اقامت کارآفرینی امریکا E2

 

                 اقامت کارآفرینی امریکا E2

اگر مایلید به امریکا  عزیمت کنید  به قصد اقامت موقت و یا حتی دائم و آمادگی دارید تا امور یک شرکت را بدست گیرید و مهمتر از همه سرمایه مختصر تری دارید ، این نوع ویزا ایده آل شماست.

یکی‌ از مزیت های این نوع ویزا این است که نیازی  ندارید تا یک مدرک تحصیلی‌ خاصی‌ نرا کسب کرده باشید . شما می توانید به داخل وخارج ازآمریکا سفر و یا به طور مداوم تا ویزای شما منقضی شود در آمریکا باقی بمانید . اعتبار این نوع ویزا معمولاً تا ۲سال است ، که امکان تمدید آن جود دارد . در این شرایط شما باید از خاک آمریکا خارج شده و دوباره وارد شوید تا بتوانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید . یکی‌ از بزرگترین مزیت این نوع این است که محدودیتی برای تمدید این نوع ویزا وجود ندارد

                   شرایط اقدام E2                                      .
شرایط ویزای E2 اندازه مشخصی برای سرمایه گذاری جهت دریافت ویزای مذکور معین نکرده است ولی بدیهی است هرچه اندازه سرمایه گذاری بیشتر باشد درخواست با نظر مساعدتری بررسی خواهد ولی بصورت معمول با حداقل حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار دلار ( بطور نقدی) میتوان به نتیجه رسید

     دارایی منقول و غیر منقول به میزان حداقل۰۰۰ ٣٠٠$                              .
شخص سرمایه گذار باید کسب و کاری را در آمریکا راه اندازی نماید.همچنین بخش عمده سرمایه مورد نظر باید قبل از اقدام برای ویزا، تهیه شده باشد.

این سرمایه نمی تواند به شکل اعتبار در آمریکا موجود باشد، یعنی باید سرمایه گذاری در شرایط ریسک پذیر نیز موجود باشد، حتی حداقل به شکل قرارداد اجاره بلند مدت یک دفتر کاری در آمریکا

سرمایه نامبرده باید تحت کنترل شخص متقاضی باشد، یعنی حداقل ۵۰% از سرمایه گذاری / تشکیلات اقتصادی تحت ام متقاضی باشد
کارکنان آمریکایی استخدام شده و یا خواهند شد، البته تعداد مشخصی از استخدام شهروندان آمریکایی مشخص نشده است اما بدیهی است هرچه این تعداد بیشتر باشد ، درخواست با نظر مساعدتری بررسی خواهد شد.

ویژگیهای ویزای  E2 :

بدون نیاز به مدرک زبان

 • بدون نیاز به تحصیلات بالا
 • بدون شرط سنی
 • سرعت بسیار بالای اخذ ویزا (حدود۶ ماه)
 • شرایط مالی پایین نسبت به سایر روشهای مهاجرت سرمایه گذاری
 • اعطای ویزا به فرزندان تا ٢١ سال
 • قابلیت تمدید ویزای دریافتی از این طریق برای همیشه
 • قابلیت اقدام برای گرین کارت آمریکا پس از ورود به آمریکا
 • اجازه و درخواست ورود سرمایه شما به آمریکا از طریق مراجع مالی ایالات متحده خزانه داری آمریکا OFAC انجام می پذیرد و صدور این اجازه رسمی یک پروسه حدوداً ۶ ماهه می باشد منبع درآمد شما در ایران باید برای دولت آمریکا شفاف ومشخص باشد. شما باید اعلام نمائید که سرمایه خود را چگونه و از چه طریق به دست آورده اید.
 • ویزای سرمایه گذاری E2، اقامت دوساله برای شخص سرمایه گذار, همسر وفرزندان زیر ۲۱ سال او می باشد. مدت زمان انجام امور اداری این ویزا حدوداً ۱ سال ( ۶ماه برای گرفتن اجازه ورود پول و ۶ ماه برای مراحل بعد)از زمان شروع می باشد. این ویزا تا زمانی که سرمایه گذاری خود را دارید، دو سال به دو سال قابل تمدید است.
 • ویزای سرمایه گذاری E-2 تا مدت ۲ سال معتبر می باشد و در صورت ادامه فعالیت در بیزنس خود میتوانید آن را ۲ سال به ۲ سال تمدید نمائید. چنانچه در زمان اقامت خود در امریکا سرمایه ۵۰۰ هزار دلار داشته باشید، واجد شرایط  EB-5 (گرین کارت از طریق سرمایه گذاری)خواهید بود وهمچنین شما و همسرتان به علاوه فرزندان زیر ۲۱ سال واجد شرایط داشتن گرین کارت خواهید بود                                       .
  Eb-5 یا گرین کارد از طریق سرمایه گذاری بدین معناست که شما مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در آمریکا سرمایه گذاری می نمائید و این مبلغ را در اختیار یک کمپانی آمریکائی قرار خواهید داد.

