خرید خانه در استرالیا

خرید خانه در استرالیا

استرالیا هم یکی دیگر از کشورهای اروپایی فوق العاده زیبا و پیشرفته برای مهاجرت و زندگی است. ایرانیان زیادی در طی چندین سال گذشته به این کشور سرسبز و زیبا مهاجرت کرده اند. کشور استرالیا هم مانند هر کشور دیگری دارای اصول خاصی برای مهاجرت و اقامت است. در واقع راه و روش های مختلفی اعم از ادامه تحصیل، سرمایه گذاری و … برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. نکته قابل توجه این است که حتما قبل از مهاجرت به استرالیا و یا هر کشور دیگری، حسابی تحقیق کنید تا از شرایط کاری و زندگی در آن کشور اطلاعاتی بدست آورید. استرالیا همان کشور آرزوها برای زندگی است، زیرا دارای شرایط آب و هوایی مناسب، شرایط شغلی خوب و … است و در آینده زندگی برای شما و فرزندانتان تامین می شود. یکی از دغدغه های افراد پس از مهاجرت به استرالیا خرید ملک است. در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد خرید ملک در استرالیا پس از مهاجرت صحبت کنیم. 

اخذ ویزای استرالیا به روش خرید ملک 

خیلی از افراد تصور می کنند که با خرید ملک در کشور استرالیا می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند. اما این باور کاملا غلط است. زیرا با خرید ملک نمی توان اقامت این کشور را بدست آورد. پس این موضوع جزء روش های اقامت به حساب نمی آید. حتی اگر از راه تحصیل هم وارد این کشور شده اید، نمی توانید با خرید ملک اقامت بگیرید. اگر در این برهه ملکی خریداری کرده اید، پس از اتمام تحصیل و تمام شدن ویزای خود، باید ملک خود را بفروشید و به کشور خود بازگردید. 

خرید ملک در استرالیا برای اقامت دائم و موقت ها 

اگر شما چندین سال است که در کشور استرالیا زندگی می کنید و دارای اقامت این کشور هستید، به راحتی می‌توانید برای خرید ملک در استرالیا اقدام کنید. توجه داشته باشید در صورتی که دارای اقامت موقت هستید و قصد خرید ملک دارید، باید از سازمان FIBR تاییدیه بگیرید. افرادی که دارای اقامت دائم هستند می توانند با کمک وام ها ملک را خریداری کنند و نیازی به پرداخت کل هزینه به صورت یکجا نیست، اما افرادی که اقامت موقت دارند باید کل هزینه را به صورت کامل پرداخت کنند و مالیات یکسال را هم بدهند. در صورت پایان یافتن ویزای خود هم اگر قصد اقامت دائم ندارند، باید ملک خود را بفروشند و به کشور خود بازگردند. 

تعرفه های خرید ملک در استرالیا 

اگر شما هم دوست و آشنایی در استرالیا داشته باشید، حتما شنیده اید که در طول 2 سال توانسته اند خانه ای شیک و زیبا در استرالیا خریداری کنند. خرید ملک در این کشور هم با توجه به عوامل مختلف اعم از محل و استان مورد نظر دارای هزینه های متفاوتی است. اگر هزینه کل یک ملک 400 هزار دلار باشد و درآمد آن شخص سالیانه 90 هزار دلار باشد، حتما برای شما هم سوال است که چگونه توانسته اند خانه ای زیبا با این قیمت در طول 2 سال خریداری کنند؟ استرالیا کشوری پیشرفته است و دولت آن سعی داشته است شرایطی را فراهم کند تا افراد داری اقامت دائم و سیتیزن های این کشور برای خرید ملک دغدغه های بزرگی نداشته باشند. به همین علت با پرداخت وام با بهره های کم درصد این امکان را برای شهروندان ایجاد کرده است. البته این افراد هم باید حدود 10درصد کل مبلغ خانه را به صورت نقدی داشته باشند و پرداخت کنند. 

سخن پایانی

خرید ملک در کشور استرالیا پس از مهاجرت و گرفتن اقامت دائم، کار دشواری نیست و به راحتی می توانید در این کشور صاحب خانه و زندگی شوید. فقط کافی است تمام تلاش خود را بکنید و اقامت دائم را در این کشور زیبا و سرسبز بدست آورید. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد خرید ملک در استرالیا پس از مهاجرت بدست آورده باشید. 

برای ارزیابی شرایط خود با ویزایاب تماس بگیرید 02188758851