راهنمای کامل استخدام و اخذ ویزای کار و اقامت دائم امریکا : بخش 1

در طی روز های آتی راه نماهایی تحت عنوان ” راهنمای کامل استخدام و اخذ ویزای کار و اقامت دائم امریکا ” در بخش ویزاهای کشور امریکا منتشر خواهند شد که به شما در امر آشنایی با نحوه اخذ ویزای امریکا و اخذ ویزای کار و اقامت دائم و استخدام در امریکا کمک می کند. بدیهی است که تمام افرادیکه دارای تخصصی ویژه اند در همان تخصص بکار گماشته نخواهند شد، ولی با تکیه به تجارب همکارانمان در امریکا که مسئول تامین نیروی انسانی بسیاری از مراکز تجاری میباشند، کلیه افراد آماده بکار را در ایران که حاضرند با شرایط و حقوق و مزایای پیشنهاد شده به مدت حداقل یکسال فعالیت نمایند ،بکار دعوت نموده و اقدامات لازم برای اخذ ویزای کار و اقامت دائم آنها را انجام داده و این افراد پس از اخذ ویزای کار و پس از انجام تعهد خود
میتوانند در هر استانی که مایل باشند بکار تخصصی خود مشغول شوند در صورتیکه توانائی اخذ فرصت شغلی را در امریکا را نداشتیم استرداد %
100 مبلغ پیش پرداخت را تضمین میکنیم چون در صورتیکه در مورد متقاضی شرایط لازم را مشاهده نکنیم هرگز اقدام به عقد قرارداد نخواهیم کرد.

برای متقاضی های مرد ، مشاغلی از قبیل تکنسین نما و فضای سبز یا کار در فضای باز پیشنهاد میشود. کارفرمایانی که در حال حاضر با آنها کار می کنیم ، معیارهای ترجیحی خاص خود را دارند که امکان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یکی از آنهاست. شخصیت ، آمادگی جسمانی ، سطح مهارت انگلیسی و همچنین سن هر متقاضی بالقوه برای این مراکز بسیار مهم است. سن ترجیحی برای این نوع مشاغل سنی هستند بین 22تا 40سال و در صورتی که بالاتر این رنج
سنی باشد اخذ پیشنهاد شغلی و ویزای کار و اقامت دائم کمی چالش برانگیزتر خواهد بود. برخی اوقات بسته به آمادگی جسمانی آنها استثنا هایی وجود دارد ، ندرتا اگر آنها در شرایط خوبی بوده و سوابق و مهارتهای خوبی داشته باشند ممکن است کارفرمایان آنها راترجیح دهند مانند:


متخصصین برق ، نجار ، کشاورز ، . . . . .

ما قبلاً با چندین هتل ارتباط داشتیم ، اما به دلیل تاثیر بیماری کرونا بر صنعت جهانگردی و مهمان پذیری در سراسر جهان ، فعلا با هیچ یک از اپراتورهای هتل کار نمی کنیم. 

مرکز کاریابی ما در امریکا در حال حاضر پرونده های فعال با اداره کار آمریکا و مرکز ملی ویزا حدود 300متقاضی داشته که توسط بیش از دوازده شرکت مختلف ایالات متحده که در سواحل غربی مستقر هستند (سیاتل ، پورتلند ، و بخشهایی از کالیفرنیا) و سواحل شرقی (بوستون ، منطقه واشنگتن دی سی ، میامی و سایر مناطق فلوریدا ، نیوهمپشایر ، جورجیا) ، و در بسیاری از مناطق داخلی کشور (دنور ، کانزاس سیتی ، دیترویت ، باتون روژ ، بخشهایی از تگزاس و شهرهای دیگر.

لذا وکلای ما به استناد به قانون مهاجرتی EB3 اقدام به اخذ اجازه کار و پس از آن “ویزای کار و اقامت دائم امریکا می نمایند. 

