مهاجرت و اقامت در امریکا

امریکا برای بسیاری از مردم، سرزمین آرزوها و پیشرفت است، کشوری که می توانند بدون دغدغه و مشکلات سیاسی، به دور از مسائل اقلیت های مذهبی و با امنیت کامل شغلی و آزادی های نسبی اجتماعی، در کنار هم با آرامش زندگی کرده و فرزندان خود را در چنین محیطی تربیت و بزرگ کنند. برای مردم جهان، چه این طرز فکر صحیح باشد یا خیر، مسئله تجارب شخصی هر فرد است و یا تجارب دیگر افرادی که از امریکا بازگشته و این مفهوم را تائید و یا تکذیب می کنند. این مرکز مهاجرتی به هیچ عنوان در اینجا قصد تقویت و یا انکار این طرز فکر را نداشته و فقط مایل به انتقال حقایق و اصول و قوانین مهاجرت به آمریکا بوده و اعلام می دارد که آگاه باشید و بدانید اگر برخی از شما قصد مهاجرت به امریکا و یا هر کشور دیگری را از طریق غیر قانونی دارید، هرگز به نتیجه نخواهید رسید؛ حتی اگر در کوتاه مدت چنین بنظر آید که مهاجرتی بی دردسر را داشته اید ولی در انتها مشکلاتی در پیش روی خواهید داشت. لذا  مهاجرت قانونی با مسیر از پیش تعیین شده، تنها را خوشبخت شدن شما در هر گوشه ای از جهان به خصوص در ایالات متحده امریکا می باشد. در کل ویزاهای ورود به امریکا به دو دسته عمده تقسیم میشوند، ویزاهای موقت یا غیر مهاجرتی و ویزاهای دائم که به آنها ویزاهای مهاجرتی نیز اطلاق میگردد.

ویزاهای مهاجرتی امریکا

ویزای خانوادگی امریکا

امریکا یکی از معدود کشورهایی است که تمامی اعضای درجه یک خانواده فردی که دارای اقامت دائم امریکا (گرین کارت) و یا شهروندی (سیتیزن) امریکا باشد، قادرند ویزای خویشاوندی امریکا را اخد نمایند. افراد درجه یک خانواده شامل همسر و فرزندان، برادر و خواهر، پدر و مادر می باشند. افراد دارای گرین کارت فقط قادرند فرزندان زیر 21 سال و مجرد و همسر خود را به امریکا منتقل کند.

ویزای EB1 امریکا

این ویزا که نوع اول از نظر اهمیت است، به سه گروه تقسیم میگردد: برای افراد با استعداد های فوق العاده در زمینه های علمی، ورزشی و هنری، برای مدرسین دانشگاه (اعضای هیئت علمی دانشگاه ها) و مدیران بین المللی. قوی ترین نوع کارت سبز مختص این افراد است. پذیرفته شدن در این گروه بسیار مشکل بوده ولی وکلا و کارشناسان حقوقی ویزایاب پرونده های بسیاری را از این طریق به انجام رسانیده اند.

ویزای EB2 - EB3 امریکا

این دو ویزا که تقریباً در یک سطح می باشند، از نوع دوم ویزاهای مهاجرتی امریکا محسوب می شوند و تفاوتشان در روند اداری صدور کارت سبز می باشد. برای این ویزاها می توان بدون تحصیلات دانشگاهی و یا با تحصیلات کارشناسی ارشد تا دکتری و یا مدارک تخصصی فنی و تجربی اداره کار ایران، اقدام کرد. مهمترین نیاز این دو نوع ویزا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قانونی در امریکا به نام شما می باشد.

ویزای EB4 امریکا

این نوع ویزا ویژه اقشار بخصوصی از قبیل مذهبیون و یا افرادی می باشد که در مراکز جهانی از قبیل سازمان ملل و یا ارگان های جهانی و بین المللی فعالیت دارند و یا بازنشسته این مراکز هستند.

ویزای EB5 امریکا

قوی ترین نوع سرمایه گذاری که همه ساله صدها هزار نفر از طریق آن به امریکا مهاجرت میکنند. طبق این قانون مهاجرتی، سرمایه گذار باید مبلغ 1000000 دلار (یا در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا به میزان 500000 دلار) سرمایه گذاری نماید.

نظر به مسائل و مشکلات سیاسی پیش آمده در رابطه با سیاست های مهاجرتی رئیس جمهور جدید امریکا، در رابطه با ویزاهای کشور امریکا و افرادیکه قصد عزیمت به کشور امریکا دارند، چه بصورت توریستی، دانشجویی و یا مهاجرت دائم، مراکز مهاجرتی نظیر این مرکز راهکارهای جدیدی برای اطمینان بخشیدن به متقاضیان اخذ ویزای اقامت امریکا ایجاد نموده اند.

تیم مهاجرتی این مرکز که سابقاً فقط در زمینه تهیه و تنظیم بیزنس پلن و ثبت بیزنس و ارسال پرونده توسط وکیل مهاجرتی به اداره مهاجرت فعالیت داشت، با هماهنگی با کارگزاران و کارشناسان سرمایه گذاری رسمی دولتی که اسامی آنها را می توانید در وب سایتهای دولتی امریکا مشاهده کنید، برنامه خاصی تهیه و تنظیم کرده اند که از ضریب اطمینان بسیار بالایی برخوردار است. این اطمینان باعث شد که اعلام کنند قادرند بصورت 100% برای افرادی که شرایط مناسب را دارند، ویزا اخذ کنند.

ویزاهای موقت کوتاه مدت یا غیر مهاجرتی امریکا

ویزای H1B امریکا

کلیه فعالیتها و شغلهایی که از طرف یک کارفرمای امریکاdی پیشنهاد می گردد و به صورت مقطعی و کوتاه باشد از این نوع ویزا استفاده میشود . این ویزا میتواند برای یک تا سه سال ارائه گردد

ویزای B1 B2 امریکا

ویزای توریستی و سیاحتی و یا  ، ویزای معالجه بیماری در بیمارستان  و یا  ویزای موقت بیزنس و کار ، برای شرکت در  جلسات و سمینارها و ویزای شرکت در نماتیشگاه های بین المللی و یا   همایش ها از کاربرد های این ویزا میباشد

ویزای L1 امریکا

اگرشما در ایران شرکتی دارید و از تاسیس شرکت شما بیش از سه سال گذشته و متمایل به تاسیس  یک شعبه از شرکت خود را در ایالات امریکا داشته باشید و با تاسیس شعبه برای شما و مدیر عامل این شرکت به همراه خانواده و فرزندان زیر 21 سال  میتواند در امریکا اقامت نمائید.

ویزای E2 امریکا

این ویزا که بالاترین آمار در افرادیکه تمایل به مهاجرت به امریکا را با حداقل سرمایه دارند ، طرفدار بسیار دارد. این ویزا بصورت کلی  برای کارآفرینی و تاسیس یک بیزنس کوچک طراحی شده که متقاضی در مدت زمان کوتاهی بتواند به همراه خانواده در امریکا مستقر گردد.

مدت اعتبار  این ویزا فقط برای دو سال تعیین شده و متقاضی پس از پایان این دو سال دو سال در صورتیکه تمایل میتواند به مدت دو سال دیگر ویزا را تمدید نماید