جامعه ایرانی در انگلستان

جامعه ایرانی در انگلستان

کشور انگلیس یکی دیگر از کشورهایی است که ایرانیان زیادی در آن اقامت یافته اند. زیرا این کشور هم یکی دیگر از کشورهای پیشرفته در جهان است. شهرهای مختلف کشور انگلستان اعم از لندن دارای بهترین موقعیت‌های شغلی هستند که ایرانیان زیادی را وسوسه به اقامت در این کشور می کنند. راه های متفاوتی برای مهاجرت ایرانیان به انگلیس وجود دارد. مهاجرات تحصیلی، سرمایه گذاری، مهاجرت کاری و … از جمله این روش‌ها هستند. امروزه جامعه ایرانی در انگلیس هم مانند دیگر کشورها رو به افزایش است، زیرا این کشور پیشرفته هم دارای امکانات بسیار خوبی برای زندگی و آینده ای روشن است. البته باید بدانید که هزینه های زندگی در کشور انگلستان بسیار بالا است. در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد جامعه ایرانی در انگلیس صحبت کنیم. 

مهاجرت به انگلستان 

شهر لندن پایتخت کشور انگلستان است که سالانه مهاجران زیادی به این شهر می روند. در پایان جنگ جهانی دوم، مهاجران زیادی از کشورهای هند، پاکستان، کنیا و … به شهر لندن مهاجرت کردند. طبق آماری که وجود دارد، در سال 2019 حدود 612 هزار نفر به این کشور مهاجرت کردند. یکی از مهم ترین و بهترین روش های مهاجرت به این کشور قدرتمند، مهاجرت تحصیلی و کاری است. در واقع هر ساله هزاران نفر به این روش ها به کشور انگلستان مهاجرت می کنند. ایرانیان هم معمولا به کمک یکی از این دو روش به این کشور زیبا مهاجرت می‌کنند. همانطور که گفتیم موقعیت های شغلی در کشور انگلستان بسیار زیاد است، در صورتی که تخصص و علم خوبی داشته باشید، حتما می توانید شغل مناسبی در این کشور پیدا کنید. 

در دوران امپراطوری روم مهاجرت به کشور انگلستان آغاز شد. اما در جنگ جهانی دوم موج اصلی این مهاجرت ها شکل گرفت. در ادامه این مقاله در مورد خدمات درمانی در کشور انگلستان توضیحاتی می دهیم. 

خدمات درمانی در کشور انگلستان 

خدمات درمانی هم مانند سیستم آموزشی در این کشور بسیار قوی است. هر کشوری دارای قواعد و اصول و اختیاراتی در این زمینه های است. کشور انگلستان هم مانند دیگر کشورها، از این قاعده مستثنی نیست. طرح پوشش درمانی دولتی برای تمام افرادی که دارای اقامت دائم هستند، کاملا رایگان است. حتی ایرانی های مقیم انگلستان هم دارای خدمات بیمه رایگان هستند. کشور انگلستان رتبه شش ام را در بهترین سیستم های درمانی کسب کرده است. همین موضوع باعث شده است تا خیلی از ایرانی ها برای مهاجرت کشور انگلستان را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که علاوه بر بیمه های دولتی، بسیاری از موسسات هم وجود دارند که ارائه دهنده سیستم درمانی خصوصی به افراد هستند. هر کسی بنا بر نظر شخصی خود می تواند برای این بیمه های خصوصی هم اقدام کند. 

شرایط آب و هوایی کشور انگلستان 

اغلب آب و هوای کشور انگلستان معتدل است و شاهد باران در طول سال هستیم. زمستان های تقریبا سردی را در این کشور مشاهده خواهیم کرد. در قسمت های شرقی آب و هوای خشک و در قسمت های غربی آب و هوای خنک تر و مرطوب تری وجود دارد. بهتر است شرایط خود را در نظر بگیرید و نسبت به شرایط آب و هوایی که قسمت های مختلف کشور انگلستان دارد، بهترین قسمت را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنید. قطعا زندگی در انگلستان دارای رفاه بسیار زیادی است. 

مزیت های اصلی مهاجرت به کشور انگلستان 

  1. کداشتن کار و زندگی بسیار خوب در بزرگترین کشور اقتصاد جهان 
  2. امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان 
  3. داشتن امنیت شغلی و تحصیلی در کشور انگلستان 
  4. برخورداری از بهترین پوشش بیمه های درمانی
  5. داشتن آب و هوای معتدل و مرطوب 
  6. داشتن رفاه و آرامش در زندگی 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل 

همانطور که گفتیم تحصیل در کشور انگلستان یکی از راههای مهاجرت برای ایرانیان و دیگر افراد است. هزینه‌های تحصیل هم با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی برای هر کسی متفاوت است. اما اگر به طور حدودی بگوییم، هر فردی باید حدود 10 الی 15 هزار پوند در سال برای شهریه خود کنار بگذارد. شاید شما هم شنیده باشید که تحصیل در کشور انگلستان بسیار گران است، اما باید بدانید که دارای بورسیه ها و کمک هزینه های بسیار زیاد و متعددی است که همه افراد می توانند برای این موارد اقدام کنند تا هزینه های کمتری را متقبل شوند و راحت تر بتوانند در انگلستان تحصیل کنند. 

سال 2020 شهر لندن پایتخت انگلستان، بهترین شهر دانشجویی شد. در واقع لندن بیش از 125 هزار دانشجوی بین المللی دارد. دانشجویان پس از پایان یافتن درس خود، حدود 4 ماه فرصت دارند تا کار خود را پیدا کند و بتوانند از طریق ویزای کار اقامت خود را تمدید کنند. 

مهاجرت کاری به کشور انگلستان 

ویزای کار یکی دیگر از راه و روش های مهاجرت به کشور انگلستان است که ایرانیان زیادی از این طریق اقدام می‌کنند. کشور انگلستان هم به علت جبران کمبود نیروی متخصص، از افراد علاقه مند دعوت به کار می کند. البته برای کار موقت هم می توان اقدام به دریافت ویزای انگلستان کرد. این روزها جامعه ایرانی در انگلیس معمولا از طریق کار و تحصیل به این کشور قدرتمند، مهاجرت می کنند. 

سخن پایانی

مهاجرت تصمیمی بزرگ برای هر فردی است. قطعا قبل از انتخاب هر تصمیمی باید تمامی موارد و شرایط را در نظر گرفت تا هیچ گونه مشکلی بوجود نیاید. این روزها ایرانیان زیادی در کشورهای مختلف اقامت گرفته اند و در حال کار و تحصیل هستند. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد جامعه ایرانی در انگلیس بدست آورده باشید. 

برای ارزیابی رایگان شرایط خود همین امروز با ویزایاب تماس بگیرید

02188758851