چه نوع مشاغلی پیشنهاد میگردد

ما می دانیم که اکثر جوانان ایرانی مهارتــها و تخصص های ویژه و مدارک دانشگاهی بالایی داشته و حتی برخی از متقاضیان در ایران دارای مشاغلی پردرآمد و حتی محل کسب و تجربه بسیاری می باشند ولی یکی از راه های اخذ سریع ویزای کار و اقامت دائم امریکا  ، اشتغال داشتن به کارهای غیر تخصصی و حداقل برای یکسال متوالی می باشد. توجه داشته باشید که یکی از راه های مهاجرت در تمامی کشورهای جهان سرمایه گذاری مالی است ولی در این مورد ، شما سرمایه گذاری زمانی می کنید بدین معنی که حداقل یکسال در سمت شغلی پیشنهاد شده ، و در محل مورد نظر به فعالیت می پردازید و پس از آن یکسال در صورت تمایل ، یا به آن کار ادامه و در غیر اینصورت منفک شده و چون دارای ویزای کار و اقامت دائم امریکا بوده و مقیم کشور امریکا محسوب می گردید، قادر خواهید بود آزادنه ، شغل تخصصی و مورد نظر خود در را در هر ایالت و منطقه ای که مایلید یافته و به کار بپردازید لیست مشاغل دائما در دست تغییر است که با تماس با کارشناس این مرکز، آخرین اطلاعات در مورد فرصتهای شغلی موجود در دسترس قرار می گیرد هر فرصت شغلی پیشنهاد شده شرایط ویژه خود را دارد از قبیل سن ، جنسیت ، شرایط زبان انگلیسی ، قابلیت فعالیت در شرایط خاص ، ولی معمولا تخصص خاصی را درخواست نمیکند ولی غالبا کارفرما ها پس از گذشت.

یکسال در شغل مورد نظر ، در صورتی که توانایی کار تخصصی را در شما مشاهده کنند ، از شما درخواست انجام شغلی تخصصی کرده و پس از توافق ، قرارداد جدید تخصصی منعقد خواهند کرد. 

مراحل انجام کار

مرکز مهاجرتی ویزایاب ، ابتدا پس از دریافت جزئیات و ارسال آن به وکلا ، اقدام به ارتباط با کارفرماهای طرف قرارداد نموده و کارفرما با مشاهده ویدیو کلیپ و در برخی موارد ارتباط با متقاضی از طریق واتساپ آن فرد را قبول و پیشنهاد شغلی را آماده میکنند . پس از آن فرم ( آی )140تکمیل و به وزارت امنیت داخلی ارسال گشته که حدود ۲تا ۳ماه طول

“U.S. Department of Homeland Security”


U.S. Citizenship and Immigration Services پس از انجام این عمل زمانی است که USCIS پرونده شما در اداره مهاجرت ثبت می نماید.

گواهینامه یا مجوز کار در این زمان آماده میگردد و پس از آن از شما درخواست ۲۵۰۰دلار  “premium processing” می نماید، پرداخت این مبلغ باعث تسریع در انجام کار میشود , هنگامی که اداره مهاجرت تقاضای ویزای متقاضیان را پذیرفت ، تائیدیه آنرا برای مرکز National Visa Center ارسال می کند. NVC مرکز ملی ویزا ، صلاحیت شما را برای اخذ ویزا تائید نموده و پرونده شما به سفارت امریکا در یکی از کشور های مجاور برای انجام مصاحبه ارسال میگردد. پس از آن متقاضی و خانواده باید برای معاینات پزشکی به یکی از مراکز پزشکی معرفی شده مراجعه نماید. پس از معاینات پزشکی متقاضی باید برای مصاحبه به سفارت امریکا مراجعه نماید (امکان دارد بصورت آنلاین انجام شود). پس از انجام مصاحبه، گواهی ویزای کار و اقامت دائم امریکا روی گذرنامه ثبت و پس از عزیمت به امریکا این کارت برای شما ارسال می گردد.

کل انجام این پروسه می تواند از یکسال تا یکسال و نیم بطول می انجامد . مدت انجام آن بستگی به پاسخ از اداره مهاجرت که سوابق را بررسی می کند دارد . سوابق کلیه اعضای خانواده باید کاملا بررسی شود جون شما بعنوان شهروند امریکای انتخاب خواهید شد (این مدت برای متقاضیان کشورهای مختلف متفاوت است و حتی برای برخی از کشورها چند ماه بیشتر طول نمی کشد ). 

