همه ما می‌دانیم که شروع هر کاری بسیار سخت است و مشکلات خاص خودش را دارد. در این بین اگر ندانیم که از کجا باید شروع کنیم و نقطه آغاز راه شما کجا است کار بسیار سخت تر می شود. توجه داشته باشید که مشکلات در همه راه ها وجود دارد و این موارد نباید شما را از رسیدن به رویاهایتان بازدارد. اگر این روزها به فکر کارآفرینی در کشور استرالیا هستید و حتی راه و روش آن را نمی دانید بهتر است این مقاله را با دقت کامل مطالعه کنید تا اطلاعاتی در این مورد به دست آورید. در این مقاله سعی کرده اید اطلاعات جامعی در مورد راه اندازی کسب و کارها در این کشور به شما بدهیم.

استرالیا اقتصاد بزرگ جهان گزینه ای خوب برای کارآفرینی
استرالیا یکی از پیشرفته ترین کشورها در دنیا است که از لحاظ اقتصادی هم دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته شده است این مورد باعث شده است تا افراد زیادی تمایل به زندگی و مهاجرت به کشور استرالیا پیدا کنند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنند. در سال ۲۰۱۴ کشورهای مختلفی در ارتباط با درآمد سرانه مورد بررسی قرار گرفتند که در این بین کشور استرالیا رتبه پنجم را از آن خود کرد. طبق گزارش ها، کشور استرالیا هشتمین شاخص توسعه انسانی را در سطح جهان دارد که این شاخص جهانی در واقع معیاری برای آزمایش میزان استانداردهای زندگی در کشورها است و در آن مواردی اعم از امید به زندگی، ثبات و سطح آموزش و … مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر کشور استرالیا را از لحاظ کیفیت زندگی، بهداشت، حقوق سیاسی، آزادی، تحصیلات و … رتبه بندی کنیم قطعاً در رتبه های بالا قرار می گیرد. تمامی موارد باعث شدند تا استرالیا به یک کشور محبوب در تمام دنیا شناخته شود. خیلی از افراد تمایل دارند در این کشور پیشرفته کسب و کار خود را آغاز کند خبر خوب این است که با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات می توان در کشور دیگر هم شروع به کار کرد. به طور کلی دولت کشور استرالیا هم از چندین سال گذشته تا به امروز از متخصصان و کسانی که دارای مهارت‌های بالا در هر زمینه هستند حمایت کرده است و از آنها خواسته است تا کسب و کار خود را در استرالیا راه اندازی کنند و به اقتصاد این کشور کمک کنند. به طور کلی هر کسی که می‌خواهد کسب و کار خود را در این کشور شروع کند حتما باید با قوانین و شرایط آن آشنایی داشته باشد. همانطور که می‌دانید برای شروع هر بیزینسی شما قطعاً باید دارای هدف ای جامع و تلاش و صبوری باشید.

بررسی پروسه های مختلف برای راه اندازی کسب و کار در کشور استرالیا 
قبل از اینکه به فکر این باشید که چگونه می توان در کشور استرالیا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، ابتدا باید بدانید که آیا ایده ای که شما در سر دارید سود آور و خلاقانه است یا خیر ؟ آیا این ایده قبلا در کشور استرالیا اجرا شده است؟ آیا شما جزو اولین نفراتی هستید که این محصول و خدمات را در کشور استرالیا ارائه می‌دهید؟ توجه داشته باشید اگر ایده شما بازار رقابتی بسیار شدیدی در کشور استرالیا دارد بهتر است این موضوع را از قبل بدانید تا خلاقیت‌هایی به ایده خود اضافه کنید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید. فرض می‌کنیم که ایده شما بسیار خلاقانه و با پتانسیل بالا است و می خواهیم بدانیم که از کجا باید شروع کنیم؟
انتخاب نوع ساختار کسب و کار
به طور کلی چهار ساختار برای هر نوع کسب و کاری اعم از مالکیت انحصاری، شراکتی، شرکت و TRUST وجود دارد که شما باید بدانید کدام ساختار را برای شروع کار در نظر گرفته اید.
تصمیم‌گیری در مورد نوع بیزینس
بعد از اینکه ساختار مناسب بیزینس خود را انتخاب کردید باید نوع کسب و کار خود را تعیین کنید. برای مثال سه نوع اصلی از بیزینس در استرالیا از بیزینس آنلاین، فرانشیز، پیمانکار مستقل وجود دارد. البته باید بدانید که هر صنعتی در این کشور دارای شرایط و الزامات و تعهدات قانونی خاصی است و شما باید در هر نوع کسب و کاری با این شرایط پیش بروید.
اقدام برای کد تجاری استرالیایی و ثبت نام تجاری
راه اندازی کسب و کار بدون کد تجاری کاملا غیر قانونی است. این کد تجاری ۱۱ رقم است که فقط برای کسب و کار شما اختصاص یافته است و به نوعی شناسه دولتی کسب و کار شما به حساب می آید. زمانی که این کد را داشته باشید می توانید نام تجاری و برند خود را به صفر برسانید و در نهایت تشکیل پرونده مالیاتی دهید .
ثبت نام دامنه وب سایت
این روزها همه افراد تمایل به خرید آنلاین دارند جالب است بدانید که در کشور استرالیا را بیشتر افراد تمایل به خرید آنلاین دارند. در نتیجه راه اندازی وب سایت برای کسب و کار شما اهمیت زیادی دارد. توجه داشته باشید که تنها افرادی که کد تجاری خود را دریافت کرده اند می توانند وب سایت داشته باشند.
قطعا این پروسه طولانی تر است و شما باید با تحقیق کامل وارد این کار شوید.