کشور استرالیا یکی از مهاجر خیز ترین کشورهای دنیا محسوب می شود و همه ساله هزاران نفر از جای جای دنیا به دلیل شرایط مهاجرتی بسیار مطلوب استرالیا به این کشور مهاجرت می کنند. می توان گفت که اکثر شهرهای بزرگ استرالیا مثل سیدنی ، ملبورن و پرت جزو بهترین شهرهای دنیا از نظر سطح رفاهی و تفریحی میباشند.
از این رو، اخیرا کشور استرالیا برای مهاجرت مورد توجه بسیاری از مهاجرین ایرانی قرار گرفته. در نتیجه گروه مهاجرتی ویزایاب بر این شد که اطلاعات مفیدی، بر گرفته از کتاب نفیس دکتر سیروس احمدی (عضو رسمی سازمان وکلای مهاجرتی استرالیا و نیوزلند) که به زودی منتشر خواهد شد، در زمینه شرایط مهاجرت به استرالیا در اختیار شما بازدید کنندگان گرامی قرار دهد.

ویزایاب – راه حل مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا از منظر جامعه شناسی

مهاجرت به کشور های مانند استرالیا عموما به عواملی چون اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جغرافیا مرتبط می شوند، اما صورتی دیگر از این پدپده تاریخی نیز وجود دارد که فقط مهاجرت به معنایی جلای وطن تلقی نمی گردد. اینگونه مهاجرت ها بیشتر برای درک تجربه های جدید و حس کنجکاوی انسانها است، که افراد را راغب به مهاجرت می کند و همچنین آنها را وادار می کند تا به ترک دیار خود دست بزنند و همیشه این رویکرد به مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر محدود نمی شود و ممکن است از یک شهر به شهر دیگر در همان کشور و بعضی وقتها هم به صورت معکوس مثلا از شهر به روستا و یا از یک کشور توسعه یافته به یک کشور درحال توسعه صورت پذیرد.

شرایط مهاجرت به استرالیا از لحاظ جمعیت این کشور

مطابق آمار و ارقام بدست آمده از سر شماری سال ۲۰۱۳ م جمعیت استرالیا ۲۳۰۷۴۴۳۵ بوده است و با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع یکی از پایین ترین ارقام میزان تراکم در جهان را داراست . در جنوب شرق این کشور ،تراکم جمعیت بیشتری نسبت به سایر نقاط دیگر کشور دارد. یک سوم کشور در ایالت نیو ساوت ولز و یک چهارم دیگر در ایالت ویکتوریا به سر می برند. اصولا جمعیت به دو عامل بستگی دارد:

الف: عامل زایش    ب: عامل مهاجرت

در استرالیا هر ۲ پدیده سهم به سزایی در این زمینه داشته اند.

بومیان استرالیا حدود نیم میلیون نفر می باشند که دو و نیم درصد جمعیت را تشکیل می دهند.

شرایط مهاجرت به استرالیا از منظر ادیان و مذاهب مردم در این کشور

بومیان این سرزمین تا قبل از ورود مهاجران به استرالیا از آئین های بدوی خود پیروی می کردند ولی بعدها که اروپائیان وارد خاک استرالیا شدند، مسیحیت را نیز با خود به این کشور آوردند و بومیان نیز رفته رفته جذب این دین جدید شدند. در قرن بیستم و با ورود شماری از آسیایی ها از چین ،آسیای جنوب شرقی ،هند و خاورمیانه آیین ها و ادیان بودایی، اسلام، یهودی و بهایی به آن راه یافتند.

طبق آمار سال ۲۰۰۱ بیش از ۷۰ درصد استرالیایی ها خود را مسیحی معرفی کرده اند و بیش از ۱۵ درصد نیز پیرو هیچ آیینی نبوده اند. بودائیسم  و اسلام نیز هر یک کمتر از دو درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.

 

شرایط سیاسی استرالیا چگونه است؟

کشور استرالیا دارای سیستم پارلمانی است و حکومت در این کشور از سه قوه تشکیل شده است.

۱- قوه مققنه : پارلمان از ملکه، مجلس سنا و مجلس نمایندگان تشکیل شده است. نمایندگی ملکه را در اینجا فرماندار کل عهده دار است که در مقام عمل فعالیت اندکی در پارلمان داشته یا هیچ فعالیتی ندارد.

۲- قوه مجریه: شورای اجرایی فدرال. در عمل مشاوران عضو این شورا عبارتند از نخست وزیر و وزرا.

۳- قوه قضائیه: متشکل است از دیوان عالی استرالیا و محاکم فدرال. زمانیکه در سال ۱۹۶۸ قانون استرالیا به تصویب رسید، دادگا ههای ایالتی بطور رسمی از کمیته قضایی شورای مشترک المنافع مستقل شدند.

استرالیا، کشور مهاجران!

از ده ها هزار سال پیش استرالیا زیستگاه گروه هایی از انسانهایی بوده است که  آنها در حقیقت ساکنان قدیمی استرالیا هستند و بر اساس شواهد آنها حدود ۴۰ هزار سال پیش از جنوب آسیا به این کشور مهاجرت کرده باشند . اگرچه به تدریج از تعداد این گروهای بومی در استرالیا کاسته میشود و به جای آن انگلیسی ها، اسکاتلند ها، ایرلندی ها، ایتالیایی ها، هلندی ها ، یونانی ها، پرتقالی ها و همچنین چینی ها ،ویتنامی ها و مردمانی از لبنان ، ترکیه و ایران و برخی کشورهای افریقا به استرالیا مهاجرت کرده اند و در حال حاضر به عنوان شهروند استرالیایی روزگار می گذارنند.

اصول آداب و معاشرت مردم استرالیا که برای مهاجرت به این کشور باید بدانید

هنگام ملاقات برای اولین بار رسم متداول در استرالیا این است که به یکدیگر دست بدهند. مردم در ملاقات اول یکدیگر را در آغوش نگرفته و از بوسیدن یکدیگر خودداری میکنند. بسیاری از استرالیایی ها، نگاه کردن به چشمان گوینده هنگام گفت و شنود را نشانه احترام و گوش دادن به سخنان آن شخص میدانند. ولی در برخی مواقع این کار برای بعضی ها ممکن است ناراحت کننده باشد و یا از انجام این کار شرم داشته باشند.

بسیاری از استرالیایی ها در اولین ملاقات دوست ندارند که در مورد مسائل خصوصی نظیر سن، وضعیت تاهل، فرزندان یا درآمد از آنها سؤال بشود.

رسم استرالیایی ها در محیط کار، این است که معمولا یکدیگر را با نام کوچک صدا کنند و از واژه هایی مثل پروفسور، استاد، دکتر و مهندس در محیط کار به ندرت استفاده میشود.

هر وقت برای دیدن یا سر قراری میروید همیشه سعی کنید وقت شناس باشید. اگر بنا است دیر بکنید، سعی کنید با آن شخص تماس گرفته و به او اطلاع دهید. این کار مخصوصا در مورد قرار های رسمی با صاحبان تخصص بسیار مهم است، به عنوان مثال وقت ملاقات با پزشک یا  وکیل و مواردی مشابه. چون ممکن است به خاطر دیر کردن از شما پول مطالبه بشود. کسی که اغلب دیر می کند ممکن است غیر قابل اعتماد به نظر برسد.

اگر دعوتنامه کتبی دریافت میکنید ممکن است در آن تاریخ خاصی هم نگاشته شده باشد که از شما جواب میخواهند. این بدان معنی است که شخص دعوت کننده میخواهد بداند آیا شما به این دعوت میروید یا نه. این امری مودبانه است که تا تاریخی که ذکر شده اعلام کنید که آیا میروید یا خیر.

شرایط مهاجرت به استرالیا از لحاظ آب و هوا

استرالیا یکی از بهترین مناطق آب و هوایی دنیا میباشد. شاید به همین دلیل هست که همه ساله افراد بسیار زیادی از کشورهای پیشرفته اروپایی (مخصوصا انگلستان)، کاندا و امریکا برای مهاجرت و یافتن یک محله سکونت دائم، استرالیا را انتخاب میکنند. جالب است بدانید که سالانه بیش از ۲۵ درصد متقاضیان ویزاهای اقامت دائم استرالیا از کشورهای اروپایی از جمله انگلستان میباشند.

از آنجا که اغلب شهرهای استرالیا از جمله سیدنی، ملبورن، پرت، گلد کاست، آدلاید، ولونگونگ، نیو کاستل، و هبارت شهرهای ساحلی هستند، تقیربا در همه فصول سال این شهرها سر سبز هستند و به دلیل کمی جمعیت، بارندگی های فراوان و پهناور بودن کشور، آب و هوای استرالیا تقریبا در همه جا  حتی در شهر بزرگی چون سیدنی عاری از آلودگی میباشد.

فصلهای استرالیا بر خلاف فصول نیمکره شمالی است. در ماه ژوئیه شروع زمستان میباشد که سراسر کشور استرالیا از پایین ترین دما برخورداراست. مناطق کوهستانی با متوسط دمای ( ۵+ تا ۵-) درجه سانتیگراد سردترین نقاط استرالیا هستند در حالی که مناطق گرمسیری آن متوسط دمایی بین ( ۵ تا ۳۰ ) درجه سانتیگراد را نشان میدهند.

استرالیای جنوبی بالاترین متوسط دما را  معمولا در ماههای ژانویه و فوریه دارد، در صورتی که دسامبر گرم ترین ماه تابستانی در شمال استرالیاست.

ویزایاب – راه حل مهاجرت به استرالیا

در تکمیل این بحث شما می توانید از موارد زیر، روش مهاجرت خود به استرالیا را انتخاب کنید و در رابطه با آن بیشتر بخوانید.

ویزای فرزند خواندگی استرالیا

ویزای اسپانسر شغلی استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای نامزدی استرالیا

ویزای مهارتی استرالیا

ویزای فرزند استرالیا

ویزای خانوادگی استرالیا

ویزای کارآفرینی استرالیا

ویزای گردشگری استرالیا

ویزای تخصصی استرالیا

مشاغل مورد نیاز استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

ویزای تجاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

کار در استرالیا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *