بر اساس اخبار منتشره ازسوی دفتر وزیر مهاجرت، پیتر داتون، برنامه ویزای کار و تعطیلات با چین که برای مدت طولانی در لیست انتظار قرار داشت، آغاز شده است و درخواستها برای نخستین سری از زیر مجموعه های ویزاهای ۴۶۲ در طی چند دقیقه پس از در دسترس قرار گرفتن ارایه شد.

۱۵۰۰ ویزای اولیه بر اساس هماهنگی جدیدی که با چین شکل گرفته و از این هفته اجرایی می شود، در دسترس خواهند بود. بر طبق این هماهنگی در نهایت به ۵۰۰۰ فرد جوان چینی اجازه داده می شود تا از تعطیلات قابل تمدید شان در استرالیا با امکان اشتغال یا تحصیل کوتاه مدت لذت ببرند.

این توافق جدید در خصوص ویزای کار و تعطیلات با چین در زیر گروه ۴۶۲ قرار می گیرد و برای اتباع جوان، تحصیل کرده چین است که بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند. این ویزا سالیانه به طور ثابت به تعداد ۵۰۰۰ عدد صادر می شود.

آقای داتون افزود:« این ۵۰۰۰ نفر جوان چینی به ۲۴۰,۰۰۰ نفر فرد جوانی که از سراسر جهان سالیانه از تعطیلات همراه با کار در استرالیا بهره مند می شوند، ملحق می شوند.»

« چین هم به لیست کشورهای میزبانی که امکان دسترسی به برنامه کار و تعطیلات را برای سایر کشورها فراهم می آورند، اضافه خواهد شد.»

۵۰۰۰ مکان نخست، طی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵ پیشنهاد خواهد شد. آقای داتون اعلام کرد که استرالیا یکی از نخستین کشورهایی است که این تجربه بی نظیر را به افراد جوان در چین معرفی می کند، که باعث می شود استرالیا بعنوان مقصدی متفاوت در بازار بسیار رقابتی و پراهمیت گردشگری چین مطرح گردد.

آقای داتون این گونه ادامه داد: « در سال مالی گذشته، چین بزرگترین کشور منبع برای بازدید کنندگان استرالیا بود. به منظور حمایت از رشد مستمر روند گردشگری از چین، دپارتمان توانسته است با موفقیت نسخه آزمایشی از یک سیستم استقرار ویزای آنلاین در چین را راه اندازی کند که تا سال ۲۰۱۶ گسترش خواهد یافت. « در سال ۲۰۱۶ همچنین ویزاهای بازدید ۱۰ ساله را بصورت آزمایشی آغاز خواهیم کرد، یک سرویس سریع و فوق العاده برای ویزاهای آنلاین که زبان چینی هم در آن وجود دارد »