حقوق متوسط در استرالیا چقدر است؟

حقوق متوسط در استرالیا چقدر است؟

بسیاری از افرادی که به استرالیا مهاجرت می کنند، تمایل دارند بدانند که متوسط حقوق در استرالیا چقدر است؟ در این مقاله سعی داریم به‌ طور کامل در مورد بررسی مشاغل و میزان حقوق متوسط در استرالیا بپردازیم. کشور استرالیا از پیشرفته ترین کشورهای جهان به حساب می آید و افرادی که در این کشور زندگی می کنند، سطح زندگی بسیار خوبی را هم تجربه می کنند. همه ما می دانیم یکی از اصلی ترین موارد زندگی، میزان درآمد افراد است. به طور کلی کشور استرالیا جزء کشورهای گران قیمت محسوب می شود. به طور مثال شهر سیدنی یکی از ۱۰ شهر های گران قیمت در جهان است و این موضوع نشان می‌دهد که زندگی در این شهر هزینه های بسیار بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که تمامی مردم استرالیا از پس هزینه‌های زندگی خود بر می آیند. زیرا میزان حقوق آنها با هزینه های زندگی همخوانی خوبی دارد. اگر شما هم قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، باید بدانید که استرالیا که یکی از بهترین انتخاب ها است و شرایط اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کاری در این کشور نسبت به کشورهای دیگر هزینه کمتری دارد و کشوری کاملاً پیشرفته و مدرن برای زندگی است. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد حقوق متوسط در استرالیا به شما خواهیم داد.

نگاهی به نسبت هزینه و حقوق در استرالیا
افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، می خواهند بدانند که متوسط حقوق در استرالیا چه بخشی از هزینه های آنها را پوشش می دهد؟ در واقع باید بدانید نسبت هزینه و حقوق در استرالیا به عوامل مختلفی بستگی دارد و اصلی ترین نوع آن هم سبک زندگی افراد است. برای مثال این که شما در کدام یک از شهرهای استرالیا زندگی می کنید، در نتیجه هزینه ها بسیار موثر است. همانطورکه بالاتر هم اشاره کرده‌ایم شهر سیدنی استرالیا از شهرهای گران قیمت این کشور به حساب می‌آید. قطعا شما در این شهر ممکن است بتوانید غذا و پوشاک خود را با هزینه های کمتری تهیه کنید اما قطعاً محصولات صنعتی وارداتی قیمت بسیار بالایی دارد. یکی از بیشترین هزینه ها در کشور استرالیا مرتبط با اجاره خانه است. جالب است بدانید که در استرالیا هزینه اجاره خانه ها به صورت هفتگی از افراد دریافت می شود. به همین منظور توصیه می شود حتماً قبل از مهاجرت به استرالیا با شهرهای ارزان قیمت این کشور آشنا شویم و اطلاعات در مورد آنها به دست آورید.

آشنایی با ارزانترین شهرهای  استرالیا
توجه داشته باشید که هزینه های دیگری مانند هزینه آب و برق و گاز آپارتمان یک خوابه تقریباً از 50 تا 300 دلار درما هزینه دارد. غذا و مواد خوراکی هم در این کشور می‌تواند حدود ۴۰۰ دلار هزینه داشته باشد که باز هم این مقدار بسته به سبک زندگی می تواند متفاوت باشد. هزینه های رفت و آمد را هم باید در نظر بگیریم به طوری که اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید هزینه‌ها می‌تواند برای شما حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار متغیر باشد. البته باز هم تاکید می‌کنیم که ممکن است از خوردن این نوشیدنی طبیعی در استرالیا برای شما ۸ دلار هزینه داشته باشد اما باید بدانید که تمامی این هزینه ها با درآمد شما در این کشور همخوانی کامل دارد.

میزان حقوق شغل های مختلف در استرالیا
به طور کلی نمی توانیم بگوییم که تمامی شغل هایی که یکسان هستند دارای درآمد یکسان هستند. برای مثال اگر به شما بگوییم که یک مهندس عمران در کشور استرالیا حدود ۶۰۰۰ دلار در ماه درآمد دارد به این معنی نیست که مابقی مهندسان عمران هم همین میزان حقوق را دریافت کنند، زیرا بر اساس سابقه کاری و شهر محل سکونت شما این میزان درآمد متفاوت است. طبق بررسی‌هایی که انجام شده است میزان حقوق متوسط در استرالیا به طور سالانه حدود 91600 دلار استرالیا است. اگر بخواهیم کمترین حقوق دریافتی به طور سالانه و هم در نظر بگیریم باید بگوییم که این عدد به 12400 دلار استرالیا می رسد. این میزان حقوق معمولاً برای کارهای کارآموزی و یا پاره وقت تعیین شدند اما بیشتر افراد در این کشور معادل با 405000 دلار استرالیا را دریافت می کنند.

میزان درآمد در استرالیا بر اساس سابقه کاری
توجه داشته باشید که در واقع جنسیت نباید هیچ گونه تاثیری بر روی میزان حقوق افراد داشته باشد اما در حقیقت چنین نیست و کارمندان مرد حدود ۸۰ درصد بیشتر از زنان حقوق دریافت می کنند.  میزان حقوق در استرالیا بر اساس تجربه و سابقه کار یکی از مهمترین و اصلی ترین موارد تعیین میزان حقوق در هر کشوری اعم از  استرالیا است. برای مثال فردی که در یک نوع کسب و کاری تنها دو سال سابقه کاری دارد نباید انتظار داشته باشد که حقوق معادل با فردی که ۱۰ سال سابقه کاری در کار را دارد داشته باشد. فردی که ۱۰ سال سابقه کاری دارد می تواند در حدود دو برابر بیشتر از فردی که تنها دو سال سابقه کاری دارد، حقوق دریافت کند.