توجه داشته باشید که شرایط کار در کشور استرالیا برای ایرانیانی که در این کشور مهاجرت کرده‌اند با سایر مهاجرین کاملاً یکسان است. جالب است بدانید که در این کشور هیچ کارمندی با رفتاری نامناسب و ناعادلانه مواجه نمی‌شود که اگر این موضوع پیش بیاید می توان رسیدگی و شکایت کرد. در کشور استرالیا از تمامی حقوق کارمندان از همان ابتدا به طور کامل دفاع می شود. در این کشور افراد با آرامش خاطر می توانند به کار خود ادامه دهند. اگر شما قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید و می خواهید بدانید که شرایط کار در این کشور به چه صورت است، باید بدانید که شرایط کار در استرالیا تنها به تخصص و تجربه شما بستگی دارد. افرادی که دارای تخصص خوب و بالایی در زمینه های مختلف هستند خیلی راحت می‌توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند و به درآمد خوبی هم برسند. در ادامه این مقاله سعی داریم به این موضوع بپردازیم که آیا می توان در کشور استرالیا شغل دوم داشت؟ به طور کلی شرایط کار برای ایرانیان در این کشور به چه صورت است ؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعه ای در این خصوص به دست آورید.

بررسی شرایط کار برای ایرانیان در استرالیا
خبر خوب این است که کار در این کشور وضعیت ثابت و خوبی دارد و حتی وضعیت دلار هم بسیار مناسب بوده است و رشد خوبی از آن خود کرده است. البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که نرخ بیکاری تقریباً در همه کشورها وجود دارد و در کشور استرالیا 5 تا 6 درصد نوسان دارد که آمار بسیار پایینی است. طبق آمار منتشر شده، در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۱۳ میلیون نفر شاغل در کشور استرالیا بوده‌اند. توجه داشته باشید که کشور استرالیا ۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد و این تعداد شاغل در این کشور بسیار فوق‌العاده است. در نتیجه اگر شما هم به دنبال یک آینده درخشان و امیدوار کننده هستید کشور استرالیا می تواند بهترین مقصد برای شما باشد. حتماً برای شما هم سوال است که چرا کشور استرالیا تبدیل به یکی از مهاجر پذیر ترین کشورها در دنیا شده است؟ کشور استرالیا دارای نیروی متخصص به اندازه کافی نیست به همین علت از افراد متخصص و با مهارت از کشورهای دیگر دعوت می کند. به همین منوال در استرالیا به صورت سالانه لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهد تا بتواند متخصصان حرفه ای را به کشور دعوت کند. در ادامه این مقاله به بررسی مزایای کار در کشور استر الیا می پردازیم تا خیلی راحت تر تصمیم بگیرید.

مزایای کار در کشور استرالیا
اگر می خواهید در مورد حقوق و مزایای کار در کشور استرالیا بدانید، باید باید بگویم که این میزان برای هر شغلی متفاوت است اما استانداردهای خاصی برای تمام کارمندان دائمی وجود دارد.  به طور کلی قواعد قانونی در کشور استرالیا وجود دارد برای مثال حداکثر مدت زمان کار در طی یک هفته مشخص شده است که افراد بیشتر از آن نمی توانند در یک هفته کار کنند. این موضوع باز هم بسته به نوع ویزای شما و شغل موردنظر که انتخاب کرده اید دارد. برای مثال اگر شما از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور استرالیا شده اید می توانید به صورت پاره وقت کار کنید و حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار کردن دارید.

قوانین کار در کشور استرالیا
کارمندانی که در کشور استرالیا مشغول به کار هستند، حداکثر ۳۸ سال در هفته می توانند کار کنند. اما گاهی ممکن است کارفرما از کارمند خود بخواهد که ساعاتی را به عنوان اضافه کار مشغول به کار شود البته باید توجه داشته باشید که ساعت کار اضافی باید کاملاً قانونی باشد. اخذ حداکثر ۱۰ روز مرخصی در سال برای کارمندان کاملاً طبیعی است، البته کارمندان می‌توانند از مرخصی بدون حقوق برای زسیدگی به خانواده خود و دو روز مرخصی هم برای کمک به بیماری خانواده خود اخذ کنند. اگر شما در کشور استرالیا مشغول به کار شوید و بعد از مدتی دارای فرزند شوید، می توانید مرخصی بدون حقوق تا ۱۲ ماه برای تولد نوزاد خود دریافت کنید. توجه داشته باشید که حتی بعد از تولد نوزاد خود می توانید به مدت ۱۲ ماه مرخصی بدون حقوق دریافت کنید تا بتوانید از نوزاد خود مراقبت کنید.

سخن پایانی
به طور کلی باید بدانید که پروسه مهاجرت به کشور استرالیا نیازمند صبر و تلاش است و شما برای این که شانس بیشتری برای اخذ ویزا داشته باشید حتماً سعی کنید از مشاوران مهاجرتی کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند و در کمترین زمان ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی به دست آورده باشید.