بهترین کشور ها برای مهاجرت

بهترین کشور ها برای مهاجرت

بهترین کشورها برای مهاجرت

قبل از اقدام به مهاجرت باید به خوبی در مورد قوانین کشوری که در نظر دارید تحقیق کنید. چرا که بسیاری از کشورها هستند که ممکن است شرایط زندگی و رفاهی در آنها خوب و کافی باشد ولی خیلی علاقمند به ورود مهاجران نباشند!

در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد بهترین کشورها برای مهاجرت بیشتر بدانید. 

معیارهای انتخاب کشور برای مهاجرت

دلیل اینکه شما قصد مهاجرت و اقامت دائم را داشته باشید به نیازها و خواسته‌های شما برمیگردد. مثلا داشتن آینده‌ای درخشان برای فرزندان یا دلایل سیاسی و یا سرمایه‌گذاری و… برای مهاجرت خود دارید. مشخص کردن دلیل اصلی مهاجرت یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

اگر قصد مهاجرت به کشور از طریق سرمایه‌گذاری را داشته باشید باید بدانید که از لحاظ تجاری قصد سرمایه‌گذاری دارید و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات. چرا که هر دوی این موارد کاملا با هم متفاوت هستند و شرایط خاص خودشان را دارند.

 اگر هدف اصلی شما برای مهاجرت همین مورد سرمایه‌گذاری است، کشورهای مختلفی در اروپا هستند که شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی تسهیل کرده است. این کشورها شامل مالت، پرتغال، اسپانیا، بلژیک، لتونی، یونان و قبرس است. ولی دریافت اقامت دائم در کشورهایی مثل اتریش، سوئیس و انگلستان کمی دشوارتر است و شاید خیلی پروسه‌ی ساده‌ای برای شما نداشته باشد.

اگر هم قاره‌ی آمریکا را برای این کار در نظر گرفته باشید کشورهایی مثل کانادا یا مستعمرات سابق بریتانیا مثل کارائیب، دومینیکا، گرانادا، سنت لوسیا، سنت کیتس و نویس، آنتیگوا و باربودا هم ممکن است گزینه‌های دیگری برای شما باشد.

بهترین کشورها برای تجارت

قبل از اینکه اقدام به این کار کنید باید ابتدا مشخص کنید که قرار است چه نوع فعالیت‌هایی را در کجا انجام دهید. اگر یک شرکت بین المللی دارید که دوست دارید شعبه‌ای در خارج از کشور داشته باشید، اولین موردی که باید مد نظر قرار دهید سیستم مالیاتی آن کشور است. 

در بین کشورهای اروپایی مالت و قبرس شرایط نسبتا مناسب‌تری را دارا هستند و شاید شرایط راحت‌تری را برای مهاجران داشته باشید. البته در برخی از ایالات جزایر کارائیب هم شرایطی این چنینی حاکم است که قبل از انجام این کار باید مدنظر قرار داده شود.

زندگی در یک کشور امن و راحت 

بسیاری از مردم شاید به دلایل زیادی در کشور خود احساس امنیت و آرامش نداشته باشند و از این رو ترجیح می‎دهند که کشوری که از هر لحاظ این امکان را به آنها می‌دهند را برای زندگی انتخاب کنند. 

در مورد اینکه کدام کشور با ثبات‌ترین و بهترین شرایط را برای مهاجران دارد نقطه نظرات بسیاری وجود دارد. ولی بر اساس آخرین بررسی‌ها کشور ایسلند از سال 2008 در بالاترین سطح بوده و بعد از آن نیوزلند و پرتغال بعد از این کشور قرار گرفته‌اند و کانادا در رتبه ششم و سوئیس در رتبه یازدهم قرار گرفته است.

کشور پرتغال در بین سایر کشورهای دنیا کمترین میزان جرم و جنایت را در اروپا دارد. در این کشور با سرمایه‌ای حداقل 250،000 یورو، اجازه اقامت در این کشور را دریافت خواهید کرد. با گرفتن ویزای طلایی کشور پرتغال شما می‌توانید اجازه‌ی کار، زندگی و تحصیل را داشته باشید.

زندگی و اقامت در شادترین کشورهای جهان 

قبل از اینکه در مورد شادترین کشورها برای زندگی برای شما بگوییم، باید بدانید که احساس شادی و خوشبختی یک چیز ذهنی است. پس برای انتخاب کشوری که شادترین کشور است و از هر لحاظ زندگی شما در آن تامین شده است، باید مواردی مثل رفاه، امید به زندگی، اعتماد به دولت، فساد و غیره را ارزیابی کنید. بر اساس تحقیقاتی که بین کشورهای دنیا در این مورد صورت گرفت کشور فنلاند شادترین مردم را در بین تمام کشورهای دنیا دارد. بعد از فنلاند کشور انگلستان و آلمان چنین شرایطی را برای شهروندانش دارد و کشور آمریکا در رتبه سیزدهم قرار گرفته است. 

اگر قصد مهاجرت به یک کشور خاص را دارید و به دنبال بهترین کشور با بهترین قوانین مهاجرتی هستید قبل از هر چیزی باید تمامی معیارهای خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن اقدام به این کار را کنید. چرا که هر کشوری قوانین و شرایط خاص خودش را دارد.

برای ارزیابی رایگان شرایط خود با ویزایاب تماس بگیرید

02188758851