هزینه های دولتی امریکا که باید پرداخت گردد

هزینه های دولتی که شخص متقاضی مسئول پرداخت آن می باشد و چون قابل تغییر است در کل هزینه منظور نمی شود و باید در زمان خاص ، پرداخت و ارسال گردد. این هزینه ها که جمعا حدود ۴۰۰۰دلار میشود شامل موارد زیر است :

Form I-140

مبلغ ۷۰۰دلار بابت تکمیل و ارسال فرم ( آی )۱۴۰ که حدودا پس از دو ماه از زمان عقد قرار داد به اداره امنیت مهاجرت پرداخت گردد. 

Premium Processing

مبلغ ۲۵۰۰دلار که دو تا سه ماه پس از عقد قرار داد باید به امریکا ارسال گردد. این مبلغ باعث تسریع روند اخذ ویزا میگردد و اگر پرداخت نشود حدودا 6ماه تا یکسال صدور ویزا به عقب میافتد . توجه داشته باشید به عقب افتادن ویزا احتمال اینکه فرصت شغلی شما از دست برود را افزایش خواهد داد.

Embassy interview


مبلغ ۳۴۵دلار که برای مصاحبه باید به سفارت پرداخت شود.

Medical exam


مبلغ ۲۵۰دلار که برای معاینات پزشکی باید مستقیما به مرکز پزشکی پرداخت شود.

Visa fee

مبلغ ۲۲۵دلار هزینه ویزا ، هنگامیکه مهر ویزای کار و اقامت دائم امریکا موفت روی گذرنامه متقاضی ثبت می گردد.

توجه : ویزای کار و اقامت دائم امریکا فقط در امریکا صادر و تحویل می گردد ولی این مهر صلاحیت متقاضی را برای اخذ ویزای کار و اقامت دائم امریکا تایید می کند.

هزینه های مرکز کاریابی و هزینه وکلالت و اخذ ویزای کار و اقامت دائم امریکا که به این مرکز قابل پرداخت است.

این هزینه ها بر مبنای همان تعرفه های ۴سال گذشته ( قبل از قانون منع ورود ایرانیان ) محاسبه شده و تا پایان سال ۲۰۲۱معتبر میباشد ولی پس از آن افزایش خواهد یافت.

مبلغ 16000 دلار برای متقاضی اصلی (یکنفر)

 • مبلغ 2000دلار در صورت همراه داشتن همسر
 • مبلغ 1000دلار برای هر یک از فرزندان زیر 21سال 

 

نحوه پرداخت


مبلغ ۵۰۰۰دلار در ابتدای کار و پس از تایید مرکز کاریابی و موافقت کارفرما در ارائه پیشنهاد فرصت شغلی در هنگام عقد قرارداد باید پرداخت شود که این مبلغ در صورت بروز هر گونه مشکلی در اخذ پیشنهاد شغلی کاملا و %100مسترد می گردد. مبلغ ۵۰۰۰ دلار زمانی که اداره کار ، پیشنهاد شغلی را پذیرفته و اجاز کار در امریکا را صادر می کند، در این زمان دادخواست ویزا ی شما ارائه می گردد.

مبلغ ۵۰۰۰دلار  هنگام تأیید دادخواست ویزا توسط ( USCIS اداره مهاجرت امریکا ) مابقی و قسط نهایی را وقتی دریافت می کنیم که نامه خوش آمد گوییرا از مرکز ملی ویزا دریافت کنیم. در این زمان ویزای ورودی شما صادر شده و مهر آمادگی ویزای کار و اقامت دائم امریکا روی گذرنامه ثبت شده.

