ویزای توریستی استرالیا انواع متفاوتی دارد. اگر شما هم قصد اخذ ویزای توریستی استرالیا را دارید حتماً باید با انواع آنها آشنا شوید تا بتوانید بهترین ویزا را انتخاب کنید.  توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی هم یک سری قواعد و شرایط وجود دارد. اگر متقاضی ویزای توریستی استرالیا دارای این شرایط نباشد نمی‌تواند موفق به اخذ ویزای توریستی استرالیا شود. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد ویزای توریستی استرالیا به شما بدهیم.

 شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا
1)  متقاضی ویزای استرالیا حتماً باید متناسب با منابع مالی خود تاریخچه سفری خوبی داشته باشد. حتما برای شما هم سوال است که منظور از تاریخچه سفری برای ویزای توریستی استرالیا چیست ؟ در واقع باید بدانید که هر سفر خارجی خود یک تاریخی سفری به حساب می آید.
2)  اگر دعوت نامه ای از سمت بستگان درجه یک خود داشته باشید قطعا خیلی راحت تر می توانید موفق به دریافت ویزای توریستی کنید.
3) شما به ازای هر روزی که در کشور استرالیا اقامت دارید، حتما باید حدود 60 تا 80 دلار استرالیا تمکن مالی به سفارت این کشور بدهید.

علت ریجکت شدن ویزای توریستی استرالیا
چند علت رایج برای ریجکت شدن ویزای توریستی استرالیا وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.
داشتن سوء پیشینه کیفری متقاضیان
تاریخچه سفری غیر قابل قبول برای سفارت این کشور
عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه های اقامت در کشور استرالیا و …
ممکن است بار اول ویزای توریستی شما ریجکت شود. در این صورت باید موانع ایجاد شده را رفع کنید و پس از رفع کردن علت هایی که سفارت استرالیا برای ریکتی شما قرار داده است، می توانید دوباره درخواست خود را ارسال کنید. البته باید بدانید که درصورت ریجکت شدن هزینه‌های پرداختی به سفارت استرالیا بازگردانده نمی‌شود. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید در مدت زمان بیشتری در کشور استرالیا اقامت داشته باشید حتما باید درخواست ویزای دیگری هم از همان نوع یا حتی نوعی دیگر از ویزای استرالیا بدهید. در واقع مدت زمان اقامت شما در کشور استرالیا در ویزای اصلی شما قید می شود. مدت زمان اقامت شما هم در کشور استرالیا با توجه به نوع ویزای شما مشخص می شود. نکته قابل توجه این است که اگر بر روی ویزای شما کلمه بدون درخواست مجدد نوشته شده باشد شما به هیچ عنوان نمی توانید از کشور استرالیا برای ویزای جدید خود درخواست مجدد دهید و حتماً باید در آن مدت زمان مشخص شده خاک استرالیا را ترک کنید. اگر شما ویزای توریستی استرالیا را دریافت کرده باشید گاهی می توانید برای تمدید مدت زمان آن از داخل استرالیا هم اقدام کنید. این موضوع باز هم بستگی به نوع ویزای توریستی شما دارد. بعضی از آنها شرایط دارند که این امکان را برای شما به وجود می آورند و بعضی دیگر هم به گونه ای هستند که حتما افراد باید خارج از استرالیا باشند و این موضوع نشان می دهد که بعد از دریافت نمی توانید مدت زمان ویزای خود را تمدید کنید. در ادامه در مورد یکی از ویزاهای محبوب توریستی استرالیا به نام ویزای 600 توضیحاتی ارائه می دهیم.

ویزای 600 استرالیا
یکی از ویزاهای محبوب توریستی در کشور استرالیا ویزای 600 استرالیا است که شما حداکثر می توانید ۱۲ ماه در این کشور اقامت داشته باشید. قطعا شما می‌توانید این ویزا را برای اهدافی مانند مسافرت دیدن دوستان و آشنایان خود و حتی کارهای کوچک خود مانند جلسات و … دریافت کنید. . شما با داشتن ویزای 600 استرالیا می توانید برای تعطیلات خود به این کشور سفر کنید و از مکان های گردشگری و مناظر بی نظیر این کشور دیدن کنید. البته در مورد تجارت کوچک هم باید بگوییم که شما با این نوع ویزا تنها می توانید در یک سمینار شغلی و مذاکرات کاری شرکت کنید و به این معنی نیست که شما بتوانید فروش مستقیم یک محصول و خدمات را به شرکتهای استرالیایی بدهید. توجه داشته باشید که حتی با ویزای 600 استرالیا می توانید در دوره های تحصیلی هم شرکت کنید. البته اگر هدف شما تنها در این سفر تحصیل است بهتر است از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنید. جالب است بدانید که با ویزای ۶۰۰ استرالیا هر چند بار که بخواهید می توانید خاک این کشور را ترک کنید و در آن بازه زمانی مشخص که به شما داده شده است دوباره به این کشور باز گردید. ویزاهای توریستی دیگری هم وجود دارند که می توانید در مورد آنها هم تحقیق کنید.

سخن پایانی
توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی و بالا بردن شانس خود برای آن، با مشاوران مهاجرتی که تجربه بالایی دارند، مشورت کنید و از آنها کمک بگیرید. در این صورت قطعا شانس شما برای اخذ ویزای توریستی بسیار بیشتر می شود.