درامد شغل من در آمریکا

درامد شغل من در آمریکا

تمام کسانی که کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب می کنند، قطعا به درآمد آن هم فکر می کند. به طور کلی درآمد در ایالات متحده توسط وزارت بازرگانی به دو نوع درآمد خانوار و درآمد شخصی تقسیم بندی می شود. قطعا در خانواده ای که دو الی سه نفر مشغول به کار هستند، میزان درآمد نسبت به یک نفر بیشتر است. با وجود بررسی های درآمدی در کشور آمریکا باید در مورد خرج و مخارج زندگی در آمریکا هم اطلاعاتی بدست آورد تا شرایط زندگی و مهاجرت به آمریکا را مد نظر بگیریم. در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد میزان درآمد خانوار در آمریکا صحبت کنیم. 

میانگین درآمد در خانواده های آمریکایی

درآمد خانوار به نوعی استاندارد اقتصادی است که به درآمد یک خانواده و یا حتی یک منطقه، شهر و یا کشور گفته می شود. نهادهای خصوصی در ایالات متحده از این اطلاعات برای جایگاه اقتصاد آمریکا در نظر گرفته شود، قطعا با خانواده های دیگر به طور کامل یکسان نیست. بستگی دارد در یک خانواده چه تعداد افرادی مشغول به کار هستند و شغل و میزان درآمد هر کدام از آنها به چه میزانی است. اما این نوع محاسبات مانند یک آمارگیری در این کشور است. 

میزان درآمد مشاغل مختلف در آمریکا

  • شغل معلمی در آمریکا

همانطور که می دانید هر نوع مشاغلی در کشور آمریکا دارای حقوق متفاوتی است. برای مثال متوسط حقوق یک مکانیک در سال 40 هزار دلار است. این در حالی است که متوسط درآمد یک معلم در این کشور حدود 60 هزار دلار است یعنی تقریبا ماهی 5 هزار دلار درآمد دارند. معلم ها باید حدود 22 درصد از حقوق سالیانه خود را بابت مالیات بپردازند. متوسط نرخ اجاره خانه ها هم در کشور آمریکا حدود 1500 دلار است که این میزان اجاره حدود 30 درصد از حقوق یک معلم باتجربه را شامل می شود. البته این را هم بدانید که نرخ اجاره ها در شهرهایی مانند سانفرانسیسکو حدود ماهیه 3500 دلار است. معمولا معلم ها در کشور آمریکا نمی تواند دخل و خرج خود را مطابقت دهند، به همین دلیل به دنبال شغل دوم برای خود می گیرند تا بتوانند از پس هزینه‌های زندگی خود بربیایند. 

  • شغل دندانپزشکی در آمریکا

دندانپزشکی جزء 10 شغل برتر و پردرآمد در کشور آمریکا است. دندانپزشکان در این کشور سالیانه حدود 150 هزار دلار درآمد دارند. این شغل برای کار کردن نیازمند مدرک دکترا است. بر اساس اطلاعات و آمارگیری های انجام شده، در سال 2019 در کشور آمریکا از هر 100 هزار نفر، 61 نفر دندانپزشک بوده اند. این میزان نسبت به سال 2007 حدود 4 درصد رشد داشته است. به طور کلی حدود 200 هزار نفر دندانپزشک در این کشور وجود دارند و مشغول فعالیت و زندگی هستند. 

  • شغل نانوا 

یک نانوا در کشور آمریکا به طور متوسط حدود 28 هزار دلار درآمد دارد. نانوایی که در این کشور زیر 40 هزار دلار درآمد داشته باشد باید 12 درصد از درآمد خود را بابت مالیات به دولت پرداخت کند. نانواها در این کشور برای شروع کار نیاز به آموزش در مدارس آشپزی دارند. تنها 32 درصد از نانواها ساکن آمریکا معتقد هستند که با این میزان درآمد می توانند هزینه های زندگی خود را بدهند. به طور کلی حدود 212 هزار نانوا در ایالات آمریکا مشغول به فعالیت هستند. حدود 61 درصد از نانواها در کشور آمریکا را زنان تشکیل می دهند. 

بهتر است قبل از اینکه به فکر مهاجرت به آمریکا باشیم، میزان درآمد شغل و تخصص خود را در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. البته آگاهی از مالیات ها برای هر شغلی هم بسیار اهمیت دارد. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد درآمد در آمریکا بدست آورده باشید. 

برای ارزیابی رایگان شرایط خود به آمریکا با ویزایاب تماس بگیرید

02188758851