با توجه به کم شرط و آسان بودن روش مهاجرت به آمریکا E2 درصد قبولی پرونده های درخواستی از این طریق بسیار بالاست. مهمترین فاکتور موثر در نتیجه پرونده مهاجرت به امریکا از طریق E2, سرمایه گذاری در یک بیزنس مناسب و مورد تایید اداره مهاجرت آمریکا میباشد. گروه مشاورین ویزا یاب به واسطه همکاری نزدیک با حرفه ای ترین و با اعتبارترین موسسات فروش املاک تجاری و حقوقی در آمریکا همواره به مطمئن ترین و مناسب ترین بیزنس ها برای مهاجرت به آمریکا از طریق E2 دسترسی دارد.

 

 

چه نیازی به همکاری  مرکز مهاجرتی ویزایاب  دارید

تضمین ویزای شما بصورت ۱۰۰% و پرداخت پس از اخذ ویزا

ارائه درخواست این نوع ویزا کاری بسیار وقت گیر و پیچیده است که نیازمند دقت فراوان است . اثبات مبادله قابل توجه هنگامی که مقدار مبادله در سطح بالا نباشد بسیار پیچیده و مشکل خواهد بود . در این حالت با یک استدلال قوی باید ثابت کرد که مبادله در یک تجارت خاص قابل توجه است . داشتن اطلاعات در مورد روند کاری اداره مهاجرت و وزارت کشور و این که انها از درخواست کننده چه چیزهایی‌ می خواهند در موفقیت در خواست ارائه شده بسیار ضروری است . ارائه در خواست این نوع ویزا طرح های مخصوص به خود را دارد که اگر اجرا نشوند درخواست این ویزا فورا رد می شود

نظر به مسائل و مشکلات سیاسی پیش آمده در رابطه با ریاست جمهور جدید امریکا ،  اخیر  در رابطه با ویزاهای کشور امریکا  و افرادیکه قصد عزیمت به کشور امریکا را ، چه بصورت توریستی ، یا دانشچوئی و یا مهاجرت دائم داشتند ، مراکز مهاجرتی نظیر این مرکز در پی راهکارهای جدیدی برای اطمینان بخشیدن به متقاضیان در مورد اخذ ویزای اقامت بودند.

تیم مهاجرتی این مرکز که سابقا فقط در زمینه تهیه و تنظیم بیزنس پلان  و ثبت بیزنس و ارسال پرونده توسط وکیل مهاجرتی به اداره مهاجرت  فعالیت داشتند ، با هماهنگی با کارگزاران و کارشناسان سرمایه گذاری رسمی دولتی  که اسامی آنها را میتوانید در وب سایتهای دولتی امریکا مشاهده کنید ، برنامه خاصی تهیه و تنظیم کردند که از ضریب اطمینان بسیار بالایی برخوردار است.

