مهاجرت یک نوع سرمایه گذاری است

مهاجرت یک نوع سرمایه گذاری است

آیا مهاجرت یک نوع سرمایه گذاری است؟ 

باید بدانیم که در واقع مهاجرت خود نوعی سرمایه گذاری است. حتی اگر به قصد سرمایه گذاری هم مهاجرت نکنیم، باز هم سرمایه گذاری کرده ایم. زیرا با مهاجرت در کشورهای اروپایی می توانیم برای آینده و علم خود در کشورهای پیشرفته سرمایه گذاری کنیم. گاهی هم افراد به طور مستقیم برای سرمایه گذاری و تاسیس شرکت و … مهاجرت می کنند. قطعا خیلی از افراد به هدف سرمایه گذاری، مهاجرت می کنند. آنها می خواهد کسب و کار خود را رونق دهند و در کشوری که اقتصاد خوب و بهتری دارد، مشغول به کار و بیزینس شوند. برای این کار می توان از ویزای سرمایه گذاری اقدام کرد. در واقع با مهاجرت می توان به فکر آینده ای بهتر و درآمدی بیشتر باشیم. البته این نوع مهاجرت تنها برای افرادی است که سرمایه و تحصیلات خوبی دارند و می توانند خیلی خوب و سریع پیشرفت چشمگیری در بیزینس خود ایجاد کنند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می دهیم. 

مهاجرت از نوع سرمایه گذاری

جالب است بدانید که مهاجرت سرمایه گذاری هم نوعی دیگر از راه و روش های مهاجرت است که امروزه مورد توجه کشورها قرار گرفته است. البته این نوع مهاجرت در همه کشورها انجام نمی شود و تنها در کشورهای محدودی اعم از انگلستان، قبرس، کانادا، استرالیا و … اجرا شده است. به ویزایی که از راه سرمایه گذاری گرفته شود، ویزای طلایی و یا پاسپورت طلایی هم گفته می شود. این نوع ویزا ارزش و مزایای زیادی برای افراد دارد، اما باید بدانید که هزینه خیلی بیشتری هم نسبت به ویزاهای دیگر دارد. قطعا شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری هم در هر کشوری متفاوت است. ویزای سرمایه گذاری به هدف جذب سرمایه های خارجی، اشتغال زایی، رشد و توسعه اقتصادی، کارآفرینی و … بوجود آمده است. ویزای سرمایه گذاری از آن دسته از ویزاهایی است که بسیار محبوب و مورد علاقه افراد است، زیرا پس از سرمایه گذاری در کشور مورد نظر، می توان برای اقامت دائمی و حق شهروندی اقدام کرد. در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد مهاجرت و سرمایه گذاری بیشتر صحبت کنیم. 

شرایط مهاجرت به عنوان سرمایه گذاری

همانطور که گفتیم در این موارد باید به دنبال ویزای سرمایه گذاری باشیم و همانطور که از اسم این نوع مهاجرت مشخص است، باید در کشور مورد نظر اقدام به خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی مانند تاسیس کارخانه و … کنید. هنگامی که در کشوری سرمایه گذاری می کنید، نیاز نیست که حتما در همان کشور اقامت داشته باشید، می توانید در کشورهای دیگر مقیم باشید. حداقل میزان نرخ برای سرمایه گذاری در هر کشوری متفاوت است، زیرا هر کشور قانون و اصول خاص خودش را دارد. توجه داشته باشید که ویزای سرمایه گذاری 5 ساله است و پس از پایان یافتن این مدت زمان، می توانید نسبت به تمدید آن اقدام کنید. برای مهاجرت سرمایه گذاری مدرک زبان آیلتس و شرایط سنی خیلی بحث ضروری نیست و برای ثبت شرکت و کارآفرینی بیشتر مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه مدیریتی اهمیت ویژه ای دارد. در واقع داشتن این موارد نوعی امتیاز به حساب می آید. از بزرگترین مزایایی که مهاجرت سرمایه گذاری دارد، رسیدن به اقامت دائم در آن کشور است. این موضوع می تواند برای خیلی از سرمایه گذاران، هدف باشد. 

کشورهایی مانند قبرس، پرتغال، انگلستان، اتریش و … از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری هستند زیرا اقتصاد بسیار خوب و پر رونقی دارند. 

معایب مهاجرت سرمایه گذاری

  1. این نوع مهاجرت نیاز به سرمایه زیادی دارد. 
  2. علاوه بر سرمایه برای ایجاد کسب و کار، مالیات بالایی هم تعیین می شود که باید پرداخت شود. 
  3. در بعضی موارد نیاز به سوابق شغلی مرتبط با نوع کسب و کار برای سرمایه گذاری است. 

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری

  1. امکان اخذ اقامت دائمی وجود دارد. 
  2. امکان توسعه و رشد چشمگیری در کسب و کار وجود دارد. 

 

سخن پایانی

اگر شما هم قصد مهاجرت به منزله سرمایه گذاری دارید، بهتر است قبل از هر چیزی شرایط کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین کشور را برای تاسیس کسب و کار و آینده خود انتخاب کنید. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت سرمایه گذاری بدست آورده باشید. 

برای ارزیابی رایگان شرایط خود با ویزایاب تماس بگیرید

02188758851