زودتر آماده شوید تا دچار نا امیدی و استرس نشوید.

تاثیر مدارک دانشگاهی در گرفتن نمره ی قبولی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

نیازی نیست که برای ثبت نام مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص منتظر فارغ التحصیلی خود بمانید. در واقع می توانید به محض این که نتایج نهایی خود را دریافت کردید ؛ ثبت نام کنید. این ” زمان اتمام تحصیلات ” شما محسوب می شود.

شما ملزم به احراز نامه ی پایان تحصیلات از دانشگاه ، رو نوشت نهایی و یا کارنامه ی خود هستید. در صورتی که از پایان تحصیل ، معاف هستید؛ ملزم به احراز نامه ای هستید که درآن توضیح داده شود معافیت شما مشمول چه دروسی می شود و این که این معافیت در نتیجه ی مطالعات در استرالیا و یا مطالعات خارج از کشور بوده است.

ارزیابی تخصصی مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

برای ثبت نام در مهاجرت تخصصی عمومی به استرالیا؛ نیاز به یک ارزیابی تخصصی مثبت؛ قبل از ثبت نام خواهید داست.

پیش نیازهای هر یک از مشاغل متفاوت است. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که پیش نیاز های هر یک را از قبل به صورت کامل درک کرده اید.

شما می توانید ارزیابی تخصصی را در تعداد زیادی از مشاغل مختلف در نظر گرفته و همچنین از مدارک خارجی خود در ارزیابی های تخصصی بهره ببرید. بهتر است که در مورد بهترین روش انجام مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص از کارشناسان شرکت خدمات مهاجرتی ویزایاب مشورت بگیرید.

ارزیابی تخصصی برای مهاجرت ممکن است ۳ ماه و یا بیشتر طول بکشد ؛ پس بهتر است که هر چه زوتر روند ارزیابی تخصصی را آغاز کنید.

برای دریافت ویزای ۴۸۵ یا ویزای فارغ التحصیلی موقت نیاز ندارید که در زمان استقرار، ارزیابی تخصصی مثبتی داشته باشید. هنگام ثبت نام برای ویزای ۴۸۵، یک ویزای موقت دریافت می کنید که به شما زمان بیشتری برای اتمام روند ارزیابی تخصصی و یا پیش نیاز های دیگر فرم ثبت نام می دهد.

تحصیل در استرالیا به مدت ۲ سال

شما برای دریافت ویزای ۴۸۵ باید پیش شرط “تحصیلات در استرالیا” را دارا باشید و یا مدعی تحصیلات استرالیایی باشید. این شما را ملزوم به اتمام درس و یا دروسی حداقل مدت ۲ سال در استرالیا می کند.

حتما بررسی کنید که دروس شما در سایت CRICOS برای چه مدتی ثبت شده اند. مدت دروس شما در سایت CRICOS باید حداقل ۹۲ هفته ثبت شده باشد .

اگر معافیت های تحصیلی برای مطالعات قبلی دریافت کرده اید، میزان محاسبه شده برای مطالعات شما را کاهش می دهد. در برخی مواقع ممکن است مطالعات پیشین شما در استرالیا مورد محاسبه قرار گیرد، این تنها در شرایطی امکان پذیر است که که آن درس ها ، واحد هایی باشند که شما را قادر به اتمام درس اصلی خود کرده اند.

اگر شما برای کار فارغ التحصیلی ویزای ۴۸۵ ثبت نام نمی کنید ؛ دیگر نیازی به اثبات این که تحصیلات شما به شغل انتخابی مرتبط است، ندارید.

دعوت نامه ی EOI از طریق SkillSelect

برای ثبت نام در مهاجرت تخصصی عمومی به استرالیا ، ابتدا باید دعوت نامه ای از طرف SkillSelect دریافت کنید. این مرحله بسته به شغل و امتیاز شما می توانید خیلی سریع و یا خیلی کند پیش برود. خیلی اهمیت دارد که استراتژی مناسبی را از ابتدای کار انتخاب کنید ، در غیر این صورت هرگز دعوت نامه ای دریافت نخواهید کرد.

قابل توجه است که با ثبت نام برای EOI ؛ شما ویزای موقتی دریافت نمی کنید . قبل از دریافت ویزای موقت باید دعوت نامه را دریافت کرده و برای ویزای مهارتی عمومی تبت نام کنید. اکثر دانش آموزان زمان کافی برای اتمام این روند قبل از پایان تاریخ انقضای ویزای دانشجویی خود و ثبت نام برای ویزای ۴۸۵ ،برای افزایش زمان اقامت شان در استرالیا را ندارند.

نتیجه گیری

برای این که در ثبت نام جهت مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص موفق شوید باید از قبل برنامه ریزی کرده و منظم باشید. همچنین مطمئن شوید که به محض پایان تحصیلات خود اقدام می کنید.

اگر برای برنامه ریزی PR خود نیاز به کمک دارید ، با یکی از مشاوران ما قرار ملاقاتی تنظیم کنید. آن ها راهنمایی های مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را در اختیار شما قرار می دهند. این راهنمایی جزئیات کامل، موارد توصیه ای و اقداماتی که برای افزایش شانس خود باید انجام دهید را در بر دارند.