اگر شما دارای ایده های جدید در زمینه های فنی و علمی هستید می توانید بیزنس جدیدی را در انگلیس تأسیس کنید و از مزایای ویزای کارآفرینی انگلستان (Tier 1 – UK Entrepreneur Visa) استفاده نمایید.

شرایط اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان

 1. آمادگی مالی ۲۰۰ هزار پوندی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل در انگلستان (در صورتی که تهیه مبلغ ۲۰۰ هزار پوند برای شما مشکل باشد، می توانید با کسی دیگر شریک شوید.)
 2. امکان تأمین هزینه های زندگی خانواده
 3. آشنایی به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۴
 4. توانایی مدیریت یک کسب و کار در بریتانیا
 5. داشتن یک طرح توجیهی بسیار خوب جهت اجرا در انگلستان

واجدین شرایط می توانند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به همراه خود به انگلستان بیاورند. در صورت صدور ویزا شما می توانید در انگلستان مشغول کار شده و از امکانات تحصیل رایگان برای فرزندانتان برخوردار شوید.

اخذ ویزای کارآفرینی و مهاجرت به انگلیس چه مدت زمان می برد؟

سفارت انگلیس معمولاً در طول سه هفته به تقاضای شما رسیدگی می کند و ویزا به شما، همسر و فرزندانتان برای مدت سه سال و چهار ماه صادر می گردد که ۲ سال قابل تمدید می باشد. پس از آن واجدین شرایط می توانند تقاضای اقامت دائم انگلستان نمایند.

سرمایه گذاری به صورت تیمی

اگر یکی از بستگان، دوستان و افرادی که همان فکر بیزنسی شما را دنبال می کنند، حاضر باشند که با شما مشترکاً روی بیزنس مشخصی سرمایه گذاری نمایند و سایر شرایط از قبیل زبان انگلیسی را دارا باشند، می توانید به صورت تیم سرمایه گذاری عمل کنید. البته باید هر دوی شما یک حساب مشترک داشته و اطمینان کامل به یکدیگر داشته باشید.

شروط اخذ اقامت دائم انگلیس

جهت اخذ اقامت دائم و شهروندی انگلستان جهت مهاجرت به اروپا، متقاضی متعهد به شروط زیر است:

 1. در مدت ۶ ماه اول، مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ پوند را به انگلستان انتقال داده و ثبت شخصیت حقوقی نماید.
 2. حداقل ۲ فرصت شغلی برای شهروندان انگلیسی ایجاد کند که در اینصورت اقامت متقاضیان برای مدت ۲ سال تمدید می شود و در صورت حفظ ۲ فرصت شغلی برای یک دوره ۱۲ ماه دیگر، اقامت دائم و گذرنامه انگلستان به متقاضی پس ۶ سال اعطا خواهد شد.

توجه:

 • درصورت ایجاد حداقل ۱۰ فرصت شغلی و یا گردش مالی بیش از ۵ میلیون پوند، پس از مدت ۵ سال، اقامت دائم و گذرنامه اخذ می گردد.
 • همسر و فرزندان متقاضی از زمان اخذ ویزای اولیه می توانند به کار و تحصیل مشغول شوند. این حق برای متقاضی نیز محفوظ است. اما با توجه به تعهد متقاضی اصلی به مدیریت تجارت ایجاد شده، نمی تواند در دوره های تحصیلی تمام وقت اشتغال به تحصیل داشته باشد.

امتیازات لازم برای ویزای کارآفرینی انگلیس

برای تأیید ویزای کارآفرینی به ۹۵ امتیاز نیاز می باشد که به قرار زیر است:

 • دسترسی به مبلغ ۲۰۰ هزار پوند سرمایه: ۲۵ امتیاز
 • قرار داشتن مبلغ سرمایه گذاری در مؤسسات تأیید شده و یا قابل انتقال بودن مبلغ سرمایه گذاری: ۲۵ امتیاز
 • آماده بودن مبلغ سرمایه گذاری برای احداث کسب و کار: ۲۵ امتیاز
 • سطح زبان انگلیسی آیلتس ۴ به بالا: ۱۰ امتیاز
 • ارائه سه ماه صورت گردش حساب بانکی مبنی بر کفایت موجودی جهت تأمین هزینه زندگی خود و همراهان در انگلستان: ۱۰ امتیاز

متقاضی و افراد تحت تکفل می توانند از خدمات پزشکی رایگان موجود در انگلستان بهره مند شده و نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارند.

روند اخذ ویزای کار آفرینی انگلستان

 1. شخص متقاضی باید مدرک آیلتس ۴ را اخذ نماید.
 2. مبلغ ۲۰۰ هزار پوند را به حساب شخصی خود در انگلستان انتقال دهد و بعد ازگذشت ۹۰ روز پرینت بانکی خود را به همراه طرح توجیه اقتصادی و سایر مدارک ارائه دهد.
 3. پس از ارائه مدارک در صورت تایید مدارک، دولت انگلستان یک ویزای سه سال و نیم برای شما و خانواده تان صادر می کند و شما باید در این مدت سه سال و نیم دو نفر تبعه انگلستان را به مدت ۱ سال مشغول به کار کرده و برای آنها حقوق و مالیات به دولت پرداخت کنید. در این صورت ویزای شما به اقامت دائم تبدیل می شود.
 4. مدت خروج شما از خاک انگلستان در این مدت نباید بیش از ۱۸۰ روز باشد. اگر چنین شود، خللی در پروسه اقامتی شما وارد نمی شود اما مدت اخذ اقامت دائم شما بیشتر طول می کشد.

ارزشیبای طرح کارآفرینی

تست Genuine Entrepreneur یک تست کلی می باشد تا تأیین کند آیا کارآفرینی واقعی است یا خیر. این نوع تست بصورت بسیار موشکافانه از سوی افسر های مهاجرتی صورت می گردد و آنها بایستی متقاعد شوند که شما واقعاً برای کارآفرینی به انگستان مهاجرت می کنید و اینکه شما توانائی شروع یک کسب و کار موفق را در انگستان دارید یا خیر.

اداره مهاجرت انگلیس دارا بودن یک طرح توجیهی (Business Plan) خوب را بصورت کاملاً اجباری درآورده و همینطور باید مدارک و شواهدی را که نشان دهنده منابع مالی جهت تأمین این سرمایه گذاری می باشد را ارائه نمایید.

این مدارک برای کاهش و به حداقل رسانیدن تقاضاهای جعلی و تقلبی بوده و اینکه تقاضاهای واقعی قادر به برآورد تمام این نیازها می باشند. اداره مهاجرت انگلیس سیستمی را بنا نهاده که برای شهروندان انگلیسی و مهاجران قانونی، عادلانه بوده و برای افرادی که قصد سوء استفاده داشته و قوانین مهاجرتی را به تمسخر گرفته اند، سخت گیرانه و دشوار می باشد.