اگر شما هم به دنبال مهاجرت به کشور استرالیا هستید، اما نمی دانید کدام یک از شهرهای ایران را برای زندگی و کار انتخاب کنید حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید. قطعاً شما هم می‌دانید که بهترین شهرهای استرالیا از نگاه هر فردی می تواند متفاوت باشد با این حال برخی از شهرهای استرالیا طرفداران بسیار بیشتر دارند. به طور کلی برای انتخاب یکی از شهرهای استرالیا برای اقامت باید پارامترهای مختلفی را در نظر بگیرید. برای مثال برخی از افراد بهترین شهر را بر اساس میزان کار انتخاب می کنند و برخی دیگر هم میزان‌حقوق و یا بعضی از افراد هم بر اساس آب و هوا انتخاب می کنند. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد بهترین شهرها در استرالیا برای زندگی به شما بدهیم تا راحت تر تصمیم بگیرید.

بهترین شهرها در استرالیا برای زندگی
همانطور که توضیح داده ایم به طور قطع نمی توان گفت که کدام یک از شهرهای استرالیا برای زندگی بهترین گزینه است. بهترین شهرها، شهری است که شما احساس راحتی داشته باشید و کار مناسب به همراه زندگی خوبی را تجربه کنید. اما بر اساس آمارهای رسمی و نظرسنجی هایی که تا به امروز ارائه شده است،۷ کشور برای زندگی در استرالیا وجود دارد دارد که از جمله این شهرها می توان به آدلاید، بریزین،کانبرا، هوبارت، ملبورن و سیدنی، پرت و … اشاره کرد.

بررسی ویژگی های شهر آدلاید
آدلاید یکی از بهترین شهرها برای کسانی است که علاقه زیادی به نوشیدنی و غذا دارند. این شهر پایتخت ایالت استرالیای جنوبی است. در سال‌های گذشته افراد زیادی این شهر را برای ویزای موقت انتخاب کردند به طوری که شهر آدلاید به صورت سالانه ۵ هزار مهاجر را استخدام می کند. در زمینه های بهداشت آموزش و تولید این شهر شرایط بسیار خوبی در استرالیا دارد و در میان خانواده‌های مهاجران هم بسیار محبوب است.

نگاهی به ویژگی های شهر بریزین  
شهر بریزین به عنوان سومین شهر بزرگ استرالیا شناخته شده است که هیجان زندگی در این شهر بالا است و نسبت به شهرهای سیدنی و ملبورن از لحاظ هزینه ها بسیار به صرفه تر است. جالب است بدانید که اقتصاد این شهر همچنان در حال رونق است و بیشترین تقاضا هم برای بهداشت تولید و گردشگری دارد. بریزین شهری آرام است که مناظر بسیار جذابی دارد.
آشنایی با شهر کانبرا
کانبرا برای زندگی و اقامت شهری بسیار آرام و جذاب است. کانبرا پایتخت کشور استرالیا است که شهری بسیار سرسبز و خوش آب و هوا به حساب می آید. کانبرا با وجود اینکه پایتخت کشور استرالیا است، جمعیتی کمتر از ۴۰۰ هزار نفر دارد. خیابان های آن هم بسیار پر درخت است که جذابیت خاصی به این شهر داده اند. در فصل تابستان هم ساکنان کانبرا برای دوچرخه سواری، ماهیگیری و قایقرانی به سواحل دریاچه برلی گریفین می‌روند.

هوبارت استرالیا
هوبارت از لحاظ تاریخی شهر قدیمی است که در جنوب این کشور واقع شده است. اگر شما هم جزء افرادی هستید که تمایل به زندگی در هوای سرد دارید، این شهر در استرالیا بهترین گزینه است و به طور کلی آرام به حساب می آید. بسیاری از خانه های لوکس در شهر هوبارت واقع شده اند. توجه داشته باشید که شهر هوبارت استرالیا به علت محیط زیست و آب و هوای بسیار خوب و خاصی که دارد به یک منطقه توریستی تبدیل شده است.

اطلاعاتی در مورد ملبورن استرالیا
استرالیا به شهر چند فرهنگی هم معروف است و گروه هنری و موزه های بسیار شگفت انگیز دارد. در واقع ملبورن استرالیا پایتخت فرهنگی این کشور به حساب می‌آید. جالب است بدانید که این شهر طرفدار ورزش است. اگر به دنبال فرصت های شغلی بسیار مناسب و همچنین ورزش های بسیار جذاب و هیجان انگیز هستید، ملبورن استرالیا برای مهاجرت بهترین گزینه است. البته این موضوع را هم باید بدانید که با تمام ویژگی های خوبی که دارد بعد از سیدنی این شهر دومین شهر گران قیمت در استرالیا است و کسانی که قصد مهاجرت به ملبورن را دارند باید در مورد هزینه های آن آگاهی داشته باشند.

بهترین شهر استرالیا برای زندگی پرت است!
پرت پایتخت استرالیا غربی در واقع جاکارتا اندونزی نزدیکتر از سیدنی است و بیشتر به واسطه اقیانوس از غرب و کویر از شرق احاطه شده است. شهر پرت استرالیا دارای پارک های بسیار زیبا و جذاب و اقتصاد پررونقی است که زندگی را بسیار شیرین کرده است است در صنایع معدنی، بهداشت و درمان، گردشگری و فناوری هم اقتصاد بسیار خوبی دارد برای تفریحات هم می توانید به ماسه های طلایی سواحل بکر بروید و یا سری به آبهای رودخانه شیشه ای سوان بزنید که لذت بسیار زیادی دارند. مهاجران زیادی هستند که تمایل به زندگی و کار در شهر پرت را دارند. از مدارس بسیار خوب در محله هایی مانند ویکتوریا و اپل کراس می توان اشاره کرد.