کشورهای مختلفی وجود دارند که اقامت و گرفتن ویزا برای مهاجرت در آن کشورها نسبت به کشورهای دیگر آسان تر و راحت تر است. اگر شما هم به تازگی قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، این مقاله را تا آخر بخوانید. در این مقاله سعی داریم کشورهایی را معرفی کنیم که خیلی راحت تر می توانید از ایران به آن کشورها مهاجرت کنید. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی نمی توانند در کشوری که آنجا متولد شده اند، زندگی کنند. موضوع مهاجرت در همه جای دنیا وجود دارد. به همین علت هم یکی از بزرگترین تصمیم های خود که تصمیم به مهاجرت است را می گیرند. همیشه کسانی که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند، این دغدغه را هم دارند که کدام کشور برای زندگی آنها مناسب تر است و به کدام کشورها می توانند به راحتی بروند و اقامت بگیرند؟ در ادامه این مقاله اطلاعات بسیار بیشتری در مورد این موضوعات به شما خواهیم داد. 

مهاجرت از ایران به کشورهای دیگر

پروسه مهاجرت کردن و رفتن به کشوری دیگر با گرفتن اقامت کاملا متفاوت است. شاید فردی به کشوری دیگر مهاجرت کند اما تنها هدف او از این مهاجرت زندگی به مدت کوتاه در آن کشور باشد و قصدی برای گرفتن اقامت نداشته باشد. اما گرفتن اقامت یک کشور به معنی داشتن پاسپورت و  تابعیت آن کشور مورد نظر است. داشتن اقامت باعث می شود تا شما هم مانند دیگر شهروندان آن کشور کلیه حقوق آن کشور را داشته باشید. به طور کلی پروسه مهاجرت دارای مراحل مختلفی است و گرفتن اقامت هم مستلزم رعایت شرایط و قوانین خاصی است. در ادامه به بررسی روش هایی می پردازیم که می توانید برای مهاجرت انتخاب کنید. 

  • ویزای تحصیلی

برای اینکه از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت کنید، نیاز است تا کشور و دانشگاه خود را انتخاب کنید. باید مدارک خود را به دانشگاه های مختلف در کشورهای مختلف بفرستید تا مورد بررسی قرار بگیرند. سپس نتیجه از طریق ایمیل به شما اعلام می شود. زمانی که پروسه مهاجرت شما از طریق تحصیل فراهم می شود، می توانید برای مدت زمان معینی به آن کشور سفر کنید. 

  • مهاجرت از طریق کار

در پروسه مهاجرت کاری شما باید مهارت خاصی در یک شغلی داشته باشید و به درخواست کارفرماهای محلی می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. باز هم در صورت موافقت با درخواست خود، می توانید برای مدتی معلوم در آن کشور زندگی کنید و مشغول به کار شوید. 

  • مهاجرت از طریق ازدواج 

در این نوع مهاجرت دیگر محدودیت زمانی وجود ندارد. این نوع مهاجرت شبیه به گرفتن اقامت و تابعیت همان کشور است. در این نوع روش، شما با ازدواج کردن با فردی که در کشور دیگر زندگی می کند و اقامت آن کشور را دارد، ازدواج می کنید و به آن کشور مهاجرت می کنید و بعد از گذشت مدت زمانی برای گرفتن اقامت دائم خود اقدام می کنید. 

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هم یکی دیگر از روش های بسیار خوب و موفقیت آمیز برای مهاجرت است. در این روش باید مقدار قابل توجهی پول داشته باشید و در کشور دوم برای خود سرمایه گذاری کنید و بعد از مدتی اقامت خود را دائم کنید. 

در تمامی این شرایط که برایتان توضیح دادیم، شما می توانید اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم کنید. البته گاهی هم پیش می آید که افراد موفق به تمدید اقامت خود نمیشوند و در این حالت باید به کشور خود بازگردند. بهتر است برای اینکه اطلاعات خود را بالا ببرید با وکلایی که در این کار هستند مشورت کنید تا راحت‌تر بتوانید مهاجرت کنید. 

آسان ترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟ 

تصمیم به مهاجرت و رفتن به کشوری دیگر می تواند یکی از تصمیم های بسیار سخت در زندگی هر فردی باشد. انتخاب کشور خوب و مناسب برای مهاجرت حتی می تواند از خود تصمیم به مهاجرت هم سخت تر باشد. پس بهترین کار این است که افراد در مرحله اول در مورد کشورهای مختلف اطلاعات صحیح و کاملی داشته باشند. آگاهی از شرایط اخذ ویزا، شرایط گرفتن اقامت، هزینه زندگی و کار و … همگی اهمیت زیادی دارند. با داشتن این اطلاعات می توانید بهترین کشور را برای زندگی انتخاب کنید. 

قطعا مهاجرت به کشوری دیگر کار آسانی نیست، اما کشورهایی وجود دارند که برای مهاجرت شرایط آسان تری دارند. کشورهایی مانند پاناما، آرژانتین، سنگاپور، جمهوری چک، مکزیک، پاراگوئه، کانادا و … نسبت به کشورهای دیگر دارای قوانین راحت تری برای اتباع کشورهای دیگر در نظر دارند. در ادامه به بررسی این برخی از کشورها می پردازیم. 

کشور ترکیه 

کشور ترکیه یکی از مقصدهای مهاجرتی برای ایرانیان است. زیرا کشور ترکیه دارای مزایای بسیار زیادی برای ایرانیان است. به طور کلی مهاجرت به این کشور اروپایی-آسیایی نسبت به کشورهای دیگر آسان تر است و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد. شما می توانید از طریق خرید ملک در کشور ترکیه، مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … به ترکیه مهاجرت کنید و در آنجا به زندگی خود ادامه دهید. 

کشور چین

پتانسیل کاری در کشور چین بسیار بالا است و به همین سبب هم بهترین گزینه برای ایرانی ها به حساب می‌آید. به همین جهت افراد زیادی هستند که این کشور آسیایی را برای مهاجرت و ادامه زندگی خود انتخاب می کنند. مهاجرت و اقامت به کشور چین نسبت به خیلی از کشورهای دیگر به صرفه تر و ارزان تر است. 

کشور آلمان 

از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا، می توان کشور آلمان را نام برد. رشد اقتصادی این کشور باعث شده است تا افراد زیادی در سراسر دنیا خواهان زندگی در این کشور باشند. افراد برای سرمایه گذاری و کار می توانند به کشور آلمان مهاجرت کنند. بر اساس شرایطی که این کشور دارد می توانند به مرور زمان اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم کنند. کشور آلمان از کشورهای بسیار خوب برای زندگی و مهاجرت است که در بین ایرانیان طرفداران زیادی هم دارد. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد آسان ترین کشورها برای مهاجرت به دست آورده باشید.