این اطمینان باعث شد که اعلام کنند قادرند بصورت ۱۰۰ در ۱۰۰ برای افرادی که شرایط مناسب را دارند این ویزا را اخذ کنند ،کل مبلغ توافق شده را بصورت چک سه ماهه دریافت میکنیم و در ابتدا نیازی به پرداخت هیچ وجهی ندارید . در صورتیکه تمامی شرایطی که ما اعلام میکنیم را داشته باشید معمولا پس از حدود سه ماه اداره مهاجرت امریکا تائیدیه ویزای شما را صادر میکند .زمانی که ویزای شما تائید شد چک شما نقد میگردد .

البته شرایط این تضمین  به اینصورت است که اگر متقاضی بهر دلیلی که مربوط به شخص خودش میشود مردود شد شامل این تضمین نمیشود . برای مثال اگر در جایی خلاف واقعیت اظهاراتی داده باشد بعنوان تقلب مردود میشود و یا  سوابق گذشته او رضایت بخش نباشد و یا اگر در مصاحبه شرکت نکند و یا صحبتهایی مطرح کند که نبایدمطرح کرد و یا بلعکس . البته ما راهنمائی های لازم را در خصوص مصاحبه انجام میدهیم ولی معمولا مردود شدن در مصاحبه احتمالش بسیار اندک میباشد و اگر مراتبی را که ارائه میکنیم رعایت کنید مشکلی پیش نمیآید .

طبق قوانین امریکا برای این نوع ویزا شما باید یک بیزنس خریداری کنید و سپس ویزا صادر میشود ولی اگر بعد  از خرید ویزا صادر نشد چه اتفاقی میافتد ؟

در این طرح ، تیم مهاجرتی به صاحب و فروشنده  بیزنس ۱۰ درصد بالاتر از قیمت پیشنهاد میکند مشروط بر اینکه هزینه بیزنس را بعد ازصدور ویزا دریافت کند . بنابراین متقاضی در صورتیکه ویزا مورد تائیدی قرار گرقت هزینه بیزنس را پرداخت  میکند

در گذشته یکی از دلائلی که متقاضیان از این نوع ویزا استقبال نمیکردند ریسک بالای این ویزا بود و هزینه بالای وکیل که قابل استراد هم نبود ولی با این طرح ، متقاضیان هیچ ریسکی نمیکنند

در صورت عدم صدور ویزا حتی یک دلار هم پرداخت نکرده  بنابر این  شما  هیچ ریسکی نخواهید کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E2

مدارک لازم برای ویزای E2

The following documents should be presented, when applying for an E-2 visa:

 • Completed and signed Form DS-160, Nonimmigrant Visa Application
 • Completed and signed Form DS-156E, Treaty or Trader Investor Application
 • Documents that establishing the nationality of your company
 • A letter from your employer detailing your position and stating that you possess highly specialized skills essential for the efficient operation of the firm
 • Evidence of investment in the U.S.
 • Other documents relevant to the case such as marriage and birth certificates of you and your family members
 • A passport valid for travel to the U.S and with a validity date at least six months beyond your intended period of stay
 • Color passport style photograph (37 x 37mm) for each member listed in the visa application. The picture should be taken before a light background and without head covering

 

مدارک لازم برای ویزای E2 معمولاً توسط وکلای مهاجرت و پس از عقد قرارداد به اطلاع افراد متقاضی این نوع ویزا می رسد و تبعاً اگر تغییری در نیازمندی های این مدارک به وجود بیاید آنها به مقتضی حرفه خود از آن مطلع و آن را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. با این حال این نیازمندی ها چیز پنهانی نیست و اطلاع از آنها و حتی تهیه آنها پیش یا همزمان با انجام سایر کارها مانند پیدا کردن وکیل مهاجرت مورد اعتماد و با تجربه و پیدا کردن بیزینس فرنچایز مناسب می تواند به تسریع روند اقدام شما برای ویزای E2 کمک بکند. وبسایت انگلیسی سفارت ایالات متحده آمریکا در کانبرای استرالیا لیستی از مدارکی لازم برای ویزای E2 که خواست کنندگان بایستی جمع آوری و در زمان اقدام برای ویزای E2 اقدام تسلیم نمایند ارائه داده است. لیست این مدارک که مطابق با دستورالعمل مذکور بایستی در فولدرهای جداگانه ارائه شود به طور خلاصه به شرح زیر است:

فولدر A مدارک ویزای E2

یک نامه پوششی که شرکت و فرد مورد نظر را معرفی می کند. این نامه بایستی کلیه نیازمندیهایی که برای تایید ویزای E2 لازم است را پوشش دهد. این نیازمندیها که به طور مفصل (به زبان انگلیسی) در دستورالعمل اتباع خارجی وزارت کشور ایالات متحده آمریکا آمده است می خواهد که فرد متقاضی نشان بدهد:

 • سرمایه گذار ویزای E2 سرمایه گذاری کرده یا در پروسه سرمایه گذاری قرار دارد
 • شرکت سرمایه گذاری، یک شرکت تجاری واقعی و در حال کار است
 • سرمایه گذاری متقاضی قابل توجه است سرمایه گذاری بیش از یک سرمایه گذاری لب مرزی است که فقط هزینه زندگی را بدهد
 • متقاضی قادر به توسعه و هدایت شرکت سرمایه گذاری است.
 • فرد متقاضی، به عنوان کارمند، در یک موقعیت شغلی اجرایی یا نظارتی مستقر خواهد شد و یا مهارتهایی دارد که برای بهره برداری از کسب و کار در آمریکا الزامی است.

فولدر B مدارک ویزای E2

 • فرم G-28 با عنوان “Notice of Entry of Appearance of Attorney as Representative” را تکمیل و ایمیل و شماره تلفن وی را ارائه نمایید. به علاوه لازم است قرارداد بین شما و وکیل که به امضا هر دو رسیده باشد نیز ارائه شود.

فولدر C مدارک ویزای E2

 • کپی رنگی کاملپاسپورت متقاضی، همسر و فرزندان به همراه کپی تمامی ویزایهای آمریکا و ورود و خروج و فرم I-94 قبلی متقاضی
 • کپی هر گونه تغییر یا تمدید وضعیت اعطا شده توسط USCIS (فرم I-797)
 • رزومه فرد متقاضی
 • کپی آخرین مدارک تحصیلی و سایر گواهینامه های اخذ شده

فولدر D مدارک ویزای E2

 • مدارک ثبتشرکت در آمریکا
 • برگه سهام یا موافقتنامه بهره برداری برای تصدیق مالکیت

فولدر E مدارک ویزای E2

 • مسیر پولی که در بیزینس سرمایه گذاری شده است شامل
  1. مدارک مبنی بر اینکهپول از کجا به دست آمده است (فروش ملک، ارث، قرض، درآمد، فروش کسب و کار یا …)
  2. مدارک انتقال پول از به یک حساب در آمریکا
  3. استفاده از این پولها برای هزینه های مقدماتی کسب و کار. بایستی صورت حسابها، چکهای کنسل شده و صورت حساب بانک که با هزینه ها همخوانی داشته باشد ارائه شود.
 • اگر یک بیزینس موجود را خریداری می کنید، بایستی موارد زیر را ارائه نمایید:
  1. موافقتنامه فروش معتبر امضا شده به تاریخ فروش
  2. حساب امانی تعهد آور امضا شده به تاریخ توسط طرفین که به صراحت مشخص کند که در صورت صدور ویزا پول به کجا می رود و در صورتی که ویزا داده نشود پول کجا می رود.
  3. قرارداد اجاره معتبر ملک بیزینس که امضاء شده باشد به همراه مدارک پرداخت اجاره
  4. مدارک هر گونه پرداخت برای خرید یا بهره برداری از بیزینس
 • اگر یک کسب و کار جدید راه می اندازید، بایستی مدارک زیر را ارائه دهید:
  1. مدارک اجاره ملک بیزینس که امضا شده باشد به همراه رسیدپرداختهای انجام شده
  2. مدارک موید خرید تجهیزات و مواد انبار مورد نیاز و …
 • اگر یک بیزینس فرنچایز می خرید بایستی مدارک زیر را ارائه نمایید
  1. موافقتنامه فرنچایز امضاء شده به تاریخ
  2. مدارک موید پرداخت بهای فرنچایز
 • صورت سرمایه گذاری. مدارک نشان دهنده سرمایه گذاری مانند کپی پرداخت از حسابهای بانکی، چکها، صورت حسابها و …

فولدر F مدارک ویزای E2

 • مجوزهای مرتبط با کسب کار محلی، ایالتی و یا فدرال
 • صورت حسابهای بانکی برای سال جاری

فولدر G مدارک ویزای E2

 • فرم مالیات برگشتی ایالات متحده برای سه سال گذشته بیزنس (اگر بیزینس می خرید).
 • صورت سود و زیان سال جاری و سال گذشته بیزینس
 • بیزینسهای نو بایستی مدارک زیر را ارائه دهند:
  1. بیزینس پلان که نشان دهنده تحلیل بازار محلی و رقابت در آن باشد و پیش بینی سود و زیان در ۵ سال آینده را بکند. این پیش بینی ها بایستی توسط منایع دیگر تایید و حمایت شود.
  2. شکست هزینه های راه اندازی تا زمانی بیزینس عملیاتی شود.

 

    هفتاد و پنج درصد (%۷۵) سرمایه گذاری در بیزینسی که ۵۰۰٫۰۰۰$ یا کمتر هزینه (ارزش) دارد. اگرهزینه شروع بیزینس به میزان قابل توجهی کمتر از ۵۰۰٫۰۰۰$ است ۸۵ تا ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری بایستی توسط سرمایه گذار E-2 صورت پذیرد.

    پنجاه درصد (%۵۰) سرمایه گذاری در بیزینسی که بیشتر از ۵۰۰٫۰۰۰$ اما کمتر از ۳٫۰۰۰٫۰۰۰$ هزینه (ارزش) دربردارد.

  سی درصد (%۳۰) در بیزینسی که بیش از ۳٫۰۰۰٫۰۰۰$ هزینه در بردارد.

 

آماده شدن برای مصاحبه

پرداخت غیر قابل بازگشت هزینه بیمه ویزا پس از صدور ویزا که به مبلغ ۲۵۰ دلار میباشد

 

 

 

جمع آوری مدارک مورد نیاز

 • گذرنامه که باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد . اگر گذرنامه برای بیش از یکنفر صادر شده باشد و هر فردی بتنهایی که به ویزا نیاز دارد باید یک فرم مستقل پر نموده باشد
 • باید ds-160 فرم

رسید پرداختهای سفارت

اسکن عکس

شرکت در مصاحبه ویزا

در طی مصاحبه ، افسر ویزا تصمیم میگیرد که آیا شما صلاحیت اخذ ویزا را دارید یا خیر و اگر دارید چه نوع ویزایی شامل حال شما میگردد و از شما انگشت نگاری الکترونیک بعمل میاید.

پس از مصاحبه ممکن است مورد شما نیاز به بررسی کاملتری داشته باشد که در این صورت به شما اطلاع داده خواهد شد. 

 

  • .

.After your visa interview, your application may require further administrative processing. You will be informed by the consular officer if further processing is necessary for your application.

When the visa is approved, you may pay a visa issuance fee if applicable to your nationality, and will be informed how your passport with visa will be returned to you. Review the visa processing time, to learn how soon your passport with visa will generally be ready for pick-up or delivery by courier.

Additional Information

 • We cannot guarantee that you will be issued a visa. Do not make final travel plans or buy tickets until you have a visa.
 • Spouse and Children –
 • Unless canceled or revoked, a visa is valid until its expiration date.  Therefore, a valid U.S. visa in an expired passport is still valid.  If you have a valid visa in your expired passport, do not remove it from your expired passport. You may use your valid visa in your expired passport along with a new valid passport for travel and admission to the United States.

 

 

 

 

H4 Dependent Spouses Finally Allowed to Work

e3 Work Visa – For Australians Wanting to Work In the USA

Visas for Canadian and Mexican NAFTA Professional Workers TN/TD