نحوه اقدام

متقاضیان پس از مطالعه کامل این اطلاعات و قبل از عقد قرارداد باید ابتدا یک کلیپ ۳۰ ثانیه برای ما ارسال و پس از تایید وکلای ما در امریکا در مورد مهارت زبان ، یک قرار جهت انجام ویدیو کنفرانس مشترک ( نماینده کاریابی در امریکا و کارشناس شرکت در ایران و شخص متقاضی ) از طریق واتساپ از سوی امریکا برگزار میگردد و در صورت موفقیت در آن آمادگی عقد قرارداد را خواهید داشت ، البته ما کلیه این عملیات را دقیقا نظارت و هماهنگ خواهیم کرد در صورت اعلام صلاحیت و قبل از عقد قرار باید هماهنگی لازم جهت اخذ پیشنهاد شغلی قبل از عقد قرارداد و پرداخت انجام شود ( در صورتیکه کارفرمایی اعلام آمادگی نکرد پرداخت حتی پس از پذیرفته شدن در مصاحبه ها انجام نمی گردد و بررسی مجدد برای یافتن کارفرمایی دیگر آغاز می گردد) و در صورت آمادگی پیشنهاد شغلی ، میتوانید جهت اقدام به دفتر این مرکز واقع در تهران سیدخندان خیابان شهید قندی غربی کوی نهم پلاک ۱طبقه ۵ واحد ۱۴جهت عقد قرارداد مراجعه فرمایند.

شرایط استخدام

مرکز کاریابی جهت نظافت ساختمانهای مسکونی و همینطور مراکز تجاری و یا جهت انجام وظیفه در محلهای کار سرپوشیده از قبیل پرستاری سالمندان ترجیح می دهد که از نیروی خانمها استفاده کند و یا بعضا در بعضی موارد از نیروی جوانهای مرد که قابلیت رانندگی را دارا می باشند نیز استفاده نمایند.

شرایط زیر هم از نظر اداره مهاجرت جهت پذیرش شهروند جدید و هم با توجه به نیازهای کارفرما تنظیم شده :

 • سن مابین ۲۲تا ۴۰سال
 • به داشتن این شغل افتخار کند
 • داشتن شخصیتی خوب با اخلاق شغلی
 • دارا بودن گواهینامه رانندگی ( آشنایی با رانندگی )
 • باید در گذشته ، حداقل برای یکسال ثبات شغلی داشته بوده باشد
 • داشتن اطلاعات کافی برای این شغل و از نظر بدنی در شرایط خوب و مناسبی باشد، بسیاری از مشاغل ، شاید برای همه مناسب نباشند
 • قابل اطمینان بوده ، جزئیات گرا و برخورد دوستانه ای داشته باشد ،
 • دارابودن مهارت در زبان انگلیسی در حد مکالمه که با ارسال یک ویدئو کلیپ مشخص می گردد.

دوره های آمادگی زبان

اگر زبان انگلیسی شما در حد لازم برای فرصت شغلی نیود ، همین مرکز میتواند برای شما یک دوره زبان در امریکا و در یک کالج زبان برگزار کند ولی با ویزای دانشجویی وارد امریکا شده و پس از تکمیل زبان استخدام میشوید و همین شرکت پروسه اخذ فرصت شغلی و ویزای کار و اقامت دائم امریکا را تضمین می کند توجه داشته باشید نوع ویزایی که برای دوره زبان گرفته میشود به شما این فرصت را خواهد داد که در صورت تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی نیز مشغول شوید.

مزایای ارائه شده از سوی شرکت

 • معمولا درخواست کار در شب و یا کار در تعطیلات آخر هفته از شما نمیشود و اگرشد
  اضافه کار در نظر گرفته میشود. پرداخت ها در هر جمعه برای تعداد
  37تا 42ساعت
  انجام میگیرد.
 • ساعات کار معمولا از ساعت 8صبح الی 4تا 6بعداز ظهر است . بندرت کمی زودتر
  و یا دیرتر می باشد.
 • برای هر تیم سرویس رفت و آمد در نظر گرفته میشود ولی اگر از اتومبیل شخصی
  خود استفاده میکنید برای مسافت طی شده هزینه به شما پرداخت میگردد.
 • برای تعطیلات و مرخصی ها و زمان سفر به شما پرداخت میگردد.
 • اضافه پرداخت تشویقی برای افرادیکه کار خود را بنحو احسنت انجام میدهند .
 • برخورداری از انعام های و مزایای پرداختی
 • در صورت تمایل اضافه کاری در اختیار قرار میگیرد
 • تحت پوشش مراکز درمانی دندانپزشکی حوادث

حقوق و درآمد

داوطلبان اخذ ویزای کار و اقامت دائم امریکا  که مایل و قادر به کار به عنوان تکنسین های محوطه سازی فضای سبز باشند ، مشمول دریافت دستمزد ساعتی که این نوع کارفرمایان در حال حاضر ملزم به پرداخت. 

آن میباشند شده که در واقع حقوق شروع بکار و حقوق پایه محسوب میشود که از 14تا 17دلار در ساعت است (بسته به موقعیت کارفرما). اکثر شرکت های محوطه سازی فضای سبز که با آنها کار می کنیم شیفت اضافه کاری (بیش از 40
ساعت در هفته) در طول ماه های گرم (حدود 6ماه از هر سال) پیشنهاد می کنند. بنابراین اگر دریافت کنندگان ویزای کار و اقامت دائم امریکا  که بشغل کار در کارگاهای محوطه سازی فضای سبز مشغول هستند ، تمایل داشته باشند به جای ۵روز در هفته ،۶روز در هفته کار کنند ، در طول یک سال آنها به طور متوسط ۶۵۰دلار تا ۷۸۰دلار در هفته درآمد خواهند داشت. متقاضیان اخذ ویزای کار و اقامت دائم امریکا که مایل و قادر به پذیرش شغل به عنوان پرسنل خانه داری هستند ، متوسط نرخ ساعتی پرداختی آنها از حدود . ۱۱/۵دلار تا ۱۳/۵دلار است – و اضافه کار نیز اغلب در دسترس است ، به علاوه کارگران ، افرادی که دارای گواهینامه رانندگی هستند ، و قادر به رانندگی با یک خورو متعلق به شرکت باشند معمولاً در هر ساعت ۱تا ۲دلار بیشتر درآمد
کسب می کنند. به صورت سالانه ، پرسنل خانه داری به طور متوسط حدود ۵۲۵تا ۶۵۰دلار در هفته درآمد کسب خواهند کرد.

اکثر شرکتهایی که با آنها کار می کنیم، بلافاصله فرصتهای پیشرفت را برای متقاضیان مناسبدر اختیار خواهند قرار می دهند. اما از آنجا که ما فقط می توانیم موقعیت های شغلی پایه و اولیه مورد تایید اداره مهاجرت را که واجد شرایط وزارت کار و USCIS می باشد ثبت کنیم ، هر متقاضی ویزای کار و اقامت دائم امریکا باید مایل باشد هر موقعیت شغلی که توسط کارفرمایان طرف قرارداد ارائه میشود را پذیرفته، و شروع بکار کند تا روند مهاجرت آنها برای تأیید، مشکلی نداشته باشد.

چرا فرصتهای شغلی در حال حاضر بیشتر از همیشه است


بسیاری از مشاغل در ایالات متحده تحت تأثیر ( COVID-19کرونا) طی سال گذشته قرار گرفته اند و برای کمک به افرادی که قادر به کار نبوده اند ، دولت آمریکا به طور بلاعوض به هر کسی که سال گذشته کمتر از ۴۰۰۰۰دلار درآمد کسب کرده است ، کمک مالی پرداخت می کند . اما دریافت کننده این کمک های مالی بلاعوض ، باید در حال حاضر بیکار باشند. بنابراین اکنون به نظر می رسد که تعداد عظیمی از حقوق بگیران سطح پایین با حقوق کمتر در ایالات متحده (مانند انواع افرادی که به عنوان تکنسین های محوطه سازی و پرسنل خانه داری کار می کنند) ترجیح می دهند در خانه بمانند ، زیرا در بسیاری از موارد آنها با کار نکردن درآمد یکسانی یا حتی بیشتری خواهند داشت .

در نتیجه ،کار و فعالیت در بسیاری از کارگاها و کارخانجات و مراکزی که نیاز به پرسنل کار در منازل و ادارات و پرستارهای سالمندان و بسیاری از مشاغل دیگر متوقف و یا کند شده و نیاز مبرم به نیروی انسانی محسوس می باشد . لذا ، ما در حال حاضر تحت الشعاع درخواستهای این نوع شرکتها قرار گرفته ایم تا نه تنها فرصت شغلی مناسبی برای هموطنان جویای کار ایرانی فراهم نموده ، بلکه پاسخگوی درخواستهای متعدد مراکز کاریابی در ایالات متحده امریکا باشیم مشخص نیست این وضعیت چه مدت طول می کشد . . .