ویزاهای غیرمهاجرتی طبق قوانین اداره مهاجرت امریکا ( ادامه اطلاعیه شماره 6 : ویزاهای غیرمهاجرتی طبق قوانین اداره مهاجرت امریکا )

آخرین اطلاعیه مربوط به ویزاهای موقت

قسمت N- ورزشکاران و هنرمندان (P)

متقاضی این ویزا باید یک ورزشکار یا مجری برنامه های سرگرم کننده شناخته شده باشد که در یک رویداد بین المللی شرکت P1 کرده باشند.

متقاضی باید مدارکی راجع به قرارداد قانونی با یک لیگ یا سازمان اصلی ورزشی ایالات متحده ارائه دهد و باید اثبات کند حداقل دو مورد زیر را ارائه کرده است. شرکت در لیگ های ورزشی بزرگ ایالات متحده در فصول گذشته و شرکت در مسابقات بین المللی با تیم ملی.

مدارک کتبی از رسانه های ورزشی یا یک متخصص شناخته شده و حضور قابل توجه در یک دوره قبلی لیگ برتر ایالات متحده.

P2  برای هنرمندان یا مجریان برنامه های  سرگرم کننده ، یا یک فرد یا گروه ، که می خواهند به عنوان بخشی از یک برنامه تبادل متقابل به طور موقت وارد ایالات متحده شوند ، تعیین شده است. باید دو سازمان در این برنامه تبادل شرکت داشته باشند:

یکی سازمانی در ایالات متحده و دیگری در خارج از امریگا  که امکان تبادل موقت هنرمندان و مجری ها را فراهم می کند.

اسناد و مدارک لازم شامل موافقت نامه های تبادل متقابل رسمی ، توصیف برنامه تبادل و شواهد مهارت های واجد شرایط است.

یک برنامه مبادله بین سازمان ایالات متحده و سازمان خارجی  باید وجود داشته باشد.

افراد درگیر در برنامه تبادل باید  از شرایط یکسانی برخوردار باشند و برای مدت زمان مشابه در شرایط مشابه استخدام خواهند شد.

این افراد باید باتجربه باشد و دارای مهارت های قابل مقایسه با مهارت های مجری ها یا هنرمندان ایالات متحده در برنامه متقابل باشد.

قسمت- O مبلغان مذهبی (R)

R1 برای افرادی است که می خواهند برای کار موقت در جهت اهداف مذهبی وارد ایالات متحده شوند.

قسمت -P متخصصین  NATFA North American Free Trade Agreement  توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی.

ویزای  TN  ۰ قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالیNATFAروابط اقتصادی و تجاری ویژه ای را برای ایالات متحده ، کانادا و مکزیک ایجاد کرد.

 ایالات متحده امریکا به شهروندان کانادا و مکزیک ، به عنوان متخصص NATFAاجازه میدهد در ایالات متحده در فعالیت های تجاری از پیش تعیین شده برای کارفرمایان آمریکایی یا خارجی کار کنند.

پایان اطلاعیه های ویزاهای موقت