شرایط اخذ ویزای کار کانادا

جهت اخذ ویزای کار کانادا شما باید شرایط ویزای کار کانادا را بدانید. کشور کانادا از سال 1867 به طور مستقل و مستقیم مشغول به فعالیت می باشد. جمعیت آن حدود 37 میلیون نفر و زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می باشد. وجه رایج آن دلار کانادا است. این کشور با داشتن یک سیستم اقتصادی و سیاسی پایدار و با ثبات، همواره از کشور های محبوب برای مهاجرت بوده است. به طور کلی کانادا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می باشد. از این رو سیستم های اخذ ویزای کار کانادا برای این تهیه و تعبیه شده است تا بتوانند نیرو های حرفه ای و متخصص در تمامی دنیا را به کشور خود جذب کنند. در برنامه اسکیلد ورکر، یکی از راه های اعطای اقامت کاری و دریافت ویزای کاری کشور کانادا می باشد. در این سیستم که دارای دو مرحله می باشد، انتخاب افراد بر اساس امتیاز بندی می باشد. به این ترتیب که بر اساس شرایط فرد، امتیاز ایشان محاسبه می شود و به طور دقیق تخمین زده خواهد شد که آیا واجد شرایط برای این سیستم می باشند یا خیر. در صورتی که فرد بتواند امتیاز کافی کسب کند، بلافاصله اقامت دائم کانادا را خواهد گرفت.

در مرحله اول افراد باید از 100 امتیاز، 67 امتیاز را به دست آورند تا واجد شرایط به حساب بیایند. در مرحله بعدی، افراد باید از سقف 1200 امتیاز، بیشترین امتیاز را کسب کنند. عموما در این حالت در ابتدا افراد ماهر و متخصص اقامت کاری کانادا را دریافت می کنند. سیستم اسکیلد ورکر سالانه 20 تا 25 بار افراد را از استخر، استخراج می کند. در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای کار کانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر خواهیم پرداخت.

راه دیگر برای اخذ اقامت کاری کانادا، یافتن شغل و گرفتن پیشنهاد کار از کارفرمایی کانادایی است. به این ترتیب متقاضی اقامت کاری دریافت می کند و با توجه به تجربه کار کانادایی که کسب می نماید می تواند از طریق برنامه اکسپرس اینتری، اقامت دائم این کشور را نیز کسب نماید. هزینه ویزای کار کانادا نسبت به روش های دیگری همچون تحصیل و سرمایه گذاری کمتر است، به همین دلیل متقاضیان بیشتری نیز دارد.

 

لیست پیشنهاد کار یا جاب آفر کانادا

از دو طریق می توان ویزای کار کانادا را کسب کرد. برنامه اسکیل ورکر کانادا یا گرفتن جاب آفر از کانادا. چگونگی اقدام برای برنامه اسکیل ورکر کانادا در ادامه شرح داده شده است. اما برای گرفتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از کانادا باید در این کشور به کاریابی بپردازید و بر اساس لیست مشاغل مورد نیازی که اعلام می شود، شغل مورد نظر خود را بیابید. افرادی که پیشنهاد کار دریافت می کنند، اقامت کاری کسب می نمایند و با توجه به تجربه کار کانادایی که کسب می کنند، می توانند در برنامه امتیازبندی کانادا اقامت دائم این کشور را به دست آوردند. مؤسسه حقوقی ملک پور در خدمتی منحصر به فرد برای مشاغل مورد نیاز کانادا اقدام به کاریابی می نماید. تمام مراحل از جستجوی کار تا اخذ اقامت دائم کانادا توسط مؤسسه MIE انجام می شوید. شما می توانید لیست جاب آفر های کانادا را در لینک زیر مشاهده کنید و اگر شرایط اولیه را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرد.

وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در کانادا چگونه است؟

مهم ترین معیار برای افرادی که قصد اخذ ویزای کاری کانادا را دارند و می خواهند در این مسیر قدم نهند نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری کشور ها هرساله توسط سازمان های جهانی اعلام می شود و این نرخ نشان دهنده شانس کارجو برای پیدا نمودن شغل است. طبق آخرین آمار در سال 2019 نرخ بیکاری در کشور کانادا 6.3 درصد است. باتوجه به نوع اقلیم و مردم کشور کانادا که اکثرا از ثروت مندان یا افراد با علم بسیار بالا هستند این نرخ بیکاری معیار خوبی به حساب می آید و کارجویان می توانند به امید پیدا نمودن شغل اقدام به دریافت ویزا های مختلف از مسیر های حال حاضر نمایند.

 

شرایط ویزای کار کانادا

برای اخذ ویزای کار کانادا در ابتدا باید از طریق سیستم اعطای ویزای کاری این کشور یعنیاسکیل ورکر کانادا (مهاجرت به کانادا) اقدام کنید و سپس اقدام به اخذ ویزای کار نمایید. این سیستم برای عواملی همچون سن، سطح تحصیلات، سابقه کار، پشتوانه مالی و همچنین تطابق پذیری امتیاز در نظر گرفته است. شرکت کایابی بین المللی مهاجران خوش آتیه تمامی جداول و توضیحات را در ادامه ضمیمه کرده است تا بتوانید به راحتی امتیاز خود را محاسبه کنید. برای اینکه بدانید آیا می توانید از طریق اسکیل ورکر اقدام کنید یا خیر باید حتما امتیازات خود را با جزئیات کامل محاسبه کنید با این حال در تصویر زیر شرایطی را که معمولاً افراد باید داشته باشند نشان داده شده است. گاهی اگر شما در بخشی ضعف دارید و امتیاز پایین می گیرید، می توانید در قسمت های دیگر این کمبود امتیاز را جبران کنید.

به این مطلب نظر بدهید.

Your email address will not be published.