افراد به دلایل مختلف اقدام به مهاجرت می‌کنند و این دلایل ممکن است برای هر کسی متفاوت باشد اما چیزی که در بین آنها مشترک است، ایجاد زندگی بهتر و شرایط رفاهی و اجتماعی بسیار خوب برای خود و خانواده شان است. به همین علت است که افراد تصمیم میگیرند از خانواده و دوستان خود دور شوند و به کشوری دیگر مهاجرت کنند. در کشور استرالیا به علت موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد فرصت بسیار مناسبی را برای متقاضیان مهاجرت ایجاد کرده است. جالب است بدانید که زندگی در کشور استرالیا بسیار رویایی است زیرا مناظر فوق العاده و بی نظیری دارد که حتما شما را شگفت زده می کنند. اگر شما هم مانند افراد دیگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید از یکی از روش های دریافت ویزا اعم از ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … اقدام کنید. در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد خدمات درمانی در استرالیا به شما بدهیم.

بررسی خدمات درمانی در کشور استرالیا  
هر فردی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد به علت هایی کشور استرالیا را برای ادامه زندگی انتخاب می‌کند. خدمات رفاهی آن است که دولت این کشور در اختیار شهروندان قرار داده است قطعاً یکی از خدمات رفاهی بسیار مهم که برای هر کسی در زندگی اهمیت دارد خدمات درمانی و پزشکی است دولت استرالیا سعی کرده است این خدمات را به بهترین شکل ممکن به مردمان خود ارائه دهد. می خواهیم بدانیم به خدمات و سیستم درمانی این کشور چگونه است؟ خبر خوب این است که کشور استرالیا در بیمه های درمانی رایگان حرف اول را میزند و این سیستم بیمه درمانی برای شهروندان استرالیایی کاملاً رایگان است است و این مجموعه تمامی خدمات پزشکی و پرستاری و دارو را در استرالیا پوشش می دهد. البته همانطور که توضیح داده ایم این سیستم رایگان برای شهروندان این کشور است که شرایط به خصوصی را داشته باشند که در ادامه در مورد این این موضوع بیشتر توضیح می دهیم.

چه کسانی می توانند از بیمه درمانی رایگان استفاده کنند؟
به طور کلی شهروندان کشور استرالیا می توانند از این سیستم که خدمات درمانی مدیکر نام دارد استفاده کنند. توجه داشته باشید که این قانون تنها برای شهروندانی است که اقامت دائم استرالیا را داشته باشند. البته دانشجویان و دانش‌آموزان که در این کشور تحصیل می کنند هم می تواند به صورت رایگان از خدمات درمانی کشور استرالیا استفاده کنند. کسانی که شغل مناسبی نداشته باشند یا به تازگی شغل خود را از دست داده باشند این افراد هم می توانند از تخفیف های بسیار خوبی از بیمه درمان استفاده کنند .

بیمه درمانی استرالیا چه امکاناتی دارد؟
توجه داشته باشید که شهروندان اقامت دائم این کشور از همان ابتدا می‌توانند از خدمات بیمه رایگان کشور استرالیا استفاده کنند. حتما برای شما هم سوال است که این بیمه برای بیمه شدگان چه امکاناتی ایجاد می‌کند؟ این بیمه حق بیمارستان های خصوصی را نمی‌دهد و شما حتی حق انتخاب پزشک خود را هم ندارید. حتی اگر بیماری شما اضطراری نباشد ممکن است مدت ها در لیست انتظار بیمارستان بمانید. توجه داشته باشید که این بیمه های رایگان مانند بیمه جراحی های زیبایی را هم متقبل نمی شود. در ادامه به بررسی خدمات می‌پردازیم که تحت پوشش بیمه مدیکر قرار دارند.

انواع جراحی هایی که پزشک متخصص برای شما تجویز کرده است.
هزینه ویزیت پزشکان
انجام هرگونه معاینات چشمی
انجام آزمایشات و معاینات مورد نیاز
برخی از خدمات دندانپزشکی
انواع بیمه های سلامت استرالیا
به طور کلی سه نوع بیمه سلامت خصوصی در استرالیا وجود دارد. اول بیمه است که خدمات بیمارستان را پوشش می دهد بیمه که هزینه‌های درمانی را متقبل می شود و بعدی هم بیمه ای است که خدمات آمبولانس را پوشش می دهد. توجه داشته باشید که بیمه خصوصی هم وجود دارد که تنها افرادی می توانند برای آن درخواست دهند که به آن نیاز داشته باشند. بیمه خصوصی دارای مزایای بسیار زیادی است و خدمات درمانی خوبی را پوشش می‌دهد و به همین علت بیشتر استرالیایی ها برای گرفتن آن اقدام می کنند.

چگونه می توان اقدام به گرفتن بیمه مدیکر کرد ؟
توجه داشته باشید که اگر شما اقامت استرالیا را به صورت دائم داشته باشید خیلی سریع و راحت می توانید کارت بیمه دیگر خود را دریافت کنید و در واقع هنگامی که به کشور استرالیا ورود می کنید اولین کار شما دریافت کارت بیمه مدیکر است و به این این منظور باید به مرکز خدمات بدی که مراجعه کنید و تمامی افراد خانواده خود را که بیشتر از ۱۵ سال سن دارند هم با خود ببرید. مدارک مورد نیاز برای دریافت این بیمه هم پاسپورت و برگه پی آر است در این زمان شما باید فرم های درخواست مورد نیاز را در مرکز بیمه به طور کامل پر کنید که کارشناسان هم برای کمک به انجام این کار حضور دارند تقریباً بعد از سه یا چهار هفته که درخواست خود را ارائه داده اید کارت بیمه از طریق پست برای شما ارسال می شود.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد خدمات درمانی استرالیا به دست آورده باشید.