خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

خرید خانه در کشور دیگر همراه با نگرانی هایی است. در کشور کانادا ایرانی های مقیم زیادی وجود دارند که قطعا خرید ملک برای آنها اولویت دارد. برخی از این مهاجرین به محص ورود به کانادا اقدام به خرید ملک می‌کنند و  برخی دیگر توانایی مالی خرید ملک را ندارند و بعد از چند سال کار کردن می توانند خانه ای خریداری کنند. این موضوع روالی کاملا مشخص برای مهاجرین به کشور کانادا است. در ادامه این مقاله می‌خواهیم بدانیم که خرید ملک در کشور کانادا دارای چه شرایطی است؟ قطعا در این کشور هم قانون هایی برای خرید املاک وجود دارد. 

نحوه خرید خانه در کانادا

باید بدانید که در اول کار باید 20 درصد از قیمت خانه را به عنوان پیش پرداخت به صاحب خانه پرداخت کنید. اگر مابقی پول خانه را ندارید، می توانید وام بگیرید. اگر برای درصد اولیه هم پول کافی ندارید، باید بدهی خود را در پیش فروشنده بیمه کنید. به طور کلی در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و نحوه خرید خانه در کانادا به شما خواهیم داد. 

مشاوره با وکیل های باتجربه برای خرید خانه در کانادا به منظور اطمینان و سهولت در خرید ملک کار بسیار مناسبی است که اکثر افراد انجام می دهند. وظیفه وکیل در این مواقع این است که تمامی قراردادهای قبلی را مورد بررسی قرار دهد و در صورت نبود مشکل، افراد را به خریداری ملک راهنمایی کنند. اگر برای خرید خانه نیاز به گرفتن وام کانادایی دارید، ممکن است نیاز باشد خانه خود را به عنوان وثیقه قرار دهید که در این حالت خانه خریداری شده شما حتما باید تحت پوشش بیمه باشد. 

برای خرید خانه در کانادا هم باید هزینه های ثبت و انتقال که حدود یک و نیم درصد است را بپردازید. مالیات مرتبط با قرارداد فروش خانه هم باید توسط خریدار پرداخت شود. 

توجه داشته باشید که اگر خانه خریداری شده شما نوساز باشد، باید مبلغی مشخصی را به عنوان GST به فروشنده بپردازید که البته برخی از فروشندگان این هزینه را به مبلغ نهایی خانه اضافه می کنند. 

خرید خانه پس از مهاجرت برای تازه واردها 

شاید تصور کنید که خرید خانه برای تازه واردهای مهاجر، با افراد مقیم متفاوت است. اما باید بدانید که این باور کاملا غلط است و این شرایط برای همه افراد یکسان است. البته تفاوتی هم برای این افراد وجود دارد که آن هم در قیمت مسکن است. قیمت خانه برای افراد غیر مقیم نسبت به شهروندان کانادایی بیشتر است. بهتر است تازه واردهای مهاجر بعد از مهاجرت خیلی سریع به فکر خرید خانه نیفتند و چند سالی در خانه های اجاره ای زندگی کنند تا حسابی محله ها را بشناسند و تجربه های جدید بدست آورند. توجه داشته باشید که پس از خرید ملک در کانادا، باز هم هزینه هایی خواهید داشت. باید هر سال مالیاتی برای خانه خود به دولت پرداخت کنید که حدود یک الی دو درصد مبلغ کل خانه در هر سال است. البته این مالیات ها بر اساس منطقه سکونت شما هم در این کشور متفاوت است و به طور کلی برای مهاجران خارجی رقم بیشتری است. 

نکاتی قابل توجه برای خرید خانه در کانادا 

  • بیشتر افراد در این کشور از طریق وام های بانکی و تسهیلات و … اقدام به خرید خانه می کنند. توجه داشته باشید که شما هم هنگام خرید ملک در کانادا بازپرداختی بیشتر از 30 درصد حقوق خود را برای این کار در نظر نگیرید، زیرا در غیر این صورت برای سایر هزینه های زندگی در کانادا دچار مشکل می‌شوید. 
  • حتما برای دریافت وام، تحقیقاتی در مورد میزان سودهای دریافتی موسسه ها و یا بانک های مختلف داشته باشید. 
  • هنگام خرید خانه حتما مبلغی را به کارشناس خانه بدهید تا خانه را به طور کامل بررسی کند تا مشکلی نداشته باشد. 
  • برای انجام معاملات هم حتما از وکلای باتجربه و خبره راهنمایی بگیرید. 

سخن پایانی

بعد از مهاجرت به کشور کانادا بهتر است به سراغ خانه های اجاره ای بروید و بعد از گذشت مدت زمانی اقدام به خرید خانه کنید و در این پروسه هیچ گونه عجله ای نداشته باشید تا کارها به بهترین شکل ممکن انجام شود. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد خرید خانه در کانادا پس از مهاجرت بدست آورده باشید. 

برای ارزیابی شرایط خود با ویزایاب تماس بگیرید